Це не християнська любов

Читай також

  • Відвага зцілює!
  • Кричи щосили!
  • Як визначити пріоритети?
        • Це не християнська любов

          “Життя занадто коротке, щоб проводити час із людьми, які висмоктують із тебе щастя”, — говорить, вдивляючись у горизонт дівчина на чорно-білому фото. І його пересилають тисячі разів в соціальних мережах, цей інтернет-мем дає вам право думати таке: ви заслуговуєте на те, щоб постійно відчувати себе добре, тому нехай так і буде.

          Кожен, у кого є складний друг, сусід або колега, стикався зі спокусою розірвати зв’язок із такою людиною. І в цьому є привабливий бонус, адже якщо ми це зробимо, нас будуть називати “сміливими” за те, що ми ізолювали себе від складних людей.

          Але коли люди, що впливають на наше щастя, просто незручні або викликають роздратування, цей популярний мем веде нас до гріха і нерозсудливості. Якщо люди, яких ми повинні викинути зі свого життя, це просто ті, хто підвів нас, то хіба ми самі не терпіли поразок? Якщо один щиро намагається викрити нас у гріху, але це змушує нас відчувати себе ніяково або відчувати сором, хіба ми не заслуговуємо подібних стосунків?

          Для християн це питання особливо складне. Ми неминуче стикаємося на церковних лавах із людьми, які нас дратують або пригнічують. Так який наш вердикт? Слідуємо за порадою того мема? Але Біблія, як завжди, пропонує кращий шлях.

          Рецепт 1: Любіть один одного

          Коли справа доходить до віруючих друзів, Божа заповідь направляє нас до поблажливості, і утримує нас від того, щоб уникати їх. “… Терпіть один одного,” — говорить Павло в Ефесян 4: 2. Він посилає аналогічне послання Филип’ян: ” майте на увазі користь не власну, а радше інших” (Филип’ян 2: 4).

          Також, Павло писав про любов віруючим в Коринті. Тут він описує таку любов, яка виключає особисті інтереси: “Любов … усе терпить” (1Корінтян 13: 7). Любов терпить хронічні депресії друга, одвічний список недуг матері, колегу-песиміста. Вона терпляча до повторюваних провин людини, до депресивних і ледачих людей.

          Справжню любов обурює подібний мем.

          Це також варто нам чогось. Через Ісаю Бог спонукає Свій народ віддавати себе на благо інших: ” коли голодному ти віддаси хліб твій, наситиш пригніченого душу, тоді засяє твоє світло в пітьмі, тьма твоя буде, немов південь.” (Ісаї 58:10).

          Виснажуйте самих себе, говорить Бог. Не позбувайтеся від тих, хто вас стомлює.

          Рецепт 2: Прощайте один одного

          Ми грішимо, і гріх має серйозні наслідки. “Християни ніколи не можуть грішити дешево”, — писав Чарльз Сперджен. Наші серця і наші відносини платять величезну ціну за кожне недобре слово і бездумне дію. На щастя, наш премудрий Бог говорить нам, що робити. Він каже нам прощати неодноразово, очевидно маючи на увазі, що ми не повинні просто відвертатися від того, хто завдає нам біль.

          Ісусова заповідь про прощення приголомшує уяву. У 18 розділі Євангелія від Матея Петро запитує Господа, скільки разів він повинен прощати кривдить його. Відповідь Ісуса радикальна, він не допускає можливості тримати образи: „ Ісус промовив до нього: “Не кажу тобі: До сімох разів, але – до сімдесяти раз по сім“ (Матея 18: 22).

          Хоча це і важко чути тому, проти кого грішать, це причина для великого торжества для тих, хто грішить: Бог прощає нас багато, багато разів, набагато більше, ніж ми того заслуговуємо. Ми повинні робити те ж саме один для одного.

          Також в 18-му розділі Євангелія від Матея Ісус пропонує план для віруючих, які опинилися в конфліктній ситуації. Конфлікт починається з протистояння (це неприємно), загострюється через залучення інших людей (особливо неприємно) і досягає кульмінації, коли в нього виявляється залученою вся церква (практично нестерпно).

          Цей напружений сценарій є доказом того, що звичайний відмова від складних відносин без попередньої спроби примиритися просто не є варіантом для віруючих.

          Рецепт 3: Приймайте один одного

          Цей звичайний для нашої культури підхід із униканням важких людей ґрунтується на світогляді, який повинно викликати занепокоєння у будь-якого християнина. Такі меми припускають, що ми повинні очищати наше коло спілкування до тих пір, поки не залишаться тільки ті, хто робить нас щасливими. Це не тільки нереально, але і не по-біблійному.

          Тому що перш, ніж ми зможемо любити або прощати інших, спочатку ми повинні прийняти їх в наше коло, прекрасно усвідомлюючи, що вони можуть підвести нас у певний момент, а ми можемо підвести їх.

          Бог не велить нам називати кожну людину близьким другом або сліпо дозволяти кожному, кого ми зустрічаємо, в рівній мірі впливати на наше життя. Але Він наказує нам приймати всіх із любов’ю:

          “Бо коли ви любите тих, що вас люблять, то яка вам за це нагорода? Хіба не те саме й митарі роблять? І коли ви вітаєте лише братів ваших, що надзвичайного чините? Хіба не те саме й погани роблять?”(Матея 5: 46-47)

          Іншими словами: відійди від мене, мем.

          Є спокуса звернутися до Притч, якщо ми хочемо піти, і до Послання до Корінтян, якщо хочемо залишитися, але насправді все не так просто. Рішення про те, чи варто “викинути когось із свого життя”, є важким. Воно вимагає самоаналізу перед тим, як клацнути вимикачем.

          Наш Триєдиний Бог — Бог відносин. Спілкування з іншими людьми — хоча воно і перетворилося у втрачене мистецтво — є наріжним каменем християнського життя, і до цього слід ставитися з більшою обережністю. Остерігайтеся мемів, які спонукають вас чинити інакше.

          Переклад Наталії ПАВЛИШИН

           

          Читай також

        • Відвага зцілює!
        • Кричи щосили!
        • Як визначити пріоритети?
          • Оціни

            [ratemypost]

               

              Про автора

              Журналіст "ДивенСвіт"