28 липня вшановуємо святого Шарбеля

Читай також

  • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
  • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
  • У пошуках крихти надії
        • 28 липня вшановуємо святого Шарбеля

          Йосиф Махлюф народився 7 травня 1828 року в Бекка-Гафра у малому селі розташованому у горах Лівану. Був сином убогого селянина. У 1851 році вступив до маронітських антоніанів (мароніти – це одна із східних католицьких церков, – прим. авт.). Перебував спочатку в монастирі Майфук, а потім в Анная в монастирі св. Марона.

          Складаючи монаші обіти, взяв собі ім’я святого Шарбеля, мученика з Едеси. У 1859 році отримав священничі свячення. Повернувся до монастиря святого Марона і перебував там протягом 16 років. У 1875 році за дозволом настоятеля подався до гірської пустельні. Провів у ній 23 роки, які наповнив працями, умертвленнями і контемпляціями Пресвятої Євхаристії. Помер 24 грудня 1898 року. В скорому часі оточено його почитанням як святого, а слава його чуд була відома в усій околиці. До гробу Шарбеля спішили не тільки християни, а й мусульмани. Тіло святого збереглося нетлінним. Шарбеля беатифікував 1965 р. Папа Павло VI; той самий Папа прилічив бл. Шарбеля до грона святих 1977 року.

          Відомий вислів святого Шарбеля:

          “Диявол ніколи не приходить під своєю правдивою постаттю ані не спокушає нас, як бридка істота, добре знає, що нам подобається і що нас притягує. Шепоче тобі до вуха, те що любиш слухати, показує те, на що любиш дивитися, дає речі, які любиш дотикати і кормить тебе тим, що найбільше тобі смакує”.

          Молімося

          Боже, Ти покликав святого Шарбеля, пресвітера щоб у самотності пустельної посвяти провадив духовну боротьбу і наповнив його великою побожністю. Вчини, просимо, щоб ми наслідуючи Страсті Господа, стали учасниками Його Царства, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог через усі віки віків. Амінь.

          Отець Назарій ЛАНЬ

          КО, Одеський екзархат УГКЦ

          Читай також

        • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
        • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
        • У пошуках крихти надії
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.