Кажуть, у світі є особлива людина…

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Кажуть, у світі є особлива людина…

     Вона та, хто сідає поруч у маршрутці, коли твоє життя примудряється впасти за один раз, коли особистий хрест стає занадто важким, щоб нести його на спині. Коли твої руки трясуться і голос, напевно, трясся би, якби камінь у грудях не заважав говорити. Коли все мутніє, стає зовсім не важливим; коли зв’язки, як ниточки, рвуться, а сенс, начебто знайдений – здається нісенітницею, виправданням власної непотрібності. Саме в цей момент особлива людина займає сидіння поруч із тобою. Мовчки поглядає на тебе, а потім вимовляє щось просте, але до болю, до вдячного сміху необхідне. Те, що дає тобі сили пройти ще кілька днів.

     Людина виходить з тобою на одній зупинці. Іноді проводжає до будинку, але після, як годиться всім творцям добрих справ, відправляється далі по світу. Допомагати іншим приреченим.
     Незабаром її зустрічають десь ще. Вона змушує заплаканих і порожніх, але рішучих у власному знищенні. Вигорілих всередині, забитих, наповнених болем по самі краї. Вони у мовчанні міряють своїми кроками дороги, безвольно плетуться кудись до кінця шляху.

     Людина застає їх біля краю. Цим краєм є що завгодно – висотна будівля на околиці або доріжка в улюблений парк, вулиці центру, двері під’їздів. У кожного цей край – свій.

     Але саме там їм зустрічається людина. Сонячна по природі, з приглушеним світлом в очах, вона вимовляє:

     – Чи можу я чимось допомогти?

     І люди не можуть їй відмовити. Ворожі спочатку, замкнувшись в собі і власному відчайдушному нещасті, вони раптом відповідають, відкрившись простому перехожому.

     – Так, можете! – так часто говорять вони. І багато, трохи пізніше, додають: – Зробіть що завгодно. Розкажіть мені щось, торкніться мене. Тільки не залишайте мене одного. І, дуже прошу вас, не опиніться ні злодієм, ні обманщиком. Не будьте поганим. Мені не пережити ще і це.

     І біль випливає назовні. Він накриває величезною хвилею, і тіла разом з душами здригаються – і тремтять. Знедолені люди задихаються у риданнях і власному безнадійному, поглинаючому і безпросвітному горі. І притискаються до людини. А вона, виконуючи їхні прохання, відчайдушний крик благання, обіймає їх теплими, дбайливими руками і заколисує, не відпускаючи, немов заблукалих дітей. Вона не відпускає людей до тих пір, поки яскравий біль, який раптом вийшов назовні, не покине змучені серця. Поки спокій родом з дитинства не огорне їхню свідомість, угамовуючи нервове тремтіння.

     Після цього людина прощається і прощає: за сльози і за хвилинну слабкість, за розповіді про життя, за ненависть і за біль. За всі ті вади, яких ми так соромимося, але які є у всіх нас. І люди, прийняті, заспокоєні, знову намагаються жити. Якщо не заради себе, то хоча би для тих, хто, як Людина, не кинув їх на годину темряви. Вони знову вірять у добро – і, зовсім трішечки, у чудо, адже такі рятівники – на кшталт подарунка небес. Вони вірять у себе і, іноді, навіть в те, що зможуть стати такою же Людиною, небайдужою до чужої порожнечі.

     Адже відчайдушним людям нестримно потрібен той, хто буде поруч, коли у них закінчаться сили. Хто стане стіною перед самим кінцем шляху, коли весь світ збляк, а майбутнє – радісне, яскраве – обрушилося картковим будиночком.

     Нам усім дуже потрібна така людина.

     І подібних людей було би багато, якби кожен з нас вирішив стати нею для інших…

     Джерело

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      [ratemypost]