Поради Матері Терези: як добре виховати дітей

Читай також

  • «Про що мовчать діти?» — серія розмов про потреби дітей з погляду психології та духовності
  • Лист св. Івана Павла ІІ до дітей, які чекають Різдва
  • Резиденцію Святого Миколая у Патріаршому домі вже відвідало чотири тисячі дітей
        • Поради Матері Терези: як добре виховати дітей

          В її присутності співрозмовники відчували себе осмисленою частиною творіння – вона променисто і розумно дивилася в обличчя світу, дивилася людям в очі, вибачаючись, що змушена поспішати.

          Не говорила щомиті слів про Бога, але про Нього свідчила своїм життям. Вона радісно робила те, що було поза межами людських інтересів: говорила нікому не потрібному, нічим не примітному жебракові, безпорадному: “Ти не один!”.

          Її називали Мати Тереза. Вона дійсно стала матір’ю для багатьох нікому не потрібних дітей – немовлят із сміттєвих ящиків, маленьких інвалідів і сиріт …

          І ось її поради щодо виховання дітей

          Будьте уважні до того, що ви їм говорите.

          Дорослі недостатньо контролюють свої висловлювання, коли розмовляють з дітьми. Деякі, звертаючись до дитини, називають її ледарем, дурнем, нездарою. Цим дорослі – батьки і вихователі – часто гублять дітей. Діти, піддаючись навіюванню, через деякий час дійсно стають не допитливими, ледачими і нездарами.

          Не треба лякати дітей чудовиськами, вовками, поліцією. Це не зробить їх ні розумнішими, ні добрішими.

          Виховуйте дітей, даючи їм бездоганний приклад. Діти не люблять повчань і нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова.

          За будь-яких обставин намагайтеся бути на висоті в очах своїх дітей. Не виставляйте напоказ свої слабкості і недоліки. Коли батьки дозволяють дітям бачити свої слабкості, діти хвилюються, втрачають орієнтацію, оскільки їм нема на кого більше покластися.

          Дитина, яка відчуває себе маленькою і слабкою, хоче мати над собою непорушний авторитет, який захищає її. Вона шукає у батьків фізичної та психологічної підтримки. Якщо вдома дитина є свідком сварок, суперечок між батьками, бачить брехню і нечесність, то як можуть батьки очікувати, що їм вдасться добре виховання?

          Краще ніколи не бити дитину. В крайньому випадку, якщо вона цього дійсно заслуговує, ляпас нe зашкодить, але будьте обережні! Ніколи не карайте дитину, якщо ви злі.

          Ось чому, якщо вже вам і доводиться карати дитину, ваш погляд не повинен виражати ні злоби, ні ворожості: дитина швидко забуде ляпаса, але ніколи не забуде ваш погляд, повний ненависті і злоби.

          Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і підкорятися їм. Це одне з основних правил виховання дітей в дружній і люблячій сім’ї. Так поводився Ісус в Назареті, тридцять років підкоряючись своїм батькам.

          Адаптація Тетяни Трачук

           

          Читай також

        • «Про що мовчать діти?» — серія розмов про потреби дітей з погляду психології та духовності
        • Лист св. Івана Павла ІІ до дітей, які чекають Різдва
        • Резиденцію Святого Миколая у Патріаршому домі вже відвідало чотири тисячі дітей
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.

               

              Про автора

              Учасник команди ДивенСвіт:)