Як батьки можуть допомогти дитині зберегти дошлюбну чистоту

Читай також

 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
 • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • Як батьки можуть допомогти дитині зберегти дошлюбну чистоту

     1. Починайте розмовляти з дітьми з семирічного віку про значення заповідей, етичних норм у сфері людської статевості. Перші розмови залишають найбільший слід у свідомості дитини. Батьки повинні стати в очах дітей довіреними експертами з цих питань. Вплив батьків може стати визначальним, коли вони з допомогою коротких, але влучних розмов закладатимуть добрий фундамент у статеве виховання своїх дітей.

     2. Розповідайте дітям про те, як вони чудово створені Богом, що їх сексуальність – буття хлопчиком або дівчинкою – це  дар Божий. Поговоріть про те, як народжуються діти, чому є хлопчики і дівчата, якою є анатомічна відмінність між статями. Добре навести конкретний приклад вагітної жінки, яку знають ваші діти. Навчіть дітей правильним анатомічним назвам чоловічих і жіночих частин тіла.

     3. Поясніть дитині з раннього віку, що ніхто не має права доторкатись до їхнього тіла, розглядати їх оголеними, за винятком медичного огляду в лікаря чи надання екстренної медичної допомоги за згодою батьків. Навчіть дитину казати «ні!» на недозволені домагання інших людей. Розкажіть, що ніхто не має права торкатись приватних частин тіла інших людей. Старші діти не повинні переодягатися одночасно в одній кімнаті з молодшими, і з раннього віку брати і сестри повинні звикати переодягатись і, по можливості, спати в різних кімнатах.

     4. З раннього дитинства вчіть дітей, особливо дівчаток, одягатися скромно і пристойно. Одяг підкреслює те, наскільки кожна дитина є цінною, наділеною людською гідністю, що має право вимагати поваги до себе. Також одяг формує почуття самоповаги й поваги інших до себе. Обережно ставтесь до бажань дівчаток користуватись дорослими прикрасами і макіяжем, щоб вони не бажали передчасно наслідувати поведінку дорослих, яка пов’язана з сучасною культурою стосунків.

     5. Регулюйте, контролюйте вплив розважальних медіа – телебачення, фільмів, журналів, Інтернету – на ваших дітей. Певні сучасні комедії, фільми можуть виглядати на перший погляд веселими та невинними, а, насправді, можуть навчати дітей моделям розкутої сексуальної поведінки, змінювати їх мислення, емоції та поведінку.

     Не дозволяйте дітям безконтрольно переглядати телебачення та інтернет у власній кімнаті без нагляду батьків. Краще мати окрему кімнату для спільного перегляду фільмів чи програм.

     6. Підготуйте дітей до критичного перегляду інтернету, зокрема, до можливої зустрічі з матеріалами порнографічного змісту. Поясніть дітям дошкільного віку, що фотографії або фільми, які показують приватні частини людського тіла, є нехорошими, аморальними. Будьте відкритими до діалогу з дітьми з раннього віку на ці теми. Розповідайте про небезпеки інтернету. Забезпечте можливість дитині будь-коли звернутися до вас, щоб поділитись своїми враженнями і думками, наприклад, якщо випадково стане свідком матеріалів аморального змісту. Доступ дітей до інтернету має бути контрольований та опосередкований, тобто через спеціальні програми дорослого контролю.

     7. Дозволяйте дитині йти до друзів додому або на прогулянку лише тоді, коли добре знаєте, що ті друзі поділяють ваші моральні цінності, а діти почуватимуться у безпеці. Будьте обережними, коли дитина просить дозволу провести ніч у своїх друзів. Нічліг поза домом – це типова ситуація, коли відбувається більшість випадків сексуального насильства, або безконтрольного перегляду матеріалів порнографічного змісту.

     8. Регулярно наставляйте дітей у християнських принципах моральної поведінки. При кожній слушній нагоді розповідайте їм про цінність дошлюбної стриманості, використовуючи біблійні історії, приклади з реального життя. Навіть малолітня дитина може зрозуміти правду про те, що таке християнський шлюб, і які цілі сімейного життя.

     9. Вік 8-10 років – це ідеальний час, щоб розпочати бесіду з дитиною про природу та призначення статевих стосунків згідно Святого Письма та вчення Католицької Церкви. Інформація про те, що Бог задумав статеві стосунки лише для подружніх пар, і що статеві стосунки призначені щоб виявляти подружню любов і народжувати дітей, не позбавить дітей невинності. Виважено подана правда допоможе дітям сформувати адекватне ставлення до сексу в сучасному світі.

     10. Батьки, будьте хорошим прикладом для дітей. Працюйте над тим, щоб ваш шлюб був зразковим й християнським. Покажіть приклад люблячих стосунків чоловіка і дружини. Якщо ви живете без подруга, то мудрий вибір знайомств матиме великий вплив на майбутнє життя ваших дітей. Також покажіть гідний наслідування приклад відповідального перегляду різних ЗМІ, остерігаючись негативного впливу на ваше життя сексуальної аморальності.

     Джерело: family-institute

     Читай також

    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Коментарі