«Бог-Отець прагне, щоб у святі Різдва Його Сина Його дім наповнився», – Блаженніший Святослав

Читай також

 • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
 • «Цей рік буде сповнений Божою присутністю», — Блаженніший Святослав у Новорічному привітанні
 • Рука Богородиці у деяких іконах має прихований сенс
    • «Бог-Отець прагне, щоб у святі Різдва Його Сина Його дім наповнився», – Блаженніший Святослав

     Свято Різдва, повнота його радості буде, бо Різдво Сина Божого готує не людина, але сам Бог-Отець. Однак за шумом розваг, світських справ і турбот ми, уподібнившись до тих, хто не прийняв запрошення на приготоване Господом свято, ризикуємо втратити справжній зміст Різдва. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в неділю святих Праотців.

     В сьогоднішній недільній проповіді Глава УГКЦ зазначив, що у притчі Ісуса Христа про запрошених на вечерю євангелист Лука малює ікону повноти часів, оскільки старозавітні пророки провіщали момент приходу на землю довгоочікуваного Месії, використовуючи образ месіанського бенкету. Знаком приходу Спасителя буде бенкет Його Царства, на який будуть запрошені покликані.

     Проповідник звернув увагу на три деталі євангельського уривку. Насамперед на господаря. Він пояснив, що в образі господаря ми бачимо Небесного Отця, Творця неба і землі, Господаря історії та часу, який готує цей бенкет. Це від Нього виходить ствердження про те, що усе готове.

     По-друге, господар кличе на цю вечерю запрошених. Тобто він бажає, щоб у цій повноті взяли участь всі люди. «Куштувати Таїнственну вечерю, яка є іконою Божественної Літургії, покликані всі, хто шукає повноти свого життя та існування», – пояснив Блаженніший.

     І третє – запрошені стають вибраними лише тоді, коли, за словами апостола Павла, стають причасниками повноти самого Сина Божого, причасниками і учасниками вечері Господньої. «В житті можна намагатися бути багато ким, але ніким так і не стати: ні справжнім господарем землі, ні справжнім мудрим покупцем волів, ані щасливим чоловіком чи жінкою. Ось чому пан вкотре посилає слуг на роздоріжжя сучасного світу і наказує наполягати, адже вечеря готова і відкрита для всіх. Бог-Отець прагне, щоб у святі Різдва Його Сина Його дім наповнився!» – підкреслив Отець і Глава УГКЦ.

     Блаженніший Святослав зауважив, що в сьогоднішню неділю Праотців ми згадуємо пам’ять тих, хто, відповідаючи на Боже запрошення впродовж усіх віків існування людства – від першої людини Адама до повноти людського буття у Христі, були рушіями часу та історії скерованої до воплочення Сина Божого.

     «Кожне з імен Христових праотців, які ми докладно почуємо наступної неділі, пригадує нам різні періоди історії спасіння, а разом з тим і поступовість та поетапність Божого Об’явлення – тобто поступовість усвідомлення самою людиною, Ким є її Бог», – зазначив проповідник.

     «Слухаючи сьогодні Боже Слово та спогадуючи історію життя та особистого пошуку Бога святими Праотцями, ми сповняємося радістю від того, що свято Різдва, повнота його радості буде! – наголосив проповідник і пояснив: – Буде, бо Різдво Сина Божого готує не людина, але сам Бог-Отець. Бо саме у тому, хто ось гряде, щоб народитися, ми знайдемо відповіді на наші питання і турботи».

     Разом з тим, Глава Церкви перестеріг перед небезпекою втратити справжній зміст Різдва за шумом розваг і світських справ та турбот. «Задля пустоти не відмовмося від повноти! Нашою небезпекою сьогодні є прожити Різдво без Новонародженого, без Того, в котрому спочиває всяка повнота. Якщо будемо думати лише про наші людські звички і звичаї, то станемо подібними до тих, хто не прийняв запрошення на приготоване Господом свято», – ствердив Верховний Архиєпископ УГКЦ.

     «Нехай час очікування на народження Спасителя допоможе нам відчути себе покликаними на свято Різдва Господнього, а наша відповідь на це запрошення зробить нас вибраними синами і доньками Божими у Христі Ісусі», – побажав на  завершення Глава УГКЦ.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
    • «Цей рік буде сповнений Божою присутністю», — Блаженніший Святослав у Новорічному привітанні
    • Рука Богородиці у деяких іконах має прихований сенс
     • Оціни

      [ratemypost]