Хочеш бути добрим хрещеним батьком чи матір’ю? Пам’ятай про цих 5 речей!

Читай також

 • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
 • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
 • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
    • Хочеш бути добрим хрещеним батьком чи матір’ю? Пам’ятай про цих 5 речей!

     Навіть якщо ви спочатку були шоковані, думали, що не підійдете на роль хрещеного чи хрещеної: спокійно. Бути хрещеним батьком – це, звичайно, велика відповідальність, але також і велика благодать та ще один шанс на внутрішнє навернення.

     Ким є хрещені батьки?

     Всупереч стереотипам, хрещений батько – не «добрий дядько», який раз на рік надсилає цінний подарунок або пише текстове смс із побажаннями на день народження дитини. Щоб бути хорошим хрещеним батьком, не потрібен товстий гаманець чи якісь надзвичайні здібності. Треба лиш пам’ятати про особливі обов’язки.

     Бути поруч

     Насамперед – будьте з дитиною і будьте для неї. Добрий хрещений батько чи мати, безумовно, знає, що відбувається в житті його-її хрещеника сьогодні. Він знає, які труднощі і які радощі він переживає. Він знає, як допомогти батькам. Якщо ваш хрещеник ще малюк, ви прекрасно виконаєте свою роль, пропонуючи батькам свою допомогу та свій час – це набагато важливіше, ніж гроші та купи іграшок, які захаращують підлогу.

     Бути провідником у світі віри …

     Хрещення – це основа всього християнського життя. Це введення дитини до спільноти Церкви. Це ворота, які відкривають доступ до усіх наступних таїнств. Як вже було сказано, хрещені батьки є не лише пасивними спостерігачами життя дитини. Вони несуть відповідальність за її християнське виховання.

     Обов’язків більшатиме із зростанням дитини. Це і величезний виклик, і неймовірна пригода. Вашим завданням буде підтримувати рідних батьків у знайомстві своєї дитини з чудовим світом віри та спільнотою Церкви. Коли дитина підросте, разом із батьками її треба навчити хреститися, молитися перші молитви та відповідати на перші питання про Бога. Ви спостерігатимете за тим, як зростають віра і благочестя вашого хрещеника. І, що надзвичайно важливо, прикладом свого життя відкриватимете дитині Бога.

     Особливо коли важко…

     Звичайно, головну роль у вихованні дитини відіграють батьки. Ваші стосунки з хрещеником дещо відрізняються, але саме тому ви можете знати про нього більше, ніж його мама чи тато. Кожен з нас колись був підлітком. У цей «важкий час» ми часто не розповідали батькам всього, а це може мати фатальні наслідки. Величезні духовні небезпеки чекають на підлітків у сучасному світі. Цей період бунту – особливий час для кожного хрещеного батька та матері. Якщо ви побудували тісні стосунки зі своїм хрещеником, ви можете бути його опорою, а можливо навіть у вас є шанс захистити його від багатьох падінь. Це, звичайно, вимагає мужності, чесності і – перш за все – молитви.

     Молитися за свого хрещеника

     Отож ми плавно дійшли до останнього, але, звичайно, не найменш важливого пункту. Без щирої молитви ми не зможемо впоратися зі складною роллю хрещених батьків. Молитва за дитину та її батьків повинна бути основним та повсякденним способом здійснення нашої місії. Молячись за хрещеника, ми даруємо йому більше, ніж купуючи весь асортимент дитячого магазину.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
    • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
    • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 5 / 5. Vote count: 1

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)