Чому Ангел-охоронець не завжди захищає нас від важких переживань?

Читай також

 • Св. Отець Піо про те, як слухати свого ангела-охоронця
 • Під час нападу демонів св. Фаустина Ковальська молилася до свого ангела-охоронця
 • Ангели – друзі людських душ
    • Чому Ангел-охоронець не завжди захищає нас від важких переживань?

     У кожного з нас є свій Ангел-охоронець, який підтримує, захищає, супроводжує нас у повсякденному житті та прокладає нам шлях до неба. Однак цей шлях іноді позначений складними переживаннями, коли ми можемо почуватися покинутими нашим Ангелом. Це так це, чи всього лише наше враження?

     Все, що стосується нашого внутрішнього життя, цікавить нашого ангела-охоронця. Наша душа та її покликання до вічності є його пріоритетом. Ось чому наш Ангел-охоронець особливим чином супроводжує нас під час молитви. Він також цікавиться нашим фізичним та психічним здоров’ям. Він дбає про наше життя навіть у найдрібніших питаннях, пов’язаних із повсякденним життям, от як, до прикладу, надихнути нас на виконання щоденних обов’язків чи … у пошук місця для паркування, коли нам це потрібно!

     Ось я посилаю ангела мого перед тобою, щоб стеріг тебе в дорозі і привів тебе до того місця, що я приготував. Шануй його і голосу його слухай; не бунтуйся проти нього, бо він не стерпить ваших переступів; бо в ньому моє ім’я. Як слухатимешся його голосу й робитимеш усе, що я велю, я ворогуватиму з ворогами твоїми й гнобитиму гнобителів твоїх.

     Бо мій ангел ітиме перед тобою й приведе тебе до Аморія і Хеттита, Перізія, Ханаанія, Хіввія і Євусія, і я винищу їх.“(Вих. 23, 20-23). Тому перша місія нашого Ангела – привести нас до «доброго порту» до зустрічі з живим Богом. Він «слуга Божий, що турбується про кожного з нас» (Бенедикт XVI), як щодо духовних, так і матеріальних питань. Але як узгодити таке розуміння ролі Ангела-Охоронця з усіма життєвими проблемами і навіть трагедіями? Наприклад, ми бачимо ангела, який звільняє апостолів із в’язниці (Дії 5:29), те саме стосується Петра (Дії 12, 7-11). Водночас ці ангели взагалі не завадили мучеництву у першому та другому випадках, у визначений Богом час.

     Духовно зростати

     Перш за все, ангел бачить мету нашого життя, наше кінцеве призначення. У цьому сенсі наші Ангели-охоронці активно беруть участь у духовній боротьбі “Нам бо треба боротися не проти тіла й крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах.” (Еф 6, 12).

     Отця Піо покинув його Ангел під час жахливої боротьби зі злим: “Я гостро докоряв йому за те, що так довго чекав його, постійно кличучи на допомогу. Щоб покарати його, я не хотів дивитись йому в обличчя, я хотів втекти від нього … Але він був майже в сльозах. Він не відступив, аж поки я не підвів очей. Я подивився на нього і побачив, що він дуже розгніваний». Тоді ангел пояснив Отцю Піо, що отримав Господню вказівку діяти саме так, але запевнив його: “Я завжди з тобою, дорогий мій, я завжди оточую тебе любов’ю”.

     Саме у світлі кінцевої мети, якою є вічне життя, слід розглядати  незрозумілі негаразди та гіркі переживання. Тому ангел іноді може діяти «твердо». Ангел-охоронець не може врятувати нас від певних переживань, потрібних для духовного зростання. Однак він буде молитися за нас і супроводжувати нас у самому серці цієї боротьби.

     Іноді ми можемо докоряти ангелам за їхню “бездіяльність”, але насправді вони завжди поруч і прагнуть бути поруч з нами також і в раю.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Св. Отець Піо про те, як слухати свого ангела-охоронця
    • Під час нападу демонів св. Фаустина Ковальська молилася до свого ангела-охоронця
    • Ангели – друзі людських душ
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)