Який спосіб молитися найкращий?

Читай також

 • Коли варто починати вчити дітей молитися?
 • Найвідоміша порада Матері Терези
 • «Не цілуйте рук, а краще виконуйте свою роботу». Сім історій про Йосифа Сліпого
    • Який спосіб молитися найкращий?

     Чи потрібно під час щоденної молитви використовувати якийсь певний метод, готувати план молитви тощо? Ми рідко відчуваємо потребу в методичному підході до молитви, однак часто шкодуємо про те, що наша молитва не має якихось більш менш чітко окреслених рамок. Отож шукаємо відповідь на запитання: який спосіб допоміг би нам краще молитися?

     Псалми пропонують найпрекрасніші молитви

     Звичайно, є методи. Загалом вони зосереджуються на тому, як допомогти тому, хто молиться, увійти в молитву, як вийти з неї, як зосередити увагу на тій чи іншій таємниці з життя Христа. Якщо це комусь допомагає, то чудово. Однак ми повинні пам’ятати, що методи як такі є відносно новим явищем, сучасним у класичному розумінні (з 16 століття), оскільки саме тоді особиста молитва почала замінювати літургійні молитви.

     Не випадково св. Тереза ​​Авільська або Св. Іван від Хреста впроваджують нас у молитву, тоді як св. Бенедикт не згадує жодного слова у своєму Правилі. У чернечій традиції літургія є не стільки замінником молитви, скільки підказує форму. Не треба ламати голову, псалми – у вас під рукою і вони пропонують найкрасивішу молитву, яку можна уявити. Тим, хто хоче молитися, досить зануритися в літургію та Слово Боже, яке вона несе.

     Все, що нам – тим, хто успадкував усі форми молитви, що виникли до цього часу – потрібно зробити, – це вибрати. Кожен повинен знайти той спосіб молитви, який йому підходить. Тим не менш, найточнішим твердженням видається те, що молитва не знає жодного методу. Молитва оголює нас перед Богом. Як казав один духовний вчитель: “Той, кому ніколи не було нудно перед Богом, той не знає, що означає внутрішнє життя”.

     Однак така методика буде для когось надто вільною і недостатньо базованою на Святому Письмі. Ось чому варто згадати декілька простих правил, які ми запозичимо у Гвідона II Картузи (XII століття). Він навчав, що процес молитви відбувається на чотирьох рівнях: читання (Слово Боже), розважання над словом Божим, молитва, споглядання. При цьому постійно відбувається перехід з одного рівня на інший.

     Підготувала Тетяна Трачук за aleteia

      

     Читай також

    • Коли варто починати вчити дітей молитися?
    • Найвідоміша порада Матері Терези
    • «Не цілуйте рук, а краще виконуйте свою роботу». Сім історій про Йосифа Сліпого
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)