Країни, де в 2021 році найнебезпечніше бути християнином

Читай також

 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
    • Країни, де в 2021 році найнебезпечніше бути християнином

     У всьому світі понад 340 мільйонів християн ― кожен восьмий віруючий ― піддаються сильному переслідуванню тільки за те, що вони слідують за Ісусом.

     За останні 29 років «Open Doors World Watch List» запропонував глобальний індикатор країн, у яких порушуються громадянські і релігійні права, а також тих країн, які найбільш уразливі для громадських заворушень і дестабілізації.

     «Пандемія COVID-19 перетворила погану ситуацію у нестерпну», ― сказав Девід Каррі, президент і генеральний директор «Open Doors USA». «Ця криза в галузі суспільної охорони здоров’я створив можливість для поширення дискримінації і насильства з релігійних мотивів у регіонах, де релігійні переслідування вже досягли загрозливих масштабів».

     Реєстр глобального моніторингу в 2021 році показує, що переслідування надзвичайно високі на африканському континенті, де кожен шостий християнин зазнає дискримінації і насильства на релігійному ґрунті. Тільки в Нігерії в середньому вбивають 10 християн щодня через їхні релігійні переконання.


     1. Північна Корея

     Тип переслідування: комуністичний і посткомуністичний утиск

     Приблизна кількість християн: 400 000

     Як страждають християни: якщо виявлять, що людина є християнином, в Північній Кореї це означає вирок до страти. Якщо вас не уб’ють відразу, вас відправлять у трудовий табір як політичного злочинця. У цих нелюдських в’язницях жахливі умови, і мало хто з віруючих там виживають. Всі у вашій родині понесуть однаково суворе покарання. Повідомляється, що Кім Чен Ін розширив систему тюремних таборів, в яких в цей час перебуває приблизно 50 000 ― 70 000 християн.

     Про що молитися: моліться за віруючих, які перебувають в ув’язненні. Моліться про втіху і силу для них, і про те, щоб навіть у в’язниці вони переживали Божу присутність і любов.


     2. Афганістан

     Тип переслідування: кланова і етнічна ворожість

     Приблизна кількість християн: можливо, сотні

     Як християни страждають: якщо сім’я дізнається, що хтось з їхніх членів став християнином, ця сім’я, клан або плем’я повинні зберегти свою «честь», відрікшись від віруючих або навіть убивши їх. Християни мусульманського походження також можуть бути поміщені в психіатричну лікарню, тому що відмова від ісламу вважається ознакою божевілля.

     Про що молитися: моліться, щоб, незважаючи на свою ізоляцію, афганські віруючі зміцнилися у своїй вірі. Моліться, щоб вони знайшли безпечні способи доступу до Слова Божого і спілкування з іншими віруючими.


     3. Сомалі

     Тип переслідування: клановий утиск

     Приблизна кількість християн: кілька сотень

     Як християни страждають: у Сомалі неможливо публічно визнати свою християнську віру, а «церковного життя» не існує. Іслам вважається важливою частиною Сомалі ідентичності, і якщо хтось із сомалійців підозрюється в навернення до християнства, він пеербуває у великій небезпеці. Члени сім’ї, клану або спільноти будуть переслідувати, залякувати або навіть вбивати таких людей. Жінок можуть зґвалтувати і насильно видати заміж.

     Про що молитися: моліться за сім’ї убитих за віру, щоб вони отримали розраду Небесного Отця і зцілилися від гіркоти.


     4. Лівія

     Тип переслідування: ісламський утиск

     Приблизна кількість християн: 34 500

     Як страждають християни: публічно ділитися вірою в Лівії незаконно, і ті, хто намагається це робити ризикують піддатися переслідуванням із застосуванням насильства і арешту. Без центрального уряду країна фактично перебуває в стані беззаконної анархії. Коли на християн нападають або вбивають, у них мало шансів на правосуддя.

     Про що молитися: моліться за хрещених новонавернених. Моліться, щоб вони знайшли групу віруючих, до яких могли б приєднатися, і раділи, що вони знайшли Ісуса.


     5. Пакистан

     Тип переслідування: ісламський утиск

     Приблизна кількість християн: 4 052 000

     Як християни страждають: християни в Пакистані зіштовхуються з жорстокими переслідуваннями в усіх сферах життя. Віруючі, які звернулися з ісламу, піддаються найсерйознішим переслідуванням, і всі християни вважаються громадянами другого сорту в цій строго ісламській країні. Їм дають роботу, яка вважається низькою, брудною і ганебною, вони можуть стати жертвами підневільної праці.

     Про що молитися: моліться про захист пакистанських церков, особливо під час таких свят, як Різдво і Великдень, коли найчастіше відбуваються терористичні атаки.


     6. Еритрея

     Тип переслідування: християнський конфесійний протекціонізм.

     Приблизна кількість християн: 2 552 000

     Як страждають християни: християни з нетрадиційних конфесій стикаються з найжорстокішим переслідуванням в Еритреї, як з боку уряду, так і з боку Еритрейської православної церкви (ЕПЦ). ЕПЦ ― єдина християнська конфесія, визнана урядом, яку жорстко контролюють можновладці.

     Про що молитися: моліться, щоб еритрейські християни і церковні лідери мали мудрість і можливості залучити уряд в питання про релігійну свободу.


     7. Ємен

     Тип переслідування: пригнічення клану

     Приблизна кількість християн: кілька тисяч

     Як християни страждають: християни в Ємені зазвичай зберігають свою віру в таємниці, бо в разі виявлення, їм загрожує смертна кара. Залишати іслам заборонено, і всі єменці вважаються державою мусульманами.

     Про що молитися: моліться за таємних віруючих і таємні домашні церкви, щоб у них була мудрість і проникливість, коли вони підтримують віруючих.


     8. Іран

     Тип переслідування: ісламське пригнічення

     Приблизна кількість християн: 800 000

     Як страждають християни: уряд Ірану розглядає навернення мусульман в християнство як спробу західних країн підірвати ісламське правління Ірану. Найбільше переслідуються християни мусульманського походження, в першу чергу з боку уряду, але також з боку їхніх сімей і громад. Таємні церкви часто піддаються нападам, їх лідерів і членів арештовують і засуджуються до тривалих термінів тюремного ув’язнення за «злочини проти національної безпеки».

     Про що молитися: моліться за християн, які в цей час перебувають у в’язниці за свою віру. Умови у в’язницях Ірану дуже погані, і пандемія тільки погіршила ситуацію.


     9. Нігерія

     Тип переслідування: ісламський утиск

     Приблизна кількість християн: 95 358 000

     Як страждають християни: в Нігерії за віру вбивають більшу кількість християн, ніж в будь-якій іншій країні. Жорстокі напади з боку «Боко Харам», мусульманських бойовиків-пастухів хауса-фулани, ISWAP (філія угруповання «Ісламська держава») та інших ісламських екстремістських груп поширені на півночі і в середньому поясі країни, і все частіше відбуваються на півдні.

     Про що молитися: моліться про милість Господа і втіху для віруючих, оскільки велика кількість людей були змушені переїхати, втратили близьких і свої будинки, багато пережили травми. Просіть Господа бути поруч із тими, кого викрали і моліться, щоб вони були звільнені або врятовані.


     10. Індія

     Тип переслідування: релігійний націоналізм

     Приблизна кількість християн: 67 356 000

     Як страждають християни: індуїстські екстремісти вважають, що всі індійці мають бути індуїстами, а країна повинна позбутися від християнства та ісламу. Для досягнення цієї мети вони застосовують масштабне насильство, особливо націлилися на християн індуїстського походження. Християн звинувачують у тому, що вони сповідують «іноземну віру», і, начебто, через це виникають різні невдачі в громадах. Віруючих часто піддають фізичним нападкам, вбивають, а також вони перебувають під постійним тиском з боку своєї сім’ї і громади, які спонукають їх до того, щоб вони повернулися до індуїзму.

     Про що молитися: моліться про захист наших братів і сестер, особливо тих, хто недавно прийшов до Христа, і тих, хто живе в сільській місцевості та ізояції. Моліться, щоб Бог допоміг їх сім’ям і громадам прийняти нову віру.

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"