Різдво Святого Івана Хрестителя

Читай також

 • Кілька порад, щоб досягти правдивого прощення
 • М’ясопусна неділя
 • Свято Стрітення (офірування) Господнє. День богопосвяченого життя
    • Різдво Святого Івана Хрестителя

     Покайтеся, бо наблизилось царство небесне.

     Святкуємо свято народження Господнього Предтечі – Івана Хрестителя. Ким був Іван Хреститель?

     Його батьками була праведна Єлисавета та пророк Захарія. Це святе подружжя не могло мати дітей, тобто було безплідним. Однак, Господь у своєму великому Милосерді зглянувся над ними і через свого ангела об’явив велику радість, – що у них народиться син. Правда, Захарія, не повірив слову Господньому об’явленому через Архангела Гавриїла і за допуском Божим онімів до моменту появи на світ малого Івана.
     Каже Євангелист Лука, що рука Господня була з Іваном (Лк 1,66); отже Господь вже з моменту народження опікувався майбутнім пророком.

     У подіях навколо народження Івана Хрестителя бачимо важливі моменти на які наголошує Св. Лука, – вони є прикладом і заохотою для тих християнських подруж які не мають, але хочуть дітей…
     Найперше треба не боятися і молитися. Власне, через молитву Захарії Господь обдарував його жінку плідністю (Лк 1,13). Звичайно, інколи треба не один, а багато років щоб отримати таку ласку, якщо на це буде воля Божа.

     Іван Хреститель був особливою дитиною, бо вже від лона матері сповнився Святим Духом (Лк 1,15) і з ранніх літ провадив особливий, строгий (аскетичний) спосіб життя. Усі чотири Євангелії подають нам інформацію про Святого Івана в доволі докладний і розлогий спосіб. Завдатку Святого Духа який Предтеча отримав у лоні матері, помазав його на місію яку приготував Господь. Сам Ісус Христос сказав що серед народжених від жінок немає більшого за Івана Хрестителя (Мт 11,11)…Великих привілеїв уділив Господь своєму Посланцеві: ми визнаємо св. Івана водночас за пророка, пустельника, апостола і мученика. Ми також отримали великі ласки від Господа Бога, але як же ж відповіли на них?

     Тож радіймо з народження святого Івана Хрестителя, Предтечі Господа нашого Ісуса Христа і на Його взір стараймося іншим, особливо грішникам, вказувати на Ісуса: “Ось, Агнець Божий, що бере гріхи світу”. Амінь.

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • Кілька порад, щоб досягти правдивого прощення
    • М’ясопусна неділя
    • Свято Стрітення (офірування) Господнє. День богопосвяченого життя
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.