Адріан Сливоцький про 12 заповідей успіху та одного учителя

Читай також

 • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
 • СпоЖити: «Екосистема твоєї бульбашки»
 • «Ми не хочемо війни! Але ми маємо боротися для того щоб жити!», — владика Петро (Голіней) у катехизі звернувся до української молоді в Італії. 
    • Адріан Сливоцький про 12 заповідей успіху та одного учителя

     Адріан Сливоцький – бізнес-футуролог, двічі входив до списку провідних світових бізнес-мислителів (The Thinkers 50), а також до топ-25 кращих світових бізнес-консультантів. Один із найвизначніших фахівців сучасного менеджменту, автор світових бестселерів з питань стратегічного управління, партнер компанії Oliver Wyman, член Дорадчої ради LvBS.

     Мене просили говорити про успіх – по-українськи, себто український успіх. Як він виглядає, як його осягнути? Чи я кваліфікований, аби відповісти на це запитання? – Не знаю. Чи буду говорити багато речей, які вам не сподобаються і яких ви не хочете чути? – Напевно.

     Я буду говорити про 12 заповідей успіху та про одного учителя.

     Уявіть собі дві великі кам’яні таблиці. На них вирізьблені заповіді.

     1. Перша заповідь. Вивчіть англійську! Досконало. До року. Ми про це говоримо роками. Прийшов час це завдання здійснити. Англійська – не просто мова. Це знаряддя. Це прямий доступ до інформації – технічної, бізнесової, мистецької. Це інакше світобачення. Це інша культура. Це іспит на характер. Якщо я навчуся, досконало, до року, то можу здобути багато та перебороти усе.
     2. Друга заповідь – поштівка з майбутнього – 20 років Треба написати її. Терміново. Чи хтось із вас отримав поштівку з майбутнього? Ні? Тоді це прекрасна нагода.
     Дискусія «Рецепт успіху – Ukrainian version» у рамках фестивалю «Вітер на-Дії». Фото: Ірина Дмитерко

     Що написано на поштівці?
     Від: Оксани
     До: Оксани

     Якщо ви не називаєтесь Оксана – вживайте ваше ім’я:) Ким я хочу бути? До чого я хочу стреміти? Яке моє призначення?

     Адже, якщо ми не маємо мети, ми, напевне, її не досягнемо. Що там побачимо? Хочу стати Шевченком української прози. Хочу здобути золоту медаль в Олімпіаді. Хочу розвинути найкращий стартап в Україні. Хочу бути найкращою вчителькою фізики в Харкові.

     Перестороги:
     Це треба зробити сьогодні.
     Це можна змінити за рік, за два, за місяць – призначення не завжди легко відшукаєш.
     Нікому про це не говори. Чому? Мій батько завжди казав – “Не кажи гоп, поки не скочив”. І все.

     Дозвольте дати вам ще маленьку пораду. Поставте собі 10 років мораторію, аби говорити про те, які ми талановиті (я перший грішник:). Говорімо тільки про це: “Я створила/створив такі висліди. Я змінила/змінив дійсність таким чином”. Це набагато коротша розмова. Але це єдине, що має значення. 

     Учасники фестивалю «Вітер на-Дії». Фото: Вітер На-Дії

     Оноре де Бальзак сказав: “Немає великого таланту без великої дисципліни”. Аж болить це чути. Будьмо чесні з собою: ми всі думаємо, що талановиті – це найздібніші. Брехня. Неправда. Обмана. Блуд. Талант – не він, не вона, а я. Ну, і звичайна дисципліна. Особливо дисципліна тої поштівки з року 2041.

     1. Третя заповідь – питання: чи я порожня склянка, чи я активний менеджер, керівник, господар свого власного навчання?

     Порожня склянка входить на зал, кажучи учителеві – я порожня склянка, вливайте у мене знання, ну, і обов’язково не забувайте там докинути багато анекдотів, щоб мене розсмішити, забавити.

     Активний менеджер – ні, він/вона думають інакше: Я відповідальна (ий)  за своє навчання, я маю програму, хочу діяти, шукаю знання, щоби це навчання завершити. Шукаю знання в книжці, і в класі. Шукаю знання серед друзів і клієнтів. Шукаю знання з власних помилок. Шукаю і прикладаю. Знання без прикладання дорівнюють нулю.

     Активний менеджер самонавчання за дуже короткий час знає, що найкраще навчання – навчання через дію. ACTION LEARNING. І відповідно до цього організує свій час і діяльність. SELF LEARNING. ACTION LEARNING – це джерело ядерної енергії для вашого розвитку, успіху, служіння. Дзен приказка каже: “Як учень готовий, то учитель з’явиться”. А я кажу: не чекайте на учителя!

     Фестиваль «Вітер На-Дії »

     1. Четверта заповідь. Слухайте ROCK and ROLL

     Кожний хоче розшифрувати таємниці успіху Steve Jobs. Тисячі сторінок написано. І кожний перескочив найсуттєвіше. Стів одягав навушники і слухав Rock&RolL. Beatles, Rolling Stones, The Doors, ABBA, Linda Ronstadt, The Beach Boys.

     Це створювало внутрішній розгін, який він перекладав на зовнішній світ – товарами, послугами, крамницями, рекламами. Ви маєте над Стівом перевагу. Стів, бідака, не слухав Братів Гадюкіних, в його музичній стрічці не було ані “Океану Ельзи”, ані Марії Бурмаки, ані “Не Журись”. Ви можете слухати і Beatles, і Бурмаку, і ABBA, і “Океан Ельзи”.

     Отож, слухайте Rock&Roll. Це безкоштовно – цю музику знайдете на Youtube.

     1. П’ята заповідь – Етика

     Ви скажете етика? При чому етика? Етика коштує. Етика гальмує політ моєї кар’єри.

     Друзі, стережімося поверхового мислення. Я знаю, що телебачення плюс інтернет скоротили тривалість уваги на сім секунд, але це не обов’язково. Пригляньмося ближче.

     Кир Андрей Шептицький сто років тому нас навчав, що етика – це не перешкода, а двигун розвитку, загадкове, незрозуміле джерело необмеженої енергії. Не вірите – подивіться на Український католицький університет.

     Не буду пояснювати, а запитаю – чому найкращі компанії та провідники найбільш етичні?
     1. Munger + Buffett – Berkshire Hathaway
     2. John Bogle – Vanguard
     3. Scott Cook – Intuit
     4. … – Pixar
     5. Jim Sinegal – Costco
     6. The Wegman Family
     7. Sal Khan – Khan Academy
     8. Jimmy Wales – Wikipedia
     9. Fazle Hasan Abed – BRAC
     10. Український Католицький Університет

     Це неймовірний список!

     Кожна українська організація, ваша організація, повинна долучитися до цього списку. Це змінить світ. Це не слова, це закон.

     1. Шоста заповідь – неприємна: не шукай натхнення, а шукай натиску!

     Не вигоди, а натиску!

     Джерела натиску?

     1) реченець – вони в нас залагідні
     2) конкурент – конкурент це подарунок

     3) криза
     4) катастрофа
     5) бюджет – вони в нас занадто щедрі
     6) неможливі цілі

     Хочете поступу? Хочете прориву? – Шукайте натиску. Створіть натиск. Шукайте обмеження (часу, бюджету, неможливих цілей). Це залізний закон, так як закон фізики. Вигода, натхнення ніколи до прориву не довели. Ніколи. Ви самі це знаєте. Кожний з вас вже переживав цей досвід. Запряжіть його на користь ваших клієнтів.

     Учитель

     Ви вже здогадались, хто є моїм учителем? Мій учитель – митрополит Андрей Шептицький. Рекомендую його кожному. Я в нього вчуся вже чотири роки.

     Мирослав Маринович, автор книги «Митрополит Андрей Шептицький і принцип “позитивної суми” »

     Чотири роки тому я отримав цікавого електронного листа. Софія Опацька мені переслала розділ книги пана Мариновича Мариновича про господарське мислення і дію Кир Андрея. Прочитавши, я був приголомшений. Чому?

     Не скажу – ви прочитайте і ви зрозумієте. Пережийте це самі!!

     Подам тільки один приклад того, що я навчився. Тільки один. Про всі інші виміри його дії поговоримо пізніше.

     Як уважно прочитаєте про митрополита Андрея, пізнаєте дуже чіткий, стислий код його економічного мислення.

     Митрополит Андрей Шептицький. Фото: kurs.іf.ua

     1. Якісний товар
      2. Чесна ціна
      3. Чесна платня
      4. Постійне навчання
      5. Співпраця – кооперація
      6. Будь власником

     Перевірте, докладно перевірте, досвід усіх цих суперетичних компаній, які ми згадали раніше. Вони всі діють за цим кодом. Вони – винятки. Наша праця може цей стан змінити. Щоби це не були винятки, а радше новий стандарт господарської поведінки. І в Україні, і по цілому світу.

     1. Сьома заповідь – не натхнення, а засіб

     Хочете безмежного успіху? Не шукайте натхнення, шукайте засобу, методи, способу, виробничих хитрощів. 

     Подам приклад. Історія Йо-Йо Ма (американський віолончеліст китайського походження, – ред). Перший віолончеліст світу. Батько сказав йому: “Вивчи один такт. Не дивись вперед, не дивись назад. Вивчи один такт. Коли, і тільки коли, його опануєш, тоді почни вивчати наступний такт”.

     Друзі, шукаймо не натхнення, а геніальних засобів.

     1. Восьма заповідь – одно слово – МЕРЕЖА

     Хочете малого успіху? Розвиньте мікроскопічну мережу – 10-20 осіб.
     Хочете великого успіху? Розвиньте мережу на 100-200 осіб.

     Хочете домогтись проривного вкладу в свою спільноту? Розбудуйте мережу на 500-1000 осіб.

     Соліст не міняє дійсності. Відокремленість не міняє дійсності. На це потрібно команду, та неймовірно обширну мережу. Ця праця неймовірно тяжка. І неймовірно потрібна.

     Дві засади митрополита Андрея допоможуть:

     1. Автентична любов до ближнього (так, ви можете допомогти тим, хто у вашій мережі)
     2.  Кооперація – на особистому рівні.

     Дев’ята заповідь – постійно, щодня, на кожному кроці – шукайте асиметрії

     Друзі, признаймо, ми в нашому розвитку позаду. Ми потребуємо знайти можливості на диспропорційний удар, хід, диспропорційну віддачу.

     Суть асиметрії – гранично відмінний, несподіваний підхід, і диспропорція. За вклад долара – очікую віддачі не 20 відсотків, а 20 разів.

     Цю дисципліну асиметрії нас навчили найкращі стартапи в світі – включно з нашими українськими. Такі як GitLab, Grammarly, People.ai, Ring, Djooky, Petcube, MacPaw та інші.

     Книга Адріана Сливоцького «Давид перемагає: дисципліна неспівмірної перемоги»

     Підсумки можете прочитати в книзі ”Давид перемагає”. Прикладання робіть у вашій організації щодня.

     Ми занадто бідні, щоби працювати тільки задля пропорційної віддачі. Щоб вирватися з нашого зачарованого кола, мусимо навчитись мислити і діяти радикально інакше.

     1. Десята заповідь – ефект Джека Ма
     Джек Ма. Фото: inbusiness.kz

     Хто найважніша китайська особа останніх 20-ти літ? Це прекрасне питання і заслуговує інтенсивного обговорення і дебатів. На мою скромну думку, відповідь неоднозначна. Зауважте – всі, по цілому світі, знають Джек Ма. І це неважливе. Важне те, що кожна, без винятку, супер-талановита 16-ти літня китайська людина знає Джек Ма, знає і озвучує шість чародійних слів:
     Він міг. Я зможу.Я зроблю.

     Ефект Джека Ма  – це як атомна бомба для розвитку: взірець, мотивація, метод та енергія.

     Джек зрозумів одну кардинальну річ: не вистачає геніально діяти, потрібно також вкласти труду, щоби бути знаним.

     Дорогі – працюйте проривно! Дайте про себе знати. Тоді, тяжко буде підрахувати, скільки ви добра створили.

     1. Одинадцята заповідь – одне слово – гумор 

     Ні, неправильно. Два слова – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР.

     Для проривного успіху – це необхідно. Не розумієте? Прочитайте Гоголя.

     Але він писав російською!!! Друзі, Гоголь міг писати німецькою, англійською, французькою, китайською. Прочитайте будь-яку сторінку, і ви пізнаєте, що це український письменник. Він писав російською, бо тоді ще не виникла українська мова міста.

     Прочитайте Гоголя, прочитайте Лиса Микиту (так ще раз), прочитайте Жадана, та багато інших. У неймовірно трудних історичних обставинах, у нас виникла така потужна підземна течія нестримного гумору. Вивчім його, і розвиваймо його далі. 

     Книга Івана Франка «Лис Микита». Фото: yakaboo.ua

     У часах великої скрути все той сам вибір – пігулка проти депресії, або прекрасний український. гумор. 

     1. Дванадцята заповідь – українська мова, досконало

     Я знаю, що ви думаєте: “Адріан все собі протирічить”. Каже не говорімо, які ми талановиті, а цілий час говорить про талант. Каже не чекайте на учителя, а тоді каже шукайте учителя. Каже, що англійська мова – найважніша, а тепер скаже, що українська мова – найважніша.

     Маю для вас дві відповіді:

     1) Дякую, що дочитали, а не дрімали.
     2) Якщо ви шукаєте великого, недрібничкового успіху, то протилежності та парадокси чекатимуть на вас на кожному кроці. Обіцяю. Отже: GET OVER IT! AND MOVE ON!

     Отже, українська мова – досконало.

      Юрій Шевельов, українсько-американський вчений-гуманітарій; славіст, мовознавець, літературознавець. Фото: uainfo.org

     Чи хтось із нас, тут, сьогодні, вивчив цю мову – досконало??? Друзі, якщо ми не прочитали кожний есе Юрія Шевельова, ми ще не зрозуміли потенціалу цієї мови. Якщо ми не прочитали двосторінкові (так 2-сторінкові) речення Оксани Забужко та Емми Андієвської, то ще не зрозуміли потенціалу та потужності цієї мови. Якщо ми не читаємо ретельно “Форбс Україна”, ми ще не схопили потенціал та потужність цієї мови.

     Другий аспект. Українська мова – це не мова, а воїн. Назвіть мені другу мову на цілій Земній кулі, яку вже кілька століть ретельно старались стерти і викорінити? А в міжчассі, скажім всі разом: “Вітайте, Пана Валуєва!”. 

     Українська мова – це не питання мови, це питання характеру. Нашого характеру. Твердості. Самопошани. Витривалості. Гордості. Мова – воїн. Хто інший таке має?

     • Але, Адріяне, що це має до діла з моєю кар’єрою?, – запитаєте ви. 
     • Якщо ви не воїн, у вас не буде кар’єри. Якщо у вас бракує характеру, у вас не буде кар’єри.

     Але є і ще один момент, а саме дисципліна двомовності.

     “ДД” і умовний розвиток. Не знаєте ДД? Ось що. Коли я пишу англійський текст, на протилежній сторінці пишу український. Коли я пишу український текст, на протилежній пишу англійський.

     Не важливо, чи пишу для УКУ, чи для Forbes, чи для UGS, чи для Z Club. Кошт часу? – 2х, очевидно. Якість мислення – 10х. Попробуйте, побачите.

     ДД – дисципліна двомовності – чудо.

     Наступні два десятиліття ми побачимо прискорену еволюцію української мови в усіх галузях. Приєднаймось до цього процесу і підсильмо його. Це буде неймовірна насолода.

     ***

     Закінчую учителем. 

     Митрополит Андрей Шептицький. Фото: Ecclesiast – історія УГКЦ

     Що мене навчив митрополит Андрей Шептицький?
     Що мене вчить Кир Андрей щотижня?

     Що ми не маємо найменшого поняття того, чого ми спосібні. Зважте многовимірність праці та досягнень Кир Андрея:

     – економічне мислення і дія
     – міжконфесійне
     – закони політичного дискурсу
     – підтримка студентів
     – підтримка здоров’я – шпиталь і клініка
     – підтримка жінок – школа, клініка, підприємницькі вклади
     – підтримка митців – фотостудія, малярська студія, кіностудія
     – глобальна дія
     – і. т. д. і. т. д. і. т. д.

     Шептицький – загадка, що показує нам, на що ми спосібні. Що він вчить нас щотижня? – Доброзичлива, товариська розмова. Слухає, не засуджує, а формулює питання, для підказки, звертається до первозасад.

     А найчастіше, коли виникає трудне рішення, скаже: “Адріане, котре рішення ти відчуваєш в нутрі, котре рішення правильне? Як би ти хотів, щоб тебе трактували?”. Робимо правильне рішення і рухаємось далі. 

     Що вчить? – Що глибока духовність і вершинний прагматизм – це не парадокс. Це необхідність. Прекрасна, радісна необхідність.

     ***

     Між іншим, друзі, чому 12 заповідей, а не 10? Відповідь – дух здорової конкуренції.

     Мойсей дає 10 заповідей, а ми мусимо додуматись до 12. До речі, прочитайте есе Юрія Шевельова про “Мойсея” Івана Франка. Есе називається “Другий Заповіт”. А відтак, прочитайте Франка “Мойсей”. Гарантую – не пошкодуєте.

     Промова виголошена на фестивалі “Вітер на-Дії” у рамках дискусії “Рецепт успіху – Ukrainian version”, 12. 09. 2021 р. 

     Джерело: Український Католицький Університет

     Читай також

    • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
    • СпоЖити: «Екосистема твоєї бульбашки»
    • «Ми не хочемо війни! Але ми маємо боротися для того щоб жити!», — владика Петро (Голіней) у катехизі звернувся до української молоді в Італії. 
     • Оціни

      [ratemypost]