Сучасна сім’я. Час викликів чи шансів?

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Сучасна сім’я. Час викликів чи шансів?

    Сьогодення вимагає змін і руху.  Сім’я – поняття, яке існує тисячі років, зараз приймає виклики 21 століття. Що ж ми можемо зробити,  щоб наші сімейні стосунки були міцними? Як пережити кризи? Де шукати допомогу? 

    Про це говорили 13 вересня на Львівському обласному Форумі сім’ї у стінах університету Франка. Сюди завітали журналісти,  психологи,  науковці,  соціальні представники,  релігійні діячі,  щоб з’ясувати,  які завдання постають перед сучасними сім’ями.

    Програма Форуму складалася з трьох основних частин.  Перша – урочиста,  присвячена відкриттю.  Друга – доповіді про гендерні ідеології, психосексуальну культуру молоді та роль держави у формуванні сім’ї. Своєю формулою відповідального батьківства поділилась Уляна Оксенюк – “Місіс Україна-2018”. І третя –  дискурси на актуальні теми. Під час Форуму у парку Івана Франка працював майданчик для дітей.  Малюки гралися з аніматорами,  танцювали,  надували мильні бульбашки.

    Молода мама Катерина говорить: “Для мене сім’я – це люди,  які довіряють одне одному. Це любов,  вірність і взаємоповага. ” Та чому  ж тоді  сто років тому про любов і згоду на одруження ніхто навіть не запитував?  Люди одружувалися, народжували по  десять дітей і доживали віку разом.  Відповідь така: тисячоліттями сім’я була компліментарним партнерством. Це означає взаємовигідний союз.  Чоловік і жінка мали чіткий розподіл обов’язків. Зараз відбулися трансформації. Тобто на зміну партнерству прийшла конкуренція, запустився процес фемінізації.  Чи це добре, чи погано  стверджувати не можна: прогрес передбачає втрати і нові шанси.

    Сімей без проблем не існує. І те,  як люди борються з негараздами, визначає благополучність чи неблагополучність подружжя. Треба бути чесними перед собою і визнавати свої помилки. Психологи-спікери розповідають, що часто молоді пари думають,  що у них немає проблем,  оскільки нема конфліктів. Та,  як виявляється,  сваритися деколи навіть корисно.

    Залежності,  насилля,  корисливість гасять вогонь стосунків.  Ми часто не розуміємо свого партнера. Щоб уникнути багатьох проблем, можна відвідувати передподружні курси. Такі заняття дозволяють розширити погляд на майбутнє. Адже щастя – продукт здорових відносин.

    Одним з ключових понять у людських стосунках є кохання.  Любомир Гузар казав,  що любити – це бажати добра тому, кого ти любиш. Погодьтесь, що деколи це кохання зводять до торгівлі: ми чекаємо чогось навзаєм. Любити не дорівнює догоджати. Тут повинно бути все на вільних засадах.

    Справжні почуття змінюють. Деколи через тиждень,  а деколи через рік.  Крига скресне. Та любов передбачає не лише жертовність (також важливо вміти приймати жертви).  У нього є багато інших фантастичних сторін.

    “Чи хотіли б ви жити так,  як живуть ваші батьки? “. Ніхто у залі не наважується відповісти ствердно. Відчуття сімейної нереалізованості змушують нас надіятись на краще майбутнє.

     

    Підготувла Марія Масюк

     

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Учасник команди ДивенСвіт:)