Понеділок Святого Духа. “Прийди, Духу Святий”!

Читай також

 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Понеділок Святого Духа. “Прийди, Духу Святий”!

     На другий день після празника Зшестя Святого Духа на апостолів і Пресвяту Богородицю зібраних на молитві у вечернику Східна Церква святкує урочистість Святого Духа, Понеділок Святого Духа, що властиво доповнює величне святкування приходу Духа Утішителя і по народному називається Зеленими Святами. Для чого ми святкуємо цю урочистість, чим вона важлива для нас, що нам говорять євангельські тексти свята?

     Ким так насправді є Святий Дух? Святий Дух – це Бог, – про це нас навчає християнська віра, катехизм Католицької Церкви.

     “Св. Дух є тим самим Господом, що і Отець, і Син”, – каже свята Фаустина. Отже, Святий Дух є Богом. Насправді, впродовж церковного року ми мало часу приділяємо навчанню про Святого Духа, більше говоримо про Ісуса Христа. Духа тілесними очима не можемо побачити, тому його завжди асоціюють з певними символами: вогонь, вода, голуб та ін.

     Дух Святий є дателем усякого добра, за його причиною Христова Церква проповідує істину – Христа, живого Бога. Тільки завдяки Святому Духові християнин здатний наслідувати Ісуса Христа, – через святу Тайну Миропомазання, коли отримуємо печать дару Святого Духа.

     Кожен із нас, без винятку покликаний сповнюватися Духом (Еф. 5,19). Що це означає? Найперше це означає – шукати Бога, жити духовним життям, зростати в благодаті Божій. Святі отці називають такий духовний процес – стяжанням Святого Духа (св. Серафим Саровський). Каже апостол Павло, що без Духа святого ми не здатні нічого зробити, – не здатні молитися, не здатні подумати щось доброго, не здатні навіть вимовити Пресвяте ім’я Ісус. Така сила і міць Святого Духа у нашому житті.

     Святий Дух є автором навернення грішника, тільки завдяки Його ласці грішник може правдиво покаятися і навернутися і можна було б тут перечислити дуже багато інших прикладів як діє Святий Дух. Але запитаймо себе, пригляньмося до свого життя, – чи я бачу дію святого Духа у своєму житті, вірніше чи я відкритий на це діяння. Святий Дух прагне діяти і творити чуда у моєму, у твоєму житті, у житті всіх тих які вірять в Бога, є практикуючими християнами.

     Наша роль у цьому процесі незначна, все що від нас залежить – це дозволити Богові діяти, прийняти його любов і милосердя. Святий Франциск Салезій казав: коли горить дім, то все, що хочемо врятувати, викидаємо через вікно. Так і Божа любов – святий Дух коли вступає до душі хоче панувати там один, Він хоче бути єдиним царем людського серця, не може прийняти і ввійти до життя в якому панують інші боги (влада, гроші, маєтки, грішні прив’язаності).

     Кажуть погани що християнський Бог є Богом заздрісним який хоче панувати один і так насправді є: не можемо служити двом панам, – каже Христос (Мт 6,24).

     Дух Святий – це ще один прояв Божої любові до людини. Тому просімо святого Духа, щоб в нас розпалив своє благословенне полум’я і вчинив, щоб ми у своєму житті славили Господа Бога і старалися про те, щоб Його й інші також величали.

     Отець Назарій ЛАНЬКО

      

     Читай також

    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"