Священник стояв в черзі до сповіді: те, що побачив його вразило

Читай також

 • Що я втрачаю, якщо не сповідаюсь?
 • Найбільші помилки в іспиті сумління
 • Чому ми грішимо?
    • Священник стояв в черзі до сповіді: те, що побачив його вразило

     Нещодавно я був свідком цікавих подій у черзі до сповідальниці. Слово «шок» не повністю передає те, що я відчув, спостерігаючи за людьми навколо мене.

     Є прислів’я: чоботяр, а без взуття ходить. Подібно є зі сповіддю. Мені, священнику, іноді потрібно викроїти часу, щоби прийти до сповіді. Найчастіше сповідаюсь у священника, з яким живемо в одному домі. Але час від часу, як звичайний католик, стаю у довгу чергу до сповіді і терпеливо чекаю.

     Нещодавно однак я був свідком цікавих подій у черзі до сповідальниці. Слово «шок» не повністю передає те, що я відчув, спостерігаючи за людьми навколо мене.

     Почнемо з самого початку. Це четвер, дев’ята ранку, найбільший храм в певному місті, і, крім того, перший четвер місяця. Я спокійно увійшов, сподіваючись черги до сповіді, і не розчарувався.

     У рядок стало близько 20 людей, очікуючи, як тільки прийде сповідник. Я приклякнув, помолився і поновив у пам’яті скоєні гріхи. Підійшов до останньої особи в черзі і став терпеливо чекати.

     Проте уже за хвилю атмосфера стала якоюсь напруженою. Усі жадібно дивились в бік дверей, з яких мали вийти священики.

     Деякі нервово крутили годинником і дивились вгору, шукаючись якогось орієнтиру. І от очікувана 9.02 – з’яявилися отці. Черга розбилась на декілька частин, а потім почалося.

     Через натовп пройшла хвиля незадоволення, бо “я був першим, а ви взагалі тут не стояли“. За хвилю хтось, керуючись інстинктом і нетерплячістю, почав створювати чергу з іншого боку, сповнюючи слова писання: “останні будуть першими, а перші останніми”.

     Цього вже було забагато. Схвильовані каянники “кричали шепотом”, докоряючи. Натомість друга сторона поводилась так, наче нічого не сталось і дивуючись з того, як в храмі хтось має наглість звертати комусь увагу.

     На щастя, були і ті, хто чемно уступив і вичекав ще декілька хвилин у дорозі за милосердям.

     Чи така сповідь має сенс?

     Присоромлений такою ситуацією, я почав розважати, аж раптом хтось штовхнув мене і сказав: “Зараз ти”! Дякувати Богу ніхто не поранився і вітражі вціліли. На серці лише залишився якийсь неспокій.

     Ця ситуація змусила мене усвідомити декілька речей. По-перше, як сповідник, я не маю жодного уявлення, як виглядає ситуація за гратками сповідальниці. Скільки разів там лунають нецензурні епітети, а в серці збурюється гнів. Досить того, що сама сповідь стресуюча, так іще й по дорозі до сповідальні можна добряче поповнити список гріхів.

     Живемо у світі нетерпеливому, заздрісному і у запалі можемо дозволити собі йти через волю інших.

     По-друге, за мить до визнання гріхів умудряємось ще більше зробити наше серце кам’яним і образити ближнього.


     Чи має така сповідь сенс? Чи зможе Ісус зломати наше фарисейство?

     Сповідь – це не лише визнання гріхів, але й декларація свого наміру стати кращим, зробивши все можливе для поправи.

     Переклад Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Що я втрачаю, якщо не сповідаюсь?
    • Найбільші помилки в іспиті сумління
    • Чому ми грішимо?
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.2 / 5. Vote count: 29

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)