5 капканів у стосунках: як мислять наївні жінки?

Читай також

 • Запрошуємо сім’ї та молодь від 18 років на Форум Любов.RRO
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
 • ДіяТи. Самооцінка українців і те, як це впливає на нас як націю. Марія Тракало
    • 5 капканів у стосунках: як мислять наївні жінки?

     Сумно стає щоразу, коли розлучаються чоловік і жінка, адже створюючи пару, люди очікують знайти у стосунках душевний комфорт і стабільність.
     Стосунки підкоряються особливим закономірностям, які відображають різницю в мисленні і світосприйнятті чоловіків і жінок. При вивченні причин, через які стосунки не будуються, виявляється, що жінки часто роблять одинакові помилки, вважаючи, що чоловіки відчувають і дивляться на світ так само, як і вони. Ці поширені помилки, що формуються і пропагуються у піснях, фільмах та інших продуктах художньої творчості, стають певного роду пастками, породжують помилкові або нереалістичні очікування. А крах очікувань, як відомо, приносить розчарування і біль.
     Помилкові очікування жінки в стосунках:

     Капкан 1. Якщо чоловік проявляє до мене увагу, шукає мого товариства, якщо у нього при зустрічі зі мною горять очі – отже, це любов. Ми одружимося і будемо жити довго і щасливо
     Парадокс:
     Якщо чоловік закоханий, то зазвичай це дуже мало стосується того, ким є жінка насправді. Закоханість – це стан, коли чоловік бачить в коханій відблиск свого ідеалу і велика частина того, у що він закоханий – це його фантазія, а зовсім не сама жінка з її почуттями, поглядами, внутрішнім світом.
     Якщо чоловік вважає жінку привабливою, він зовсім не обов’язково розглядає ці стосунки як можливість перетворити їх на серйозні. Коли чоловік не знаходиться в стані усвідомленого пошуку кандидатури для побудови сім’ї, то зазвичай він шукає жіночого товариства для того, щоб насолодитися ним і добре провести час. І дуже часто жінка, що викликає пристрасні почуття і пориви, абсолютно не збігається з образом тієї жінки, яку чоловік бачить як потенційну дружину.
     На початку стосунків, коли почуття інтенсивні, дуже важливо пам’ятати про різницю понять «закоханість» та «любов» і вміти розрізняти їх прояви. Любов має на увазі повагу до особистості іншої людини, врахування її почуттів і потреб і залишає їй право на певну недосконалість.

     Капкан 2. Якщо чоловік пообіцяв мені щось, мріяв зі мною про майбутнє, висловлював намір і плани щодо мене, отже, це обов’язково станеться
     Парадокс:
     Кажуть, чоловік любить очима, а жінка – вухами. Для жінки дуже важливі слова, які дозволяють їй переживати екзистенційну глибину і сенс свого існування, реалізації яких жінка шукає і в стосунках. Але річ не тільки в цьому.
     Щоб прив’язати до себе жінку, чоловік повинен її в певному сенсі «завоювати», демонструючи своїми вчинками, що вона є цінною для нього. Часто намальовані словами образи виявляються достатньою підставою, щоб утримати жінку поруч з собою, адже очікування мають потужний потенціал, який прив’язує людей одне до одного. І відбувається підміна реальних дій і «подвигів» на уявні або заплановані, а результат такий самий – жінка, яка готова віддавати чоловікові свою енергію, час і почуття.
     А говорити ж набагато легше, ніж реально щось робити. При цьому слова, промовлені чоловіком в стані емоційного підйому, можуть дуже легко забутися, коли цей підйом спаде. Звичайно, не потрібно перетворюватися на скептиків, які бачать в чоловіках суцільних брехунів, але при цьому так само важливо не ставати жертвою власного оптимізму, приймаючи кожного малознайомого чоловіка за людину слова, поки це не було доведено на реальних фактах.

     Капкан 3. Якщо я буду піклуватися, багато робити для чоловіка, віддавати йому час і сили, вирішувати його проблеми і при цьому нічого не просити натомість – він оцінить мене і буде відповідати мені любов’ю і відданістю
     Парадокс:
     Чоловік цінує не ту жінку, яка багато вкладає в нього, а ту, в яку він сам багато вкладає.
     Психологи стверджують, що у чоловіка існує несвідома пам’ять про жінку, яка піклується про нього, безумовно – про його матір. Тому, отримуючи турботу й увагу з жіночого боку, він сприймає це цілком природно і не відчуває докорів сумління чи потреби відповісти тим самим.
     Щоб жінці в такій ситуації задовольнити в стосунках свої потреби, їй потрібно спочатку навчитися їх розуміти і відкрито про них заявляти (при цьому не перетворюючи прохання в претензію). Вибудовувати баланс обміну – це кропітка праця.
     Часто вміння заявляти про свої потреби і просити про бажане відсутнє як у чоловіків, так і у жінок, оскільки його не було вироблено з вихованням. Замість цього може існувати фантазія про те, що «якщо хтось мене по-справжньому любить, він (або вона) повинен і так розуміти, що мені потрібно, адже це ж очевидно». Таке переконання, скоріше, відображає незрілість особистості, яка переносить відповідальність за задоволення власних потреб на іншу людину.

     Капкан 4. Якщо чоловік обманює мене, зраджує або проявляє іншу неповагу, я повинна терпіти це, тому що я сама такого вибрала і це хрест, який мені потрібно нести. Справжня любов оцінюється жертвою, яку ми приносимо заради коханої людини
     Парадокс:
     Чим більше чоловік відчуває безкарність, тим менше він цінує свою жінку. Реакція жінки на приниження гідності її особистості – це показник того, наскільки жінка цінує сама себе. Тобто спочатку вона повинна навчитися цінувати і поважати себе сама і тільки тоді вона зможе транслювати це відношення чоловікові та решті світу.
     Якщо таке відчуття внутрішньої цінності слабке, у жінки є сильний страх залишитися самотньою, без стосунків і є висока мотивація підлаштовуватися. Через такий страх жінка часто може відмовитися від власної психологічної території – інтересів, захоплень, турботи про себе, спілкування, оволодіння новими навичками.
     Хоча чоловік несвідомо прагне повністю оволодіти жінкою, щоб та віддавала всю свою енергію йому і тільки йому, коли це дійсно відбувається, настає не гармонія і щастя, а нудьга і порожнеча. Коли жінка перестає розвиватися як особистість, вона перестає бути непередбачуваною, в чомусь недосяжною і з стосунків зникає новизна і свіжість, потреба в яких завжди присутня в парі.

     Капкан 5. Я відчуваю себе самотньою. Краще я буду мати близькі стосунки з чоловіком, який просто дружить зі мною, хоч і не відноситься до мене серйозно, ніж взагалі не спілкуватися з чоловіками
     Парадокс:
     Це не вихід. Чоловіки і жінки по-різному переживають прихильність на емоційному рівні. Часто стосунки, емоційно безпечні для чоловіка, не є такими для жінки. Якщо прихильність виникає у стосунках, де немає повноцінної жіночої реалізації, це неминуче веде до страждання жінки, подолати яке може бути дуже непросто. Тому краще не потрапляти в такі ситуації.
     У нашій звичній свідомості стосунки – найпростіший і природний спосіб заповнити життєву самотність, коли вона виникає. Однак, вміння жити повноцінним і наповненим життям без чоловіків могло б зберегти «цілими» безліч жіночих сердець.

      

     Джерело: dc.lviv.ua

     Читай також

    • Запрошуємо сім’ї та молодь від 18 років на Форум Любов.RRO
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • ДіяТи. Самооцінка українців і те, як це впливає на нас як націю. Марія Тракало
     • Оціни

      [ratemypost]