Боже, ну чому ж?

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • Боже, ну чому ж?

     Бо знаємо частинно й частинно пророкуємо. Коли настане досконале, недосконале зникне. Коли я був дитиною, говорив як дитина, думав як дитина, міркував як дитина. Коли ж я став мужем, покинув те, що дитяче. Тепер ми бачимо, як у дзеркалі, неясно; тоді ж – обличчям в обличчя. Тепер я спізнаю недосконало, а тоді спізнаю так, як і я спізнаний. Тепер же зостаються: віра, надія, любов – цих троє; але найбільша з них – любов. 1 Кор. 13, 9-13

     Пощо дає він світло бідоласі, | і життя тим, яким на серці гірко?Тим, що виглядають смерти, а її немає, | тим, що шукають її більш, ніж скарбів; тим, що радіють без міри, | веселяться, коли знайдуть домовину! Йов 3, 20-22

     У своєму відчаї і болі Йов ставив багато логічних питань…

     Ці ж «чому» притаманні усім нам. Ми всі ставимо такі питання рано чи пізно. Чомусь нам здається, що якщо знайдемо причину свого болю, то нам одразу стане легше його зносити.

     Справа у тому, що нам не потрібні пояснення. Нам треба сил. Не треба пояснень. Потрібен Спаситель. Підтримка та утішення.

     Однак ми все одно шукаєм причини. Запитуємо: «Чому ця людина мене покинула? Чому він не втримав обіцянки? Чому зранив мене? Чому я втратив роботу? Чому вона померла? Чому я захворів?”

     І в кого би ми не запитували, відповідь одна: не знаю. Ми – люди – і не знаємо, чому стається так, а не інакше. Знає лише Бог. І якщо Він не відповів вам одразу, то краще зупинитись і не ставити більше цих питань.

     Наш Бог – щирий. Він виявляє себе у природі, обставинах, у Святому Письмі. І якщо ми знаємо що-небудь про Бога, то лише тому, що Він сам нам вирішив це відкрити.

     Але іноді Бог не лише відкриває, але й не бажає нам чогось відкрити. Чому? Щоби ми навчились Йому довіряти, а не своїм емоціям, щоби жили вірою, а не почуттями.

     Бог не зобов’язаний нам нічого пояснювати. Йому не потрібно радитись з нами перед тим, як щось зробити. Богу не треба нашого дозволу, щоби допустити ті чи інші зміни у житті. Бог є Богом і нам не завжди буде зрозуміло, чому щось трапляється так чи інакше.

     Колись все стане зрозуміло. Одного разу ми зрозуміємо сенс усіх подій. «Так ось для чого Бог це допустив» – скажемо. А до того часу Бог хоче, щоби ми довірились Йому.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.8 / 5. Vote count: 4

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)