Як сказати про свої емоції так, щоб не образити іншого?

Читай також

 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • Евтаназія – це відмова любити себе
 • «Сурогатне материнство – обʼєктивне моральне зло»
    • Як сказати про свої емоції так, щоб не образити іншого?

     Як навчитись виражати свої емоції так, щоби не образити і не зашкодити? Відомо, що невиражені емоції нікуди не зникають, вони залишаються в нас і мають руйнівну дію. Саме тому їх слід виплескувати, але як? Розлютитись і висказати усе з піднятим голосом чи почекати півроку, щоб емоції вщухли і тоді говорити?Насправді слід навчитись говорити про те, що турбує.

     Пропонуємо цих декілька кроків:

     Назви свою емоцію, намагаючись зробити це максимально конкретно. Уникай довгих складни описів, краще спробуй точно назвати те, що тебе турбує: злість, сум, розчарування

     Коли говориш іншому про свої відчуття, то завжди роби це від себе і про себе. Почни зі слів “відчуваю злість”, а не “ти мене нервуєш”, “мені сумно”, а не “засмутив мене”. Так обумовлюєш те, що причиною емоцій є різні чинники, а не та людина, до якої звертаєшся. Можеш думати, що причиною злості є шеф, тоді як насправді все почалось ще вранці зі трамваю, який втік з-під носу або авта, що облюпало тебе в калюжу.

     Чітко окресли, що саме у поведінці іншого викликало у тебе такі емоції. Наприклад, “відчуваю злість, бо ти не виніс сміття”, “мені прикро, коли не слухаєшся”, ” я розчарована, бо ти забув про мої іменини”.

     Говори про конкретну емоцію і конкретний випадок, а не про все загалом. Не говори “ти – лінивий”, а “ти не прибрав за собою”.  Уникай узагальнуюючи фраз на кшталт “ти ніколи за собою не прибираєш” . Кажи: “вчора, коли говорив (ла) з тобою, ти не зрозумів, що я мав мала на увазі”. Завдяки цьому можна уникнути зранення когось несправедливою оцінкою.

     Скажи про свої очікування. Не вистачить сказати: “злюсь, коли кричиш на мене”. Треба додати ще й чого у цьому випадку очікуєш, щоб дана особа змогла змінити свою поведінку. “Хочу тебе попросити, щоб наступного разу ти спокійніше виявляла свої емоції”.

     Пам’ятай, як виглядає правильна форма спілкування: “Відчуваю (говориш про свої емоції) коли ти (говориш про емоції, які скомпрометували) . Потребую (говориш про емоції).

     Спілкуючись у такий спосіб не лише нікому не зробиш боляче, але й зможеш конструктивно вирішити проблеми.

      

     Переклад Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • Евтаназія – це відмова любити себе
    • «Сурогатне материнство – обʼєктивне моральне зло»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)