Цього ніколи не говоріть своїм неодруженим друзям!

Читай також

 • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
 • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
 • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
    • Цього ніколи не говоріть своїм неодруженим друзям!

     „Ну, нічого, твій принц на білому коні вже скаче десь поблизу!“ , — це мені сказали нещодавно. Посмішка застигла у мене на обличчі, і я не знала, що говорити. Я розумію, що мені це сказали для підбадьорення. Та в той момент єдина думка, яка роїлася в моїй голові: „Останнє, про що я зараз мрію, це принц на білому коні. Мене не хвилює, де він скаче зараз і я точно не турбуюся про це“.

     Мабуть, не лише мені доводиться вислуховувати безліч порад і побажань щодо мого одруження. Люди хочуть допомогти вам, у них чудові наміри, але все ж іноді вони заходять занадто далеко і допомогою це вже ну ніяк не назвеш.

     Тож, одружені й заміжні, слухайте: неодружений і незаміжня — це значно більше, ніж просто статус, як і (я сподіваюся) всі інші люди. Немає на світі універсальної ради або способу, який можуть застосувати всі з однаковим ефектом. Адже всі ми — різні особистості. Не варто покладатися на узагальнені фрази і думки. І, будь ласка, стежте за тим, як ви формулюєте свої доброзичливі коментарі. Ось кілька прикладів фраз, які вам варто уникати в будь-якому випадку:

      

     „Ой … Мені так шкода…“

     Я ніколи не розуміла, чому моя відповідь, що я незаміжня, вводить людей у схожий стан жалю, як і при діагнозі страшної хвороби. Звичайно, комусь зовсім не подобається залишатися в безшлюбності. Та суспільна думка звела цей стан практично до хворобливого. Бо весь час говорити людині, що вам шкода, що йому / їй доводиться жити в цьому кошмарі, цим ви ніби підкреслюєте, що ця людина нещасна. Так підтримуєте нездорову точку зору на стосунки — добитися одруження за будь-яку ціну.

     Замість того, щоб вибачатися і жаліти, вислухайте людину і зрозумійте, що він / вона насправді думає про своє особисте життя. Не треба відразу припускати, що людині не подобається його нинішній стан, тому що можливо вони насолоджується кожним моментом. І не треба також думати, що людина в захваті від свого статусу, тоді як можливо забувається про це в постійній праці. Перш ніж співчувати і заспокоювати, спробуйте зрозуміти.

      

     „Ну, а ти ще не одружився / не вийшла заміж?“

     Ця фраза ніби й не несе нічого злого та часто звучить досить прикро. Якщо ви дивуєтеся, що якась прекрасна людина досі неодружена, то демонструєте тим, свою думку, що з усіма холостяками щось не так, ніби вони якимось чином заслужили це „покарання“ — залишатися без супутника життя. Всім здається, що чудові люди без сім’’ї не залишаться. А ось навіжені, проблематичні залишаються самотніми.

     Але, зрозуміло, що насправді, все не так. Безшлюбність — це не ознака серйозного недоліку, так само як і життя в шлюбі — не гарантія вашого благополуччя.

      

     „Тобі варто сходити на побачення з (ім’я спільного знайомого / колеги / племінника)“

     Тут справа ось в чому: друзі повинні запитати згоди перш, ніж влаштовувати їм побачення. Тому не потрібно жодних прозорих незграбних натяків. Просто запитайте перш, ніж грати роль свахи. І нічого страшного, якщо від ваших послуг відмовляться. Хтось схвалює подібні ігри, а комусь не подобається зустрічатися з незнайомцями.

      

     „Ого, то в тебе море вільного часу!“

     Теж спроба заспокоїти, типу, не все так погано, он скільки часу зате! Але виходить, що ви натякаєте, ніби розклад і життя вашого НЕ сімейного друга / подруги просто порожнє і безглузде, якщо поруч нема когось важливого. Так, нам, неодруженим людям, дійсно потрібно стежити тільки за своїм розкладом, а не за двома, але наше життя повне подій і важливих складових, які не мають жодного відношення до нашої любовної ситуації.

      

     „Використовуй цей час, щоб стати кращим!“

     Я — фанатка самоаналізу, саморозвитку та самовдосконалення. І переконана, що лише в неодружених є цей чудовий „дар“ вільного часу. А що сімейним людям працювати над собою не потрібно? А найгірше, що ця фраза ставить певну планку, якої треба досягти певного рівня досконалості, щоб заслужити чиюсь любов.

     Замість того, щоб припускати, що ваш друг чекає, щоб хто його спонукнув до самовдосконалення, постарайтеся порадіти тому, що Бог уже робить у його / її житті.

      

     „Шлюб — це так чудово!“

     Я не противник шлюбних стосунків чи стосунків загалом. Але одруженим людям давно варто зрозуміти, що шлюб і без того ідеалізували до межі — у фільмах, у культурі, і, особливо, в церкві. Не треба ще раз говорити нам про те, що ідеальна картинка життя — це один плюс один.

     Я безмежно вдячна за своїх сімейних друзів, які дозволили мені дізнатися, що в шлюбі є і плюси, і мінуси, а той факт, що вони діляться зі мною своїми перемогами і невдачами, дав мені можливість побачити правду про шлюб з усіма його недоліками, як, власне, і все в нашому світі.

      

     „,…Так от чому ти ще не заміжня/ неодружений“

     Ніколи не кажіть цю фразу, навіть якщо ви чули, як сама людина згадував її в жартівливій формі, за винятком тих випадків, коли ваш співрозмовник є вашим дуже-дуже близьким другом. Причини, через що людина залишається неодруженою, не підлягають обговоренню з просто знайомими — зазвичай це занадто особисті причини, і у кожного свої. Жарти на цю тему принесуть більше шкоди, ніж користі.

      

     „Навіть уявити собі не можу, як воно неодруженим/незаміжньою. Як тобі це вдається“

     Ця фраза висловлює співчуття і ставить вашого друга / подругу в незручне становище, ніби їм треба виправдовуватися перед вами за те, що вони зовсім не відчувають себе так жахливо, як ви собі це уявили. Багатьом людям подобається залишатися холостими, тож  ваша жалість їм не потрібна.

     Краще поцікавтеся, як йдуть справи в інших сферах життя вашого холостого друга. Крім взаємин у житті інших проблем. Навчання — це стрес, робота, родичі, які іноді просто дістають. Дізнайтеся, чим живе ваш друг / подруга, з чим бореться в житті, і запропонуйте адекватну допомогу, навіть якщо це просто час, готовність вислухати, або банально поїсти разом морозиво.

      

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
    • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
    • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"

       Коментарі

       • Ірина Кисилевич    23.08.2018 о 15:18

        І прекрасні люди можуть мати проблеми в особистому житті, бо всім людина не сподобається- для когось важлива тілесна красна (еталон 21-го століття), а для когось- душа. А щодо фрази “Тому досі неодружений”- можна делікатно сказати про причину, бо тим, хто не любить макіяжу, ховає красу, дискотеки не любить, то важко почати зустрічатися з хлопцем/дівчиною.