Чума в Лісабоні: місто врятоване святим іменем Ісуса

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • Чума в Лісабоні:              місто врятоване святим іменем Ісуса

     У 1432 році в Лісабоні вибухнула спустошлива чума. Усі, хто міг, із жахом утікали з міста і таким чином розносили чуму по всіх закутках Португалії.

     Життя тисячі чоловіків, жінок і дітей різних суспільних верств скосила ця жорстока хвороба. Епідемія була настільки небезпечною, що люди вмирали всюди: за столами, на вулицях, у будинках, в магазинах, на ринках, у храмах…

     За словами істориків, вона спалахувала, як блискавка, від людини до людини, чи то від плаща, капелюха, чи будь-якого іншого предмету одягу, які використовували вражені чумою. Так багато священників, лікарів і медсестер було зведено в могилу. Тіла багатьох людей лежали незахоронені на вулицях – собаки злизували кров і їли мертвих, в результаті самі заражалися страшною хворобою і ще більше поширювали її серед нещасних людей.

     Серед тих, хто допомагав умираючим із невгамовною старанністю, був блаженний єпископ Монсеньор Андре Діас, який жив у монастирі святого Домініка. Розуміючи, що епідемія не вщухає, а інтенсивно розросталася з кожним днем, і, втративши надію на людську допомогу, цей святий чоловік спонукав нещасних людей закликати СВЯТЕ ІМ’Я ІСУСА.

     Андре Діаса бачили всюди, де б не панувала хвороба. Він закликав, благав хворих і вмираючих так само, як і ще не вражених хворобою, повторювати: “ІСУСЕ, ІСУСЕ”. Напишіть це на картках, казав він, – і носіть зі собою; кладіть їх вночі під подушки; прикріплюйте до ваших дверей; але над усе постійно закликайте устами і повторюйте у ваших серцях це наймогутніше Ім’я ІСУС”.

     Він ходив, як ангел миру, наповнюючи хворих і вмираючих відвагою і довірою. Бідні страждальці відчували в собі нове життя, прикликаючи Ісуса,і носили на грудях і в кишенях ці картки.

     Скликаючи людей до великої церкви Св. Домініка, єпископ знову розповідав їм про силу Ісусового Імені й благословляв воду в Святе Ім’я Ісуса, наказуючи всім людям покропити себе нею, а також покропити нею обличчя хворих і вмираючих. Чудо з чудес! Хворі виздоровлювали, вмираючі поставали з агоній,чума зникала, і за кілька днів місто було звільнене від найжахливішого лиха, яке коли-небудь там було.

     Новина поширилася по цілій країні і всі одностайно почали взивати Ім’я Ісуса. За неймовірно короткий час вся Португалія була визволена від страхітливої хвороби.

     А вдячні люди, пам’ятаючи про чуда, свідками яких вони стали, проявляли свою любов і довіру в Ім’я нашого Спасителя,так що у всіх своїх турботах, у всіх небезпеках, коли різні нещастя загрожували їм, вони закликали Ім’я Ісуса. У церквах створювалися братства, щомісяця відбувалися процесії та посвячувалися нові престоли на честь цього Святого Імені, бо найбільше лихо, яке коли-небудь спадало на країну, перетворилося на найбільше благословення.

     Довгими століттями ця велика довіра до Ісуса, жила в Португалії, а відтак поширилась до Іспанії,Франції і по цілому світі.

     Джерело

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.