Надія на зустріч із Господом робить нас витривалими

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Надія на зустріч із Господом робить нас витривалими

     Всі ми переживаємо періоди відчаю, «темні хвилини», коли здається, що все втратило сенс, і саме тоді християни повинні виявляти витривалість, аби «досягти обітниці», не піддаючись спокусі відступити назад. Такими думками поділився Папа Франциск, зосередивши свою увагу на першому читанні, яке було почерпнуте з 10 глави Послання святого Павла до Євреїв.

     Християнське життя – не постійне свято

     Як зауважив проповідник, Апостол Народів пише цього листа до християн, «які переживали темний період», адже розпочалися переслідування. Кожна людина в своєму житті переживає хвилини пригнічення, «коли почувається нічим». Хвилини вичерпаності переживав навіть Ісус…

     «Християнське життя не є карнавалом, безперервним святом та радістю. Християнське життя має прекрасні миті та лихі періоди, моменти літеплості, відчуженості, коли все втрачає сенс… період спустошення, – підкреслив Святіший Отець. – І саме на такі хвилини, чи то спричинені переслідуваннями, чи внутрішнім станом душі, автор Послання до Євреїв стверджує: “Вам потрібна лише терпеливість”. Для чого? “Щоб, виконавши Божу волю, одержати обітницю”. Витривалість, аби дійти до обіцяного».

     Засоби проти відчаю

     Що ж потрібно для того, аби протистояти почуттю спустошення та відчаю. Йдучи за святим Павлом, Папа наголошує, що потрібно пригадувати «щасливі дні зустрічі з Господом». А по-друге, не втрачати уповання на те, що було обіцяне. Важливо, щоб у важкі хвилини «не відступити назад».

     «Чинити спротив у важкі хвилини, але спротив пам’яті та надії, протистояти серцем, адже серце, коли думає про прекрасні хвилини – дихає, коли споглядає на надію – також дихає. Саме це слід чинити в періоди відчаю, щоб знайти як негайну втіху, так і відраду, обіцяну Господом», – підкреслив проповідник.

     Приклад мучеників

     У цьому контексті Святіший Отець згадав про свій минулорічний візит до Литви, де його вразило свідчення мужності численних християн, що «були витривалими у вірі». «Також і сьогодні чимало людей страждають за віру, але пам’ятаючи про свою першу зустріч із Ісусом, не втрачають надію та прямують вперед», – сказав він, підсумовуючи, що коли «диявол напосідає на нас зі спокусами, нашою неміччю, слід скеровувати свій погляд на Господа» та «пригадувати зустріч з Господом і надію, яка нам належить».

     VaticanNEWS

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.