Про що шкодуватимемо в останні миті свого життя. Свідчення отця Дмитра Романка

Читай також

 • БУДЬ (нарешті) СОБОЮ — СТАНЕШ СВЯТИМ
 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
 • «Людина повинна відкривати, хто вона є, а не обирати»
    • Про що шкодуватимемо в останні миті свого життя. Свідчення отця Дмитра Романка

     Більше року тому під час одного з обстежень лікарі запідозрили в мене рак. І скерували на додаткові аналізи. В той час, коли чекав результати, я думав про те, що зараз часто думаю: а якщо дійсно — це рак, якщо я помру , то про що я шкодуватиму? Що я хотів би встигнути зробити за цей час?

     З одного боку, страшно знати, коли ти помреш. Та з іншого — ніхто не знає, коли це станеться. І ми можемо тішити себе ілюзією, що проживемо багато років. Хто знає, можливо, цього дня ти завершиш своє життя.

     Про це і я думав. Про що шкодував би, а про що. Я перебрав у своїй голові багато своїх мрій. Колись я мрія в відвідати Париж, скуштувати устриць, проїхатися на ферарі. Та, напевно, в той момент, коли би збігали останні хвилини мого життя, мені було би байдуже, як виглядає Ейфелева вежа, мені було би байдуже, який звук двигуна ферарі, мені було б все одно, наскільки неймовірно споглядати хвилі Атлантичного океану.

     У той момент, єдине, про що б шкодував — про те, що занадто мало часу присвятив своїй сім’ї. Що не побачив першого кроку свого сина. Що не почув перших спроб моєї доньки продекламувати вірш. Я би шкодував у той момент, що недостатньо часу був зі своєю дружиною. Замало разів говорив, наскільки сильно її люблю.

     У момент, коли перед твоїми очима постає справжня небезпека, розумієш, що багато речей, на які витрачаємо так багато часу, не мають жодного значення. Абсолютно без різниці, в якому будинку живеш, на якому авто їздиш. Скільки титулів маєш…  Єдине, що має значення, наскільки часто і щиро сказав: „Я тебе люблю“. І наскільки часто і щиро почув у відповідь: „Я тебе теж люблю“.

     Тож не витрачаймо свій час на те, про що не шкодуватимемо в той момент, коли заплющаться наші очі назавжди.

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • БУДЬ (нарешті) СОБОЮ — СТАНЕШ СВЯТИМ
    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • «Людина повинна відкривати, хто вона є, а не обирати»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"