Вегетаріанство і християни: розвінчуємо міфи

Читай також

 • Бути християнином важко
 • Сумніватися – значить не вірити? 5 відомих християн, які не побоялися сумнівів
 • Чому християни використовують символ риби?
    • Вегетаріанство і християни: розвінчуємо міфи

     У Біблії можна знайти достатньо текстів, щоби ними підтвердити свій вегетаріанський вибір, як і щоб підтримати вибір на користь м’яса. Тобто конкретно Біблія не забороняє вегетаріанства, як і м’ясоїдства.

     Дві найважливіших думки щодо цього питання маємо у Книзі Буття:

     По тому сказав Бог: “Ось я даю вам усяку траву, що розсіває насіння по всій землі, та всяке дерево, що приносить плоди з насінням: вони будуть вам на поживу.

     Це саме той уривок, який вегетаріанці наводять як аргумент на користо того, що харчуватися маємо виключно рослинною їжею.

     Однак кілька розділів пізніше, на жаль для вегетеріанців, знаодимо наступні слова:

     Страх і ляк супроти вас нехай буде на кожній земній тварині, на кожній піднебесній птиці, на всім, що повзає по землі, й на всіх морських рибах: вам на вжиток дані вони.

     Все, що рухається й живе, буде вам на їжу: так, як дав я вам усі зелені рослини.

     Важливо також звернути увагу на заборону вживати кров і то не з ритуального сенсу, але через ідею, тут закладену, а саме: людина мусить пам’ятати, що звірі не є її власністю, і вона не може поводитися з ними як заманеться. Людина може вживати тварин у їжу, але однак пам’ятати, що вони – Божі створіння.

     Слід розуміти наступне:

     По-перше, їсти м’ясо – не є жодним гріхом, Бог дозволяє людині споживати його. Ісус споживав м’ясо, рибу. І не має сенсу звинувачувати церкву у тому, що вона грішить чи викривлює біблійні приписи. Це не так.

     По-друге, якщо християни вважають, що вегетаріанці – неправильні, єретики, сектанти тощо, то тут ЗОВСІМ нема здорового глузду, бо це всього лиш вибір способу харчування. І позиція вегетаріанців не суперечить християнському вченню.

     Отож, християни може бути вегетаріанцем, як і не бути ним. Однак насамперед всім нам слід пам’ятати, що тварини не є нашою власністю, але Божим творінням.

      

     За матеріалами: youtube

     Підготувала Тетяна Трачук

      

      

      

      

     Читай також

    • Бути християнином важко
    • Сумніватися – значить не вірити? 5 відомих християн, які не побоялися сумнівів
    • Чому християни використовують символ риби?
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)