Посмішка молодого священика перед розстрілом

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Посмішка молодого священика перед розстрілом

     Блаженний священномученик о. Мартін Мартінес Пасквал залишив нам і фотографічне свідчення своєї християнської перемоги. На фотографії, яку зробили іспанські комуністи перед розстрілом священика, отець Пасквал на кілька хвилин до смерті, знаючи, що його зараз розстріляють, посміхається, пише ChurchMilitant.com.

     Коли в революційній Іспанії розпочалося криваве переслідування католиків у 1938р. о. Пасквал якраз знаходився на вакаціях у своїх батьків. Він подбав про освячені Дари із парафіяльної церкви, щоб вони не були осквернені революціонерами. Кілька місяців отець переховувався у печерах, розташованих неподалік. Коли він повернувся у рідне село, то довідався що комуністи арештували його батька і допитували про місцезнаходження сина.

     Батько передав синові з тюрми прохання, щоб він втікав чим далі з місць підконтрольних революціонерам. Проте о. Паскваль здався комуністам, в надії, що ті випустять його батька з в’язниці. Отця разом із іншими священиками запроторили до в’язниці, проте, вони там мали змогу служити іншим в’язням, уділяючи їм св. Таїнство Покаяння. 18 серпня 1938р. комуністи повантажили священиків на грузовика і вивезли на місцевий цвинтар.

     Перед розстрілом кати хотіли зав’язати отцеві очі, щоб він не бачив пострілу гвинтівки, та отець відмовився і сказав: «Я тільки уділю вам благословення, щоб Бог простив вам те божевілля, яке ви здійснюєте». І він поблагословив своїх убивць.

     Ганс Ґутман, республіканський солдат, який документував діяльність поліції, зробив фотографію перед розстрілом, у цей момент о. Пасквал посміхнувся. Останні слова отця були: «Нехай живе Христос Цар!».

     1 жовтня 1995р. св. Папа Іван Павло П проголосив о. Пасквала блаженним Католицької Церкви. Більше як тисячу мучеників, замордованих іспанськими революціонерами, проголошено Католицькою Церквою блаженними. Офіційні дані свідчать, що іспанські революціонери за час антикатолицьких гонінь в Іспанії вбили 6832 єпископів і священиків.

     Джерело

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.