Блаженніший Святослав звернувся до влади, бізнесменів і кожного з нас

Читай також

 • Як св. Мартин Турський прогнав диявола від свого смертного ложа
 • БУДЬ (нарешті) СОБОЮ — СТАНЕШ СВЯТИМ
 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • Блаженніший Святослав звернувся до влади, бізнесменів і кожного з нас

     Коли весь світ зупинився, дякую всім, хто вирішив залишитися вдома. Дякую за прояв християнської і громадянської свідомості, що дбаєте про життя і здоров’я своє і своїх рідних. Всі ви відсутні тілом, але присутні духом.

     “Щоб люди усвідомили, що не лише хлібом живуть, Господь допустив досвід болю, страждання і смерті”

     Нехай Дух Святий навчить нас пережити цей непростий час. Сьогодні, у Хрестопоклінну неділю, ми возносимо і ставимо перед очі нашого розп’ятого  воскреслого Спасителя. Ми перебуваємо на середині Великого Посту, часу, який є мандрівкою до Пасхи.

     Пригадаймо біблійну мандрівку, коли в певний момент своєї подорожі люди почали нарікати на Бога і на Мойсея, на ті труднощі, які доводилося переживати. І щоб опам’ятати їх, що не лише хлібом живуть, а що життя ― в руках Божих, Господь допустив певний досвід болю, страждання і смерті в пустелі. Досвід так званих мідяних вужів ― отруйних гадюк, які почали масово жалити людей і ті помирали. В цьому нашесті Мойсей отримує від Бога наказ: візьми і піднеси перед очима Ізраїля мідяного вужа. І кожен, хто споглядав на подобу гадюки, яка його кусала ― не помирав. Бог поставив перед очі людині її власний гріх, її власну боротьбу проти себе самої. Дав зрозуміти, що джерелом їхньої смерті в пустелі є те зло, яке носять у своєму серці, наче поставив дзеркало перед очі людей і вони побачили власний гріх. Коли зло розкрити, воно втрачає силу. А людина, яка визнає свої злі вчинки може лишитися живою.

     Цей мідний вуж був лише прообразом хресного розп’яття і смерті на хресті нашого Спасителя. Бо наш Бог захотів відкрити таємницю про Себе, розкривши таємницю про нас самих. Бог захотів, щоб із Ним сталося все те, що стається з людиною, щоб поставити перед очима людини її власний гріх, через розкриття таємниці смерті людини, показує, що Божа любов сильніша за смерть.

     Сьогодні на хресті бачимо Того, Хто взяв на Себе людський гріх, його на хресті розп’яв і знищив. Увійшов у людську смерть, щоб її знищити, забрати страх перед нею і дати нам зрозуміти, що ми сотворені до життя, а смерть ― лише частина нашого життя, яку мусимо особисто пережити.

     Допоможіть ближньому: купуючи старшим людям продукти й ліки, рятуйте їх життя

     “Хто хоче йти за Мною, нехай відречеться себе самого, візьме на себе свій хрест і йде за мною”. Це є ніщо інше, як правила християнського життя.

     Сьогодні, в момент вселенського болю, коли бачимо, як десятки тисяч помирають від злотворного вірусу, запитаймо себе: як нам бути християнами, серед цієї найбільшої в історії модерного світу пандемії.

      Христос дає нам відповідь. Взяти на себе свій хрест ― дати адекватну відповідь тим трагедіям, болям і викликам, які переживає цей світ, прийняти ці обставини і пережити по-християнськи.

     Допоможіть сьогодні людям старшого віку не виходити з дому. Йдучи за продуктами чи ліками, поцікавтеся у ваших сусідів, самотніх людей, які не мають нікого крім вас, чим можете допомогти. Купуючи їм хліб, рятуйте їх життя.

     Допоможіть медикам, тим, хто забезпечують життєдіяльність суспільства доїхати до місця праці. Християнська солідарність набуває іншого відображення. Любіть Бога і ближнього в таких незвичних для нас обставинах ― добрими вчинками.

     “Не приймайте таких рішень, які можуть створити загальну напругу”

     Яка користь людині, що весь світ здобуде, але занапастить свою душу. Сьогодні звертаюся до нашої влади різних рівнів: у вас складний час, коли мусите приймати непопулярні рішення, створюєте кризові штаби, щоб реагувати на виклики. Знайте, ваша  Церква ― з вами.

     Закликаю вас: оголосіть політичний карантин в Україні. Не приймайте в момент такого болю тих рішень, які потребують всенародного обговорення. Не приймайте таких рішень, які можуть створити загальну напругу, а ще більше ― не піддавайтеся спокусі, за допомогою карантинних заходів здійснювати переслідування ваших політичних опонентів.

     Перед обличчям смертельної небезпеки залишімо те, що нас роз’єднує і об’єднаймося у служінні людям.

     “Як у час Майдану, всі церкви, монастирі  УГКЦ відкрилися і перетворилися шпиталі, так буде і зараз”

     Нещодавно мене вразила фотографія медика, у якого були рани на обличчі від постійного носіння засобів захисту. Ви є ті,  хто віддаєте сьогодні своє здоров’я і життя. Щоб врятувати потребуючих. Ваша Церква є разом з вами.

     Церква зробить усе, щоб не дай Бог, не настала та хвилина, коли лікарям доведеться вирішувати ― яка людина буде жити, а яка вмирати, через те, що не буде місця, щоб врятувати кожного, хто потребує.

     Як у час Майдану, всі церкви, монастирі  УГКЦ відкрилися і перетворилися на підпільні шпиталі, так буде і зараз. Як буде потрібно весь церковний, духовний простір стане такими шпиталями, де ми будемо разом з вами рятувати людські життя. Навчіть нас, як  це робити. Ми вміємо швидко і добре вчитися, щоб разом з Вами врятувати життя людини, яка помирає.

     Звернувся до людей, які займаються бізнесом. Мабуть, ви сьогодні не можете спати через світову кризу. Закликаю зробити найкращу інвестицію ― вкласти гроші у порятунок і захист людського життя. Як ви відчуєте соціальну відповідальність бізнесу, свої відсотки ви точно отримаєте відсотки, які дадуть надію на життя вічне і залишаться з вами навіть після смерті. 

     Сьогодні разом вийдімо на Голгофу, подивімося на Того, Хто проколов людський гріх, на того, Хто помер, щоб дати нам життя. І там ми віднайдемо джерело нашої надії. Бо розп’ятий Христос каже, що це тільки початок, смерть ― не кінець. А дорога до життя. Хрест ― дерево життя. І заспіваймо: «Христу Твоєму поклоняємся , Владико. І святеє воскресіння Твоє, до якого прямуємо, славимо. Амінь».  

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Як св. Мартин Турський прогнав диявола від свого смертного ложа
    • БУДЬ (нарешті) СОБОЮ — СТАНЕШ СВЯТИМ
    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"