Під час аудієнції із польськими паломниками Папа Франциск наголосив на одному дуже важливому аспекті духовного життя – прийнятті Єваристії.
У контексті суперечливих поглядів щодо трактування папського Amoris laetitia особливо важливо почути, сказане Понтифіком.
«В молитві «Отче наш» просячи Бога: хліб наш щоденний дай нам сьогодні, молимось не тільки за хліб, як поживу для тіла, але також і про Хліб Євхаристійний, як поживу для душі. Знаємо, що хто вчинив тяжкий гріх не повинен приступати до святого Причастя без отримання перед цим розгрішення у Таїнстві Покаяння.
Нехай Великий Піст буде для вас спонукою, щоб приступити до цього Таїнства, добре висповідатися і прийняти Христа в святім Причасті. Зустріч з Ним надає смислу нашому життю. Сердечно вас благословляю»
Співжиття в повторному цивільному шлюбі після розлучення вочевидь не належить до важких гріхів? https://dc.lviv.ua/nauka_cerkvy/dokumenty/4221-nayproblematichnshiy-paragraf-papskogo-dokumentu-amoris-laetitia-radst-lyubov.html
Нарешті згадали.Правда, скоріш за все не уточнив, який гріх є так званим важким, бо такого поділу у Біблії нема. Кожен свідомий гріх може бути важким, навіть якщо матерія його і мала, дрібна.
Якщо матерія мала і дрібна, хоч свідомо зроблений вчинок – гріх неважкий. Остерігайтесь єресі Пелагія, який вчив, що всі провини однаково важкі. Гріх є важкий: 1.Свідомо і добровільно. 2. У поважній речі. Проте, аборт, дошлюбне чи позашлюбне співжиття; свідомий романтичний зв’язок дівчини з особою, яка не є вільного стану (якщо він її обдурив – не сказав про шлюб, монаші обіти, свячення – дівчина невинна, вистачає тоді перервати стосунки), очернення ближнього, підстава співробітника завжди будуть важкими гріхами!