КОМЮНІКЕ ІІІ Всеукраїнського форуму молодіжних лідерів та дешпастирств РКЦ та УГКЦ

Читай також

 • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
 • Отець Роман Демуш представляє УГКЦ на конгресі про синодальність душпастирства молоді у Ватикані
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • КОМЮНІКЕ ІІІ Всеукраїнського форуму молодіжних лідерів та дешпастирств РКЦ та УГКЦ

     «Чесні громадяни, тому що добрі християни»

     Представники молодіжних душпастирств єпархій та дієцезій, монаших згромаджень, лідери молодіжних спільнот та громадських організацій (близько 50 учасників) зустрілися у Києві з 8 по 10 жовтня 2021 року в контексті XVI Синоду Єпископів Католицької Церкви «На благо синодальної Церкви: єдність, участь, місія», запрошені Патріаршою комісією у справах молоді УГКЦ та Комісією у справах душпастирства молоді РКЦ.

     Ми, представники молодіжного душпастирства, молилися та дискутували між собою та з представниками влади про співпрацю Церкви та держави, а саме її найактуальніші напрями: виклики соціального служіння, молодіжну політику, волонтерство, адвокацію прав молоді, родинні цінності, а також про роль молодих людей у соціальній церковній діяльності. Хочемо подякувати Богу, що в Церкві вже багато зроблено для молодих людей. Бона товаришує нам і дає можливість висловити наші погляди та пропозиції щодо служіння Церкви. Католицька молодь зібрана на Форумі звернула увагу на те, що Церква вчиться бачити та слухати молодь та дає їй простір.

     Думки, які найчастіше лунали у наших дискусіях:

     Адвокація прав молоді

     • Християнські цінності лежать в основі європейської культури та громадянського суспільства. Десять Божих Заповідей спонукають нас бути законослухняними в усіх сферах нашого життя: відповідально виконувати свої обов’язки у навчанні та на роботі, платити податки, не бути байдужим до того, що відбувається в суспільстві та державі, створювати «здорові» сім’ї, захищати ближніх тощо.
     • Соціальне служіння ― це повсякденна справа всіх і кожного християнина-католика, незалежно від конкретного статусу, статі, віку, фаху тощо. Це місія, право й обов’язок кожного християнина, коленого з нас, оскільки мета соціального служіння ― це сприяння справі спасіння людських душ.

     • Наші церковні спільноти, а зокрема молоді католики вже багато зробили і роблять у  галузі соціального служіння Церкви, а саме: відкриття харитативних осередків, католицьких шкіл; участь у благодійних акціях, відвідування хворих та вбогих, збір коштів для нужденних, волонтерська діяльність у дитячих будинках, в зоні бойових дій, в притулках; молитва в намірах потребуючих; організація та служіння під час тематичних духовних вправ та реколекцій.
     • Незважаючи на різносторонню соціальну та харитативну роботу в Церкві ми відчуваємо гостру потребу в адвокації прав незахищених верств населення, та в системній просвітницькій діяльності щодо захисту та представництва прав людини і зокрема молоді в Україні. Крім того важливо мотивувати молодих людей брати на себе відповідальність, щоб досягнути більшої присутності католицької молоді у державних органах влади та в усіх галузях громадянського суспільства, аби мати можливість захищати права ближніх і наш голос був почутий на державному рівні.
     • Молодь готова і відкрита до дії, сказати Богові «Так» на ініціативи служіння і розбудови українського громадянського суспільства на принципах християнських цінностей українського народу.
     • Молоді люди виявили готовність допомогти Церкві стати посередницею у діалозі з невіруючою молоддю, рівно ж як і посередницею у діалозі з іншими християнськими конфесіями та іншими релігіями. У волонтерсті, як особливій формі вияву безкорисливого служіння, вбачаємо чудовий інструмент душпастирства молоді, що виховує до солідарності, і одночасно форму приготування до служіння в сім’ї, родині, в Церкві та суспільстві.

     Подружжя та родина

     • Сім’я заснована на Подружжі ― фундамент суспільства, завдяки ній виникає соціальний порядок як такий. Беручи під увагу настільки важливе значення сім’ї, Церква ставиться до неї як до Божої установи. Тому у нашій душпастирській практиці, а також; у парафіяльному житті співпраця з родиною та підготовка до сімейного життя повинна займати особливе місце.
     • Вважаємо, що дуже важливо включати теми про подружжя та родину, виховання дітей до формаційних матеріалів наших рухів та організацій, програм навчальних закладів, оскільки більшість з молодих людей у майбутньому будуть причетними до формування наступних поколінь як батьки чи духовні наставники. Більше уваги приділяти підготовці до шлюбу, розкривати значення заручин, організовувати катехизацію та спільноти для молодих родин.
     • Прагнемо відкрити наші середовища для співпраці між родинами та молоддю у побудові спільноти Церкви, сприяти обміну цінним досвідом зустрічі з Ісусом Христом, служіння ближнім, мудрістю поколінь.
     • Молодь висловила запит до Церкви на душпастирство міжконфесійних подружніх пар, що є поширеним феноменом в українській дійсності.

     З довірою віддаємо українську молодь

     Та наше служіння під опіку Марії-Матері Божої

     Київ, 10 жовтня 2021 р.

      

     Читай також

    • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
    • Отець Роман Демуш представляє УГКЦ на конгресі про синодальність душпастирства молоді у Ватикані
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"