“Слава Ісусу Христу” – більше, ніж християнське привітання

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • “Слава Ісусу Христу” – більше, ніж християнське привітання

     Ієромонахом Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ звернувся до християн не відкидати у своєму повсякденні привітання «Слава Ісусу Христу» — «Слава навіки Богу».

     Християнське привітання, яке поширене особливо в Галичині «Слава Ісусу Христу» — «Слава навіки Богу» є прямим перекладом привітання з латини. Це привітання, як говорять дослідники, з’явилося завдяки отцям-єзуїтам, які запровадили його, щоб християнізувати людей. В Україні воно почало поширюватися, як спосіб визнання віри. Знане послання владики Лева Шептицького з 1777 року, в якому він заохочує вітатися християн між собою — вдома, при зустрічах чи у храмі «Слава Ісусу Христу» — «Слава навіки Богу».

     Сьогодні, в зматеріалізованому суспільстві, яке орієнтоване на інші цінності, це привітання починає поволі зникати. Ним не вітаються навіть християни., хіба що в храмі.

     «Слава Ісусу Христу» — «Слава навіки Богу» — це не просто елемент християнського етикету. Воно належить до форм визнання нашої віри. Тож, коли ми переживаємо спомин Воздвиження Чесного Хреста, чуємо заклик не цуратися свого Христа. Тому закликаю не соромитися свого християнства.

     Це форма нашої спільної молитви і спільного прославлення Бога. Тому не варто відкидати з побутового життя — з роботи і школи цей християнський привіт. Закликаю батьків змалечку привчати своїх дітей прославляти Бога цим привітанням.

     Християнський привіт «Слава Ісусу Христу» — «Слава навіки Богу» — це наше багатство. Цього року ми згадуємо 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля. Радянська влада усіма силами старалася вкорінити привітання «Добрий день», замість християнського вітання. ТОму нині, коли так вск стрімко матеріалізується, зникають духовні цінності, маємо не втратити своєї християнської сутності. Вітайтеся словами «Слава Ісусу Христу» «Слава навіки Богу» — «Слава навіки Богу» і не соромтеся цього привіту.

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 5 / 5. Vote count: 1

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"