Священник стояв в черзі до сповіді: те, що побачив його вразило

Читай також

  • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
  • СПОВІДЬ. Як правильно це робити? Що каже Біблія? Чи сповідаються священники?
  • Владика Венедикт пояснив, чи Бог карає?
        • Священник стояв в черзі до сповіді: те, що побачив його вразило

          Нещодавно я був свідком цікавих подій у черзі до сповідальниці. Слово «шок» не повністю передає те, що я відчув, спостерігаючи за людьми навколо мене.

          Є прислів’я: чоботяр, а без взуття ходить. Подібно є зі сповіддю. Мені, священнику, іноді потрібно викроїти часу, щоби прийти до сповіді. Найчастіше сповідаюсь у священника, з яким живемо в одному домі. Але час від часу, як звичайний католик, стаю у довгу чергу до сповіді і терпеливо чекаю.

          Нещодавно однак я був свідком цікавих подій у черзі до сповідальниці. Слово «шок» не повністю передає те, що я відчув, спостерігаючи за людьми навколо мене.

          Почнемо з самого початку. Це четвер, дев’ята ранку, найбільший храм в певному місті, і, крім того, перший четвер місяця. Я спокійно увійшов, сподіваючись черги до сповіді, і не розчарувався.

          У рядок стало близько 20 людей, очікуючи, як тільки прийде сповідник. Я приклякнув, помолився і поновив у пам’яті скоєні гріхи. Підійшов до останньої особи в черзі і став терпеливо чекати.

          Проте уже за хвилю атмосфера стала якоюсь напруженою. Усі жадібно дивились в бік дверей, з яких мали вийти священики.

          Деякі нервово крутили годинником і дивились вгору, шукаючись якогось орієнтиру. І от очікувана 9.02 – з’яявилися отці. Черга розбилась на декілька частин, а потім почалося.

          Через натовп пройшла хвиля незадоволення, бо “я був першим, а ви взагалі тут не стояли“. За хвилю хтось, керуючись інстинктом і нетерплячістю, почав створювати чергу з іншого боку, сповнюючи слова писання: “останні будуть першими, а перші останніми”.

          Цього вже було забагато. Схвильовані каянники “кричали шепотом”, докоряючи. Натомість друга сторона поводилась так, наче нічого не сталось і дивуючись з того, як в храмі хтось має наглість звертати комусь увагу.

          На щастя, були і ті, хто чемно уступив і вичекав ще декілька хвилин у дорозі за милосердям.

          Чи така сповідь має сенс?

          Присоромлений такою ситуацією, я почав розважати, аж раптом хтось штовхнув мене і сказав: “Зараз ти”! Дякувати Богу ніхто не поранився і вітражі вціліли. На серці лише залишився якийсь неспокій.

          Ця ситуація змусила мене усвідомити декілька речей. По-перше, як сповідник, я не маю жодного уявлення, як виглядає ситуація за гратками сповідальниці. Скільки разів там лунають нецензурні епітети, а в серці збурюється гнів. Досить того, що сама сповідь стресуюча, так іще й по дорозі до сповідальні можна добряче поповнити список гріхів.

          Живемо у світі нетерпеливому, заздрісному і у запалі можемо дозволити собі йти через волю інших.

          По-друге, за мить до визнання гріхів умудряємось ще більше зробити наше серце кам’яним і образити ближнього.


          Чи має така сповідь сенс? Чи зможе Ісус зломати наше фарисейство?

          Сповідь – це не лише визнання гріхів, але й декларація свого наміру стати кращим, зробивши все можливе для поправи.

          Переклад Тетяни Трачук

           

          Читай також

        • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
        • СПОВІДЬ. Як правильно це робити? Що каже Біблія? Чи сповідаються священники?
        • Владика Венедикт пояснив, чи Бог карає?
          • Оціни

            [ratemypost]

               

              Про автора

              Учасник команди ДивенСвіт:)