Не живи минулим, ані майбутнім!

Читай також

 • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
 • У пошуках крихти надії
 • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
    • Не живи минулим, ані майбутнім!

     Дуже багато людей, що приходять до мене на розмову, розповідають про те, що минуло у їхньому житті – про помилки, яких допустились, нещастя, кататстрофи – і це найчастіше пов’язане з почуттям провини.

     Люди дивляться на своє життя і бачать те, що зробили неправильно, не розуміючи цього колись. І майже усі намагаються створити собі картинку “альтернативної реальності”, запитуючи себе: а що би було, якби? Якби тоді не зробив того чи іншого вибору, кроку, вчинив по-іншому, то може все моє життя склалось би інакше.

     Це така річ, яка повторюється напевно у кожного – спокуса постійно оглядатись, живучи з почуттям провини або ілюзіями можливого “кращого” життя.

     Або ж інша сторона медалі: людина постійно заглядає у майбутнє. Що мене чекає надалі? Які труднощі, нещастя, випробування? Як з усім цим собі зарадити?

     В такі моменти я завжди пригадую собі біблійну історію Мойсея, який шукав всеможливих причин не брати на себе місію, яку приготував йому Бог. І в розмові з Творцем Мойсей запитує, а яке ж Господнє ім’я. “Я є Той, Хто є” – чує відповідь.

     Вдумаймось лише! Бог не сказав – Той, Хто був чи буде, але є.

     Ми теж є тими, хто є тут і зараз. Тому постійне озирання назад або ж заглядання в майбутнє значною мірою позбавлені сенсу. Перестань створювати альтернативні версії свого минулого і майбутнього.

     Не від Бога походять ці думки – постійне повернення до минулого чи страх перед майбутнім – а від злого. Докори сумління дані нам для того, щоби врешті звільнити, допровадити до свободи, коли приходимо до сповіді і виявляємо свої гріхи, звільняємось від них.

     Натомість нав’язливі докори не є Божими вказівками. Такі думки слід викорінювати, як тільки вони з’являються. Так само і постійні роздуми про майбутнє не походять від Бога, бо Він дає нам гармонію, а не неспокій.

     Живи тут і зараз, бо саме тут і зараз є Бог і є ти. Тебе немає 20 років тому і 10 років через – нічого не зможеш з цим зробити, то залиш це!

     І тут не йдеться про те, щоби не планувати свого життя. Ні, не дозволяй злому мучити тебе страхітливими думками про майбутнє чи минуле.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
    • У пошуках крихти надії
    • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Ірина Кисилевич    19.07.2019 о 14:52

        Треба жити теперішнім! Але минуле нам дає уроки; і трохи думати за майбутнє- поки молоді, то легше вийти заміж (не всі з сімейним чи монашим минулим), народити (природа може брати своє), піти на роботу (часто на роботу беруть до 35).