Книжка з прямими запитаннями молоді до Глави УГКЦ

Читай також

  • Послання до молоді з нагоди 5-ї річниці Апостольського напоумлення «Christus vivit»
  • «Прийди і подивися». 40 учасників із усієї України розпочали формаційне навчання
  • Єпископи УГКЦ у США запрошують на Всеамериканську Молодіжну Прощу
        • Книжка з прямими запитаннями молоді до Глави УГКЦ

          Чому в нас переповнені храми, але процвітає корупція і лицемірство? Чому не досить бути просто доброю і чесною людиною, а обов’язково треба ходити до церкви? Чи відповідає євангельським ідеалам розкішне життя деяких священників? Чи планує Церква переглянути свої погляди щодо дошлюбної чистоти? Що буде після того, як ми помремо? Ці та багато інших безпосередніх і прямих запитань ставить молодь Главі УГКЦ у книжці «Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді», яка нещодавно вийшла у видавництві «Свічадо».

          Очевидно, багато з поставлених у книжці питань цікавлять не тільки молодь. Але молоді люди є сміливішими, щоб їх висловити. Молодь запитує про  дуже важливі суспільні виклики і проблеми. Зокрема про небезпеку коронавірусної інфекції та політику. «Сподіваюся, переживши цю пандемію в умовах глобального людства, ми станемо трошки дорослішими  і відповідальнішими за себе та за свого ближнього. Наука буває безсила перед вірусами. Але зупинити їх може людська відповідальність”, – говорить у книжці Блаженніший Святослав.

          А як же Церква? Яка роль її інституцій сьогодні? І чи можна ї назвати святою, якщо в її історії є ганебні сторінки? Це наступний блок гострих запитань до Глави УГКЦ. Молодь також запитує про статки священників: чому одні мають гарні машини, будинки, а інші ледь виживають? Блаженніший Святослав каже, що «священник залежний від того, чи його паства є велика, чи маленька, чи жертовна, чи, можливо, вона не дуже багато жертвує, щоби помогти йому утриматися. Очевидно, якщо священник має забагато, то це означає, що він повинен поділитися зі своїм ближнім, зокрема зі своїм співбратом».

          Одна з частин книжки присвячена питанням про секс, дошлюбну чистоту, шлюб і розлучення, гомосексуальні стосунки. «Чи можна бути геєм та християнином водночас?» – запитують молоді люди. Блаженніший відповідає: «Бути християнином – означає бути готовим до змін, рухатися за Христом дорогою до святості. І та святість є відкритою ДЛЯ ВСІХ, хто наважиться бути християнином сьогодні».

          Варто зауважити, що формат книжки «Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді» не передбачає глибокого висвітлення тієї чи іншої проблеми чи питання, але дає певні орієнтири. Також, як зазначає о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді, тут Глава УГКЦ демонструє свою відкритість до діалогу і готовність говорити на дражливі і складні теми. Тож вийти на відкритий діалог з молоддю – це ризик, який вимагає сміливості, але на який хлопці і дівчата дуже очікують.

          Святалана БАБИНСЬКА, «Свічадо»

           

          Читай також

        • Послання до молоді з нагоди 5-ї річниці Апостольського напоумлення «Christus vivit»
        • «Прийди і подивися». 40 учасників із усієї України розпочали формаційне навчання
        • Єпископи УГКЦ у США запрошують на Всеамериканську Молодіжну Прощу
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.

               

              Про автора

              Журналіст "ДивенСвіт"