Сергій Мотуз, 44 роки, батько 10 дітей: Мої почуття до дружини стали сильміцнішими, ніж 20 років тому

Читай також

 • Яким був розклад дня св. Івана Павла ІІ у підлітковому віці
 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
 • «Людина повинна відкривати, хто вона є, а не обирати»
    • Сергій Мотуз, 44 роки, батько 10 дітей: Мої почуття до дружини стали сильміцнішими, ніж 20 років тому

     Кажуть, любов живе три роки. Батько десятьох дітей Сергій Мотуз не погоджується із цим.

     Сергій Мотуз, 44 роки, генеральний директор компанії DUSО, батько 10 дітей:

     За 20 років спільного життя у нас з Діаною народилося десятеро дітей: Марічка, Толик, Володя, Оля, Саша, Іванко, Михайлик, Христина, Ганна та Антон. Ці роки були схожими на зебру — зі світлими і чорними смугами. Світлі смуги – це радісні моменти з дітьми і сім’єю. А чорні траплялися після пологів – у нас із дружиною резус-конфлікт групи крові, і, починаючи від Сашка, шестеро дітей після народження лежали в реанімації. Тоді я всі обов’язки дружини брав на себе. Робив те, що потрібно: піклувався про дітей, які залишилися вдома, вирішував побутові питання, купував ліки, їздив у лікарню до дружини, підтримував Діану і молився, щоб все було добре. 

     Також виникали супутні проблеми. Перед народженням Сашка, я як раз залишився без роботи. Будинок був ще недобудований, дружина — в лікарні, грошей особливо не було, як і впевненості в завтрашньому дні…

     Після народження Михайла у Діани були ускладнення після пологів, і вона теж потрапила в лікарню із тромбом у нозі. Коли дружина лежала в реанімації з Антоном, Аня, якій не було ще й року, захворіла ротавірусом. Інколи здавалося, що сходжу з розуму і просто немає сил терпіти. Та минало два-три місяці і все налагоджувалося. 

     Незважаючи ні на що, я завжди був радий, що у нас з’явився ще один малюк. Зараз навіть важко уявити, щоб когось із них не було.

     Діти допомогли нам з дружиною пережити складний період у наших стосунках. Після народження Толика знову нас поглинула рутина — недосипання, втома, одноманітність побуту, дефіцит спілкування. І мені, і дружині було дуже важко. Ми віддалялися один від одного. Саме тоді вирішили, що вона займатиметься будинком і дітьми, а я – зароблятиму на життя.

     Мабуть, Господь недаремно так влаштував, що діти можуть народжуватися щодва роки, щоб любов не встигала загасати, а продовжувалася. Із кожною дитиною поліпшувалися і зміцнювалися наші з Діаною стосунки.

     Часто можна чути, що любов, та з роками згасає, перетворилася на рутину. У мене ж — навпаки: мої почуття до дружини міцніші, ніж 20 років тому. І багато в чому це завдяки дітям.

     Коли я повертаюся з роботи додому, всі діти зустрічають мене, обіймають, цілують, розповідають про те, що у них трапилося за день, показують свої малюнки і хваляться добрими оцінками. Ми обговорюємо, хто що зробив, а чого не зробив. Цей щоденний ритуал дуже дорогий мені. Ми з дружиною виховуємо їх своїм прикладом. Просто живемо, а діти дивляться на нас, на наші стосунки. Сказати, що я добрий вихователь – не можу. Буває, що і сварю дітей, і караю, коли хтось не виконує своїх обов’язків: прибрати іграшки, свій одяг, підмести, помити посуд. Я – за дотримання порядку, інакше із такою кількістю дітей у будинку швидко настане хаос.

     Старші – Марічка і Толик – вже навчаються в університетах і приїжджають додому на вихідних. Мені подобається, коли вся родина збирається за одним столом. Час мине, і будуть приїжджати з онуками… Дай Бог дожити до цього моменту. Діти – це сенс жити».

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Яким був розклад дня св. Івана Павла ІІ у підлітковому віці
    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • «Людина повинна відкривати, хто вона є, а не обирати»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"