Як не боятись змінити щось у своєму житті?

Читай також

 • Найвідоміша порада Матері Терези
 • Коли настає час змін: 7 кроків, щоб не відступити від Божої волі
 • Чому ми не пам’ятаємо цього про Ісуса?
    • Як не боятись змінити щось у своєму житті?

     Кожна зміна є процесом, що потребує чималих затрат житттєвої енергії. Навіть якщо ми переконані, що зміни підуть нам на користь, можемо все ж переживати негативні емоції, пов’язані з цим, найчастіше неспокій, страх.

     Страх перед змінами – то звична реакція. Кожен з нас почувається у безпеці, коли знаходиться у звичному середовищі, і відчуває певний дискомфорт, коли щось змінюється. Це все ж не означає, що якщо щось змінюється, то більше не буде можливості переживати приємні стани чи емоції.

     З одного боку, страх перед змінами стосується кожного, з іншого боку ми дуже по-різному боїмося. Багато у кого з’являється дуже сильний страх перед невідомістю, який просто паралізує. Ми можемо намагатись уникати змін, але ж будьмо відверті – надто часто не маємо абсолютної влади над ситуаціями у своєму житті. Є зміни, які просто необхідні, але страх стає значною перешкодою для цього.

     Слід зрозуміти, що вміння подалати страх і адаптовуватись є вирішальним на шляху будь-якого розвитку.

     Як побороти надмірний страх перед змінами?

     Часто нам важко навіть усвідомити свій страх, ми стримуємо його всередині і що більш він неусвідомлений, то більше впливає на життєдіяльність. Різноманітні життєві вибори ми підпорядковуємо своєму страху: не задовільняємо своїх потреб, але намагаємось приборкати переляк. Першим кроком до того, щоби змінити щось, є усвідомлення свого страху. Мусимо зрозуміти, з чого він виникає і чому відчуваємо такий сильний неспокій при тому чи іншому виборі, зміні, рішенні.

     Варто дати собі час для того, щоби пережити складні емоції, пов’язані з коонкретною зміною. Кожна зміна – це певна втрата, бо з’являється щось нове, інше, натомість усталеного може уже не бути чи не бути певний час. У переживанні втрати чого-небудь не можна дозволяти собі не бачити користі і блага з того, що принесуть зміни. Зосередься на тому, що отримаєш, а не тому, що втратиш.

     Часто у процесі життєвих змін свторюється своєрідне “віконечко”: коли того, що має бути, ще нема, а того, що було, уже нема. Такий стан пустки також значно легше пережити, усвідомлюючи його нетривалість.

     Тренуйся в пізнанні нового

     Задумайся, які думки виринають у тебе, коли хочеш щось змінити. Чи є вони конструктивними? Емоції часто пов’язані із думками, але якщо перші ми змінити не можемо, то керувати своїми думками цілком реально, модифікуючи їх і направляючи у правильне русло.

     Можливо звичними для тебе є твердження “то буде страшно”, “не уявляю собі того”, “не зараджу собі з тим”. Це працює страх. Стурбовані чимось, ми схильні піддаватись таким переконанням, бо страх сковує раціональне мислення, відтак створюється замкнуте коло, яке унеможливлює нормальний розвиток.

     Парадоксально дієвий спосіб позбутися страху перед змінами – це часто змінювати щось. Тобто постійні тренування в опануванні чогось нового. Можна почати зі змін, яких боїшся найменше, не варто одразу робити революційні речі. Прислухайся до себе і дій.

     Може змінювати тобі не одразу буде легко, потребуватимеш часу, щоби оговтатись. Не порівнюй себе з іншими, стався з повагою до своєї вразливості, бо порівняння можуть знеохотити працювати над собою. Головне – не втрачати віри у те, що можеш змінити буд-що у своєму житті, а отже – можеш змінити світ.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Найвідоміша порада Матері Терези
    • Коли настає час змін: 7 кроків, щоб не відступити від Божої волі
    • Чому ми не пам’ятаємо цього про Ісуса?
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)