Чотири молитви для читання Біблії

Читай також

 • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
 • «Мамо, дякую за дар життя! Дякую, що навчила вірити в Бога», — Блаженніший Святослав у вітанні з нагоди Дня матері
 • Ісус з’являється апостолам (Йо 20:19-31)
    • Чотири молитви для читання Біблії

     Відкриваючи Біблію для читання, ми ніколи не залишаємося одні. Святий Дух витає над словами Бога і перебуває в них, готовий розбурхувати наші серця, просвіщати наші уми і перенаправляти наші життя, і все це ― для слави Христа (Йоана 16:12-14). Дух є вирішальним фактором у читанні Біблії, перетворюючи в надприродне то заняття, яке залишалося б звичайним і рутинним, і роблячи абсолютно незрозумілим її читання і вивчення без молитви за наші очі, розум і серця.

     Молитва ― це розмова, але не та, яку починаємо ми. Першим говорить Бог. Його голос звучить в Писанні і, в найвищому своєму прояві, в особистості та роботі його Сина. І потім, чудо з усіх чудес, Він зупиняється, Він схиляється і Він схиляє Своє вухо, щоб послухати нас. Коли наші очі зосереджені на Божих словах, Він також відкриває до нас Своє вухо.

     Як же нам молитися над нашими Святим Письмом? Ось чотири вірша, якими ви можете молитися, коли ви відкриваєте Слово Боже.

     1. Псалом, 119: 18: Відкрий мої очі

     «Відкрий мої очі, щоб я міг бачити дива закону Твого!» (Псалом 119: 18). Ми просимо Бога відкрити наші духовні очі, щоб показати нам сяйво слави, яке ми не здатні побачити самостійно. Без Його допомоги ми ― просто люди зі звичайними очима. «Тілесна людина не приймає того, що від Духа Божого походить; це глупота для неї, і не може вона його зрозуміти, воно бо Духом оцінюється» (1 Коринтян 2:14).

     «Бачачи не бачать» ― такими були слова Ісуса про тих, хто бачили Його і Його вчення тільки природними очима, без просвіщати роботи Духа (Матея 13:13) Ось чому Павло молиться за християн: «Щоб Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам дух мудрости та об’явлення, щоб його добре спізнати; щоб він просвітлив очі вашого серця, аби ви зрозуміли, до якої надії він вас кличе, яке то багатство славної спадщини між святими» (Ефесян, 1: 17-18).

     Приєднуйтесь до псалмопівця в молитві не просто про дар духовного зору, а й також про дар, щоб бачити чудові речі в Божому Слові. Це є чудовою протиотрутою, що не дає збиватися з дороги. Люди, які культивують благоговіння, зберігають свої серця гарячими і м’якими, і чинять опір спокусам охолонути і відпасти.

     2. Євангеліє від Луки, 18:38: Помилуй мене!

     Моліться подібно сліпому у дороги: «Ісусе, Сину Давидів, помилуй мене », (Луки 18:38). Доти, поки це наше земне життя продовжується, гріх перешкоджає будь-якій зустрічі з Богом в Його Слові. Ми щодня обманюємо очікування друзів і рідних і, більш того, ― ми обманюємо очікування Бога. Так що коли ми відкриваємо Боже Слово, буде доречно робити це уклінно, скрушно, зі злиденним благанням викупленої людини: «Боже, змилуйся надо мною грішним!» (Луки 18:13).

     Читання Біблії щодня спонукає нас до того, щоб ми брали наші поразки, по-новому каялися і знову цілком і повністю покладалися на Його благодать. Молитва ― це шлях до того, щоб осягати Божу благодать і плекати в собі дух істинного смирення.

     3. Послання Якова 1:22: Будьте виконавцями слова

     Моліться, щоб Бог, відкривши ваші очі до чудес і нагадавши вам про достатність Його благодаті, виробляв реальні зміни у вашому житті. Попросіть Його дозволити насінню зі Святого Письма приносити справжні, помітні плоди в відчутних діях жертовної любові по відношенню до інших. «Будьте виконавцями слова, а не лише слухачами, самі себе обманюючи» (Послання Якова, 1:22). Вам не потрібно штучно витягати один конкретний спосіб застосування з кожного уривка, а молитися, щоб Слово формувало, інформувало і направляло вашу практичне життя.

     Просіть, щоб Він робив вас людиною, що проявляється любов якого стає більше, а не менше, завдяки часу, присвяченому читання і вивчення Його Слова.

     4. Євангеліє від Луки, 24:45: Відкрий мені очі на Ісуса

     Це ще один спосіб молитися Богу про те, щоб Він відкрив наші очі до чудес. Справи Божі в Біблії піднімаються як прекрасні гірські ланцюги, але найвищою вершиною і найвеличніша перспектива ― особистість і справи Його Сина.

     Як сам Ісус навчав після Свого воскресіння, з усієї Біблії саме Він найбільше схожий на універсальний ключ, що відкриває значення кожного вірша, кожної книги, кожного повороту подій, всієї історії. Спочатку «розтлумачив їм сказане про Нього у всьому Писанні», (Луки 24:27), потім Він навчив Своїх учнів, що «щоб виконалось усе, що про Мене в законі Мойсея і в пророків, і в Псалмах», (Луки 24:44). І, роблячи це, «Він відкрив їх уми до розуміння Писання» (Луки 24:45).

     Велика мета читання і вивчення Біблії така: про Ісуса і насолоджуватися Ним. Це ― нинішнє передчуття прийдешніх небесних насолод. «А вічне життя у тому, щоб вони спізнали тебе, єдиного, істинного Бога, і тобою посланого – Ісуса Христа» (Йоана, 17: 3). Це надає напрямок, зосередженість і мета нашого вивчення. «Отже пізнаємо, будемо прагнути пізнати Господа» (Осія 6: 3). Це формує величезні прагнення і пристрасть в наших душах: «Ба, більше: я вважаю за втрату все задля найвищого спізнання Христа Ісуса, Господа мого, заради якого я все втратив і вважаю все за сміття, аби Христа придбати» (Филип’ян 3: 8).

     Нехай ваші очі будуть широко розкриті для Ісуса. Доти, поки ми не бачимо, як уривок Святого Письма поєднується з особистістю і роботою Ісуса, ми ще не завершили найважливіший аспект нашого читання. Ми всі відчайдушно потребуємо того, щоб Бог продовжував допомагати нам бачити, і тому ми молимося.

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
    • «Мамо, дякую за дар життя! Дякую, що навчила вірити в Бога», — Блаженніший Святослав у вітанні з нагоди Дня матері
    • Ісус з’являється апостолам (Йо 20:19-31)
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"