Неділя перед Різдвом Христовим

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 16. 30 листопада. Народження Христа: Тривога беззаконних і страждання вірних
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
 • #НазустрічРіздву. День 14. 28 листопада. Боже Слово – світильник на моїх дорогах
    • Неділя перед Різдвом Христовим

     Родовід Ісуса Христа Євангеліє цієї неділі готує нас вже безпосередньо до величного празника Різдва Христового і розповідає про родовід Ісуса Христа та надприродне народження Ісуса.

     Роздумуючи над євангельським уривком Неділі перед Різдвом Христовим, ми подивляємо промисел Божий: як то невидимий і недосяжний Бог, рівний Отцеві захотів прийти на землю і народитися від чистої Діви і мати за предків Давида та Авраама (Мт 1,1) та жінок, які в Старому Завіті прославилися з ненайкращої сторони.

     Святитель Йоан Золотоустий коментуючи цей уривок каже: “Ісус захотів стати сином Давида щоб тебе зробити сином Бога”. Ісус народжується у тілі, щоб ми народились у дусі, – стверджує Золотоустий.

     Родовід Ісуса Христа, який подає євангелист Матей, дещо відрізняється від родоводу єв. Луки, – Матей писав своє Євангеліє для юдеїв, власне тому на початку, перед Авраамом він згадує Давида, який на той час був у всіх на слуху і більш відомий своїми чеснотами, – через що пророки коли згадують про царів що жили після Давида називають їх синами Давида.

     По чому можна побачити що Христос був нащадком Давида? Для цього необхідно дослідити і показати походження Марії від Давида: див. Лк 1,27. Звідси відомо що і Йосиф був з того самого коліна, бо закон забороняв брати жінку з іншого роду. У юдеїв не було звичаю провадити родовід по жіночій лінії, тому Матей подає свій родовід Ісуса по лінії Йосифа, доказавши його походження з Давидового дому. Друга причина чому власне Матей наголошує на родоводі Йосифа називаючи його чоловіком Марії є та що юдеї могли б осудити Марію і вже на початку Євангелії могли б перекрутити її трактування.

     Євангелист розділив увесь родовід на три частини. Цікаво що Матей згадує у родоводі Ісуса імена людей, які були грішниками і на перший погляд так видається що треба було б їх замовчати. Однак, як каже св. Вчитель Церкви, Господь прийшов щоб знищити нашу нікчемність, тому і згадуються темні сторінки у родоводі. Цей приклад заохочує нас не стидатися грішним минулим наших предків, а шукати чесноти; і святі мали грішних батьків – згадайте, до прикладу, батька св. Августина.

     По-друге, пояснює св. Іван Золотоустий, що цим прикладом Господь хотів засоромити гординю юдеїв, які постійно хвалилися Авраамом, а самі натомість були побіленими гробами – наголошуючи, що необхідно себе формувати незалежно від доброго чи поганого минулого прародичів яке не має ніякого впливу на теперішнє.

     Всі согрішили і прихід Христа був необхідний, бо бачимо впали в гріх навіть праотці: Юда згрішив із своєю невісткою (Бут 38) і цар Давид із Ветсавією жінкою хеттита Урії (2Сам 11). Матей згадує і про блудницю Рахав з книги Ісуса Навина, наголошуючи тим самим що Спаситель прийшов щоб знищити усі наші гріхи (Мт 1,21).

     Отець Назарій ЛАНЬКО, Одеський екзерхат УГКЦ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 16. 30 листопада. Народження Христа: Тривога беззаконних і страждання вірних
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • #НазустрічРіздву. День 14. 28 листопада. Боже Слово – світильник на моїх дорогах
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.