5 простих біблійних способів віднайти внутрішній спокій

Читай також

 • 10 заповідей спокою Івана Павла ІІ
 • Шість віршів з Біблії, якщо ви не можете заснути
 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • 5 простих біблійних способів віднайти внутрішній спокій


     У Святому Письмі знайдеш конкретні вказівки

     Знаю по собі, що коли я справді спокійна і не турбуюсь або не суперзосереджена на списку справ, моя сім’я також стає спокійнішою. Але як цього досягти? Ось п’ять способів знайти внутрішній спокій на основі слів Ісуса.

     Спокій шукай у Бозі

     Ісус казав: “Сказав я вам це, щоб ви мали в мені мир. У світі страждатимете. Та бадьортеся! Я бо подолав світ.” Іван, 16. 32

     Світ часто божевільний, хаотичний і взагалі не є прихильником Ісуса та Його вчень. Але ми не в ньому повинні шукати миру. Ісус також попереджає нас про те, що світ може змусити нас втратити віру – в притчі про сіяча.

     Він каже, що коли настануть труднощі чи переслідування, ми можемо відійти від Нього, якщо у нас немає міцних коренів. І тоді ” але він коріння в собі не має, непостійний, і коли настане яка скрута чи переслідування задля Слова, він швидко зневірюється ” (Мт 13, 21-22). Якщо ми ніколи не маємо часу для Бога і не намагаємось жити як Богові приємно, то не зможемо знайти у Ньому спокою.

     Завжди іди вперед

     Не зациклюйся на життєвих проблемах, ні на малих, ні на великих. Пам’ятай, що кожен зазнає труднощіів у своєму житті, і що правильне життя з ними допоможе психіці набагато більше, ніж гіркота і плекання образи.

     Ісус сказав своїм учням: “Коли хтось хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за мною” (Мт. 16, 24). Ми не можемо дозволити нашому хресту заважати нам слідувати за Господом. Страждання можуть мати сенс, і ми можемо знайти спокій навіть у них чи незважаючи на них, але лише з Богом.

     Спрощуй своє життя

     Будь щедрий до людей.

     Що більш ми щедрі, то більше можемо бути незалежними, і більше миру і свободи можемо відчути. Ісус каже: запросіть бідних на свою гостину (Лк. 14, 13), давайте, не чекаючи нічого взамін (Лк. 6, 35), дайте всім, хто просить у вас чогось (Мт. 5, 42), продайте все, що у вас є, і віддайте бідним (Мт. 19, 21).

     Ділення тим, що ми маємо, допомагає нам менше турбуватися про придбання речей та більше зосереджуватись на тому, що дійсно важливе в житті.

     Не журись

     Ісус питає: “Хто з вас, журячись, спроможен добавити до свого віку хоч один лікоть?” (Мт. 6, 27). Ми ніколи не знайдемо спокою, якщо будемо постійно турбуватися про те, що принесе завтра. Довіряти Богу нам важко. Адам і Єва згрішили в саду, бо не довіряли Богові та припису, який він їм дав. Однак, не довіряючи Богові, ми повинні покладатися лише на себе. А це дуже виснажливо і стресуюче.

     Молися


     Знайди час для тихих роздумів. Попроси, що потрібно в молитві, і це буде тобі дано. «Бо кожен, хто просить, отримує» (Мт 7, 8). Сам Ісус часто «ходив у безлюдні місця, щоб помолитися» (Лк 5, 16).

     Якщо Ісус молився під час свого перебування на землі, ми також неодмінно повинні молитися. Він дав нам “Отче наш”, що є чудовим початком. Можливо, у цьому новому році ти присвятиш тиждень чи якийсь інший час молитві та роздумам над кожним віршем “Отче наш”?

     Незалежно, чи є джерелом стресу твій список завдань, баланс між роботою та життям, стосунки чи діти, внутрішній спокій можливий завжди. Переглянь свої пріоритети на цей новий рік. Коли ти зробиш пріоритетним Бога і довіриш Йому, звільнившись від жалю, зайвих речей, відволікань, ти все ще можеш відчувати себе таким же зайнятим, як і раніше. Але, незважаючи на свої клопоти, ти зможеш бути вкоріненим і спокійним – безпечним у мирі, який дає тільки Бог.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • 10 заповідей спокою Івана Павла ІІ
    • Шість віршів з Біблії, якщо ви не можете заснути
    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)