Залежність від порнографії: як Церква може допомогти?

Читай також

 • Правила церковної записки
 • 10 порад Блаженнішого Святослава, що допоможуть відшукати себе в часи змін
 • Борис Ґудзяк: “Україна може стати “лабораторією” нового життя у XXI сторіччі”
    • Залежність від порнографії: як Церква може допомогти?

     Згрішив у розпусті, але досі улюблений Господом:Церква пояснює про залежність від порно

     Боротися із залежностями треба, покладаючись на любов Спасителя.

     Усі залежні страждають. Вони відчувають себе недостойними любові. І любові Господа, і любові близьких людей.

     Як це відбувається у світі?

     Статистичні дані невтішні: узалежнюється від порнографії щороку все більше людей, це трапляється все легше, і в зону ризику потрапляють все молодші, – каже отець Тебальдо Вінсігуера, співзасновник організації «Чисте серце».

     Значно зріс показник залежності серед жінок. Переважно за рахунок тих, що не перебувають у шлюбі і не є черницями.

     Нейрологічні дослідження показали, що існує безпосередній зв’язок між процесом перегляду порнографічних зображень та функціонуванням окремих зон мозку: так званий  «механізм винагороди». Він аналогічний до процесів, що відбуваються в мозку людини, яка страждає від звички до вживання наркотичних речовин. Замкнуте коло: задоволення і насолода, згодом настає порожнеча, смуток, а тоді людина відчуває гостру потребу почати цикл спочатку.

     « … Інколи це вводить в оману.  Мовляв, це не залежність і не хвороба – людина ж бо не розпродає з хати майно, аби виручити гроші на нову «дозу».

     Однак спостерігаємо відмінність: жодних сторонніх алкогольних чи психоактивних речовин не потрібно,  аби підкріплювати залежність від порнографії. Інколи це вводить в оману.  Мовляв, це не залежність і не хвороба – людина ж бо не розпродає з хати майно, аби виручити гроші на нову «дозу».

     Справа у тому, що мозок узалежненого від порнографії виробляє гормони насолоди самостійно, без допомоги сторонніх речовин. Проте суть механізму при цьому не змінюється. І всі фази циклу повторюються знов і знов.

     Чи може допомогти Церква у лікуванні?

     Звісно, духовний вимір є дуже важливим для кожного зцілення і для постійного підтримання мотивації. Серед християн існує небезпечна пастка, що може перегородити дорогу до одужання: це страх відчути себе у безвиході, покинутим, не вартим любові Господа. Тому Церква має велику владу і зобов’язання у цьому питанні: Вона несе Любов і Прощення Спасителя.

     Там, де порнографія викривляє християнське розуміння сексуальності та принижує значення істинної любові, священики повинні роз’яснювати, настановляти і вносити ясність. Де є ясність, там прийде і світло.

     Турбота Церкви не обмежується недільними проповідями. Її підхід набагато ширший та систематичніший: катехизації, навчання сексуальній поміркованості – спокусу найлегше обрубати в зародку – не дати їй нагоди розвинутися у хворобу і поглинути все людське життя. Наука і медицина – не опоненти християнству, Церква охоче співпрацює з ними для спільної мети.

     «Я знаю багато священиків, що консультуються із терапевтами. І знаю лікарів, що радяться зі священиками.  Це співпраця, яка має розвиватися», – каже отець Тебальдо.

     Порнографічна індустрія видається дуже потужною. Чи має суспільство що протиставити їй?

     Вона потужна, бо дуже різноманітна. Великі компанії опосередковано володіють мільйонами малих сайтів; користуються послугами дрібних дилерів, пропагують проституцію через веб-камеру. Протиставити таку систематичну структуру можна тільки одній – «структурі Благодаті». Необхідна спільна праця родичів, науковців, медичних працівників, викладачів та Церкви.

     Навчання сексуально-емоційній грамотності та свідомості – це освіта, що повинна бути ґрунтовною і відповідати віку. Вона необхідна, аби кожен зумів ідентифікувати спокусу та уникнути її.  

     Переклад Ірини Яремчук

     Читай також

    • Правила церковної записки
    • 10 порад Блаженнішого Святослава, що допоможуть відшукати себе в часи змін
    • Борис Ґудзяк: “Україна може стати “лабораторією” нового життя у XXI сторіччі”
     • Оціни

      [rating-system-posts]