Чого шукаємо у подружжі: можливостей чи відмовок?

Читай також

 • «Як досягти гармонії у стосунках?» ― онлайн-курс від «Покликані до любові»
 • Чи можуть меми, снепи та емодзі бути шостою мовою любові?
 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • Чого шукаємо у подружжі: можливостей чи відмовок?     Ви інвестуєте одне в одного. Пам’ятайте, що «ідеальне подружжя» — це тільки двоє недосконалих людей, які не хочуть здаватися у спільній боротьбі за себе.

     «Коли людина хоче, вона шукає можливостей. Коли не хоче, шукає відмовок».

     Спостерігаючи за трендами, що панують у світі, можна легко помітити, що в «сучасних» подружжях панує «епідемія відмовок». Я маю на увазі те, що багато пар, здається, «зав’язли» у звичці, яка виправдовує їхні нездорові подружні стосунки або навіть допускає можливість розлучення через відмовки. Замість працювати разом, щоби створити краще подружжя та умови для його розвитку! Нижче представлено деякі з найбільш поширених і деструктивних «відмовок». Якщо ви помітите котрусь із них у себе, заохочую відступитися і зайнятися змінами. Зміна способу дивитися на деякі речі — це перший крок до змін у подружжі.  

     Моя половинка вже не дає мені щастя

     Одна з найбільших небезпек, пов’язаних із трендами, що панують у світі, схиляє нас до мислення, що інші люди (навіть ті, з ким ми самі одружені) існують заради нашого щастя і задоволення. Це спотворений і деструктивний спосіб сприйняття життя і його сенсу. Він самолюбний, а самолюбство — це ворог любові. Обов’язком твого співподруга зовсім не є «ощасливлювання» тебе. Сенс і мета подружжя — це не «завжди бути щасливими», а осягнути спасіння і зростати в любові.  

     Діти мають бути на першому місці

     Це правда, що ми повинні піклуватися про наших дітей, оберігати їх і дбати про них, що займає дуже багато часу. На жаль, багато хто використовує відмовки, щоб виправдати свій нездоровий шлюбний зв’язок і брак часу на працю над ним, ставлячи дітей вище за чоловіка (дружину — рідко). Якщо ви насправді хочете оберігати своїх дітей — любіть свого чоловіка, виражайте йому повагу і знаходьте для нього час! Дайте своїм дітям безпеку, яка випливає зі спостережень за вашими стосунками, повними ніжності й любові. Вчіть своїх дітей, як має виглядати подружжя, і є шанс, що вони виростуть, щоб повторити взірець, узятий від час — вдале подружжя… або розлучення.  

     Нам буде краще після розлучення

     Це могло б видаватися безкорисливим визнанням, що найкращою справою для всіх було би розділитися. Це майже ніколи не буває правдою. Зазвичай це виправдання для швидкого виходу з подружжя та втечі від проблем, замість того щоб закасати рукави і взятися до праці над стосунками і виходом із кризи. Така втеча має наслідки в тому, що схожі схеми і способи «розв’язувати» проблеми будуть використані в кожному новому зв’язку.  

     Мій чоловік не старається з усіх сил, ну і я не буду

     Це може приводити до сильних розчарувань, коли один у подружжі постійно трудиться більше за іншого, — але ти таки мусиш викластися на повну, навіть якщо твій співподруг цього не робить. Це дуже складна правда, але твій рівень залученості не може бути залежним від рівня залученості твоєї половинки. Подружжя це не угода «50 на 50», розлучення це «50 на 50». Подружжя завжди має бути «100 на 100». В подружжі не можна ділити наполовину, а треба давати все, що маєш. Твоя половинка буде набагато більше схильна позитивно відповісти на твій безкорисливий приклад любові, ніж на докучання, змушування чи нарікання.  

     Я не маю що запропонувати своєму чоловікові/дружині

     Я знаю, що багато людей відчувають виснаженість, небажання, розчарування, коли не бачать надії на «світле майбутнє» у подружжі. Однак я сам бачив у житті досить багато чудес (також і у власному подружжі), щоб не повірити у слово «безнадійно». Не здавайтеся! Ви інвестуєте одне в одного. Пам’ятайте, що «ідеальне подружжя» — це тільки двоє недосконалих людей, які не хочуть здаватися у спільній боротьбі за себе.


     Джерело: aleteia

     Переклад CREDO      Читай також

    • «Як досягти гармонії у стосунках?» ― онлайн-курс від «Покликані до любові»
    • Чи можуть меми, снепи та емодзі бути шостою мовою любові?
    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.