Що Біблія каже про християнський піст і чи зобов’язує до нього?

Читай також

 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Ісус з’являється апостолам (Йо 20:19-31)
    • Що Біблія каже про християнський піст і чи зобов’язує до нього?

     У Святому Письмі ніде не йдеться про те, що християни обов’язково повинні поститися. Бог не вимагає цього від нас. Та в Біблії сказано про піст, як про щось хороше, корисне й очікуване.

     У книзі Діяння Апостолів записано про віруючих, які постилися перед прийняттям важливих рішень.

     ” Тоді вони, попостивши й помолившися, поклали на них руки і відпустили” (Діяння 13:4) .

     “Вони настановили їм по церквах старших, а після молитви і посту, передали їх Господові, в якого ті увірували ” (Діяння 14:23).

     Піст і молитва досить часто пов’язані між собою.

     “Зоставшися вдовою аж до вісімдесят четвертого року, вона не відходила від храму, служачи (Богові) вночі і вдень постом та молитвою” (Луки 2:37).

     “А вони йому сказали: “Учні Йоана постять часто й моляться, так само й учні фарисеїв, а твої їдять та п’ють!” ” (Луки 5:33)

     У багатьох випадках піст фокусується на утриманні від їжі. Хоча насправді, ціллю посту має бути відсторонення від цього світу і концентрація на Богові. Піст – це свідчення Богові (і вам самим), що ви серйозно ставитеся до стосунків із Ним. Піст допомагає вам вийти на новий рівень стосунків з Небесним Отцем і обновити впевненість у Ньому.

     Хоча піст у Біблії майже завжди супроводжується утриманням від їжі, існують інші способи посту. Усе, від чого ви можете тимчасово відмовитися, щоб краще зосередитись на Богові, може вважатися постом.

     “А відносно того, що ви мені писали, то воно добре чоловікові не займати жінки. Однак, з уваги на розпусту, кожний хай має свою жінку, і кожна хай має свого чоловіка. Хай чоловік віддає належне жінці, так само й жінка – чоловікові. Жінка не має влади над своїм тілом, лише – чоловік; так само й чоловік не має влади над своїм тілом, лише – жінка. Не ухиляйтесь одне від одного, хіба що за взаємною згодою, до часу, щоб вам віддатися молитві, а потім сходьтеся разом, щоб не спокушав вас сатана вашою нестриманістю” (1 Корінтянам 7:1-5) .

     Піст має бути обмежений визначеним часом, особливо, якщо стосується невживання їжі. Адже піст не є для покарання плоті, а для концентрації на Богові. Також не варто сприймати піст, як «дієтичний засіб». Не постіть, щоб схуднути, а щоб здобути глибші стосунки з Богом. Так, кожен може поститись. Деякі люди, можливо, не зможуть поститись без їжі (наприклад, діабетики), але кожен може тимчасово відмовитися від чогось, щоб сконцентрувати свою увагу на Господі.

     Також варто пам’ятати, що піст – це не спосіб примусити Бога зробити те, що ми хочемо. А час. який змінює нас.

     Піст – це не спосіб виглядати духовнішим, ніж інші. Піст необхідно звершувати у дусі смирення і радості. В Євангелії від Матея 6:16-18 сказано:

     “Коли ж ви постите, не будьте сумні, як лицеміри: бо вони виснажують своє обличчя, щоб було видно людям, мовляв, вони постять. Істинно кажу вам: Вони вже мають свою нагороду.
     Ти ж, коли постиш, намасти свою голову й умий своє обличчя,
     щоб не показати людям, що ти постиш, але Отцеві твоєму, що перебуває в тайні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі “

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Ісус з’являється апостолам (Йо 20:19-31)
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"