#НазустрічРіздву: День 10. Назарет – школа родинного життя, молитви, праці і любові

Читай також

 • Для всіх і кожного. Книжкові новинки до зимових свят від видавництва «Свічадо»
 • #НазустрічРіздву. День 16. 30 листопада. Народження Христа: Тривога беззаконних і страждання вірних
 • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
    • #НазустрічРіздву: День 10. Назарет – школа родинного життя, молитви, праці і любові

     #НазустрічРіздву: День 10. Назарет – школа родинного життя, молитви, праці і любові.

     Назарет – місце укритого життя Ісуса, Марії і Йосифа. До Нього, після Вифлеєму, звернені думки і погляди усього віруючого люду. Там, після років вигнання, неспокою і тривоги, Господь Ісус з Пречистою Дівою і Св. Йосифом нарешті зазнають спокою, безпеки і певної, бодай відносної, стабільності.

     А водночас – це школа, де малий Ісус вчиться людської мудрості і побожності від своїх батьків – св. Йосифа-Опікуна та Пресвятої Богородиці, а для усієї родини Назарет – це місце затишку і школа інтенсивної молитви, ревної праці та чистої любові. Споглядаючи Святу Родину в Назареті, ми споглядаємо життя усіх родин, покликаних бути дзеркалом Божої любові і школою молитви, праці і служіння.

     Св. Папа Павло VI-й, відвідуючи Назарет 5 січня 1964 року, поділився такими думками про це святе для кожного християнина місце: «Дім в Назареті – це школа, де ми навчаємося розуміти життя Ісуса, тобто це – школа Євангелія… Тут розуміємо, на чому полягає життя в сім’ї. Назарет пригадує нам, чим є сім’я, тобто сопричастя любові, її сувора і проста краса, її священний і непорушний характер; дає нам зрозуміти, наскільки приємним і незамінним є виховання у сім’ї; навчає нас про її природню функцію щодо суспільного ладу. Нарешті, ми засвоюємо тут урок праці. О, оселе в Назареті, мешкання Сина теслі! Тут, перш за все, хочемо розуміти і вшанувати закон, щоправда суворий, але і спасенний, людського труду; тут прагнемо підкреслити благородну гідність праці, щоб її відчували всі; пригадати під цим дахом, що праця не повинна стати самоціллю, і що вона отримує свою досконалість не лише від економічною вигоди, але від того, що перетворює її на благородну мету. Тут, остаточно, бажаємо привітати трудівників в усьому світі і показати їм великий взірець, їхнього божественного Брата, Пророка всіх справедливих справ, які турбують їх, – а саме Христа, нашого Господа».

     Сьогодні поручаємо Божій опіці усі наші сім’ї і родини, а особливо ті, в яких бракує гармонії, злагоди, взаєморозуміння і любові. Без сумніву, Свята Родина завдячувала свій мир, гармонію і злагоду присутності у ній Христа. Хтось влучно зауважив, що для подружнього щастя потрібно трьох: чоловіка, дружини і Ісуса-Бога.

     Споглядаючи скромну і просту щоденну працю Пресвятої Родини в Назареті, вчимося рівно ж цінити кожен людський труд, вбачаючи у ньому не просто джерело заробітку, але передовсім – спосіб і простір реалізації нашого християнського покликання до служіння. Кожна чесна і корисна професія для нас, християн, стає нагодою прославити Бога і послужити нашим ближнім. Таким чином зможемо освячувати кожен день і надавати глибокий непроминаючий сенс нашим щоденним справам і заняттям. Бо все, що зроблене в любові і з любов’ю, наближає нас до Бога і уподібнює нас до Бога, Який є Джерелом любові і прикладом служіння.

     Словами Псальмопівця призиваємо благословення Боже на наші сім’ї і родини: Щасливий кожний, хто Господа боїться і хто його путями ходить! Як будеш їсти працю рук твоїх, щасливий будеш і добре тобі буде. Жінка твоя, неначе лоза плодовита, у середині дому твого. Діти твої, мов парості оливки, навколо столу твого. Ось так буде благословенний чоловік, що Господа боїться. Нехай Господь благословить тебе з Сіону, щоб ти міг бачити добро Єрусалиму, поки віку твого, щоб ти міг бачити дітей твоїх дітей! Мир на Єрусалим! (Пс. 128).

     Автор: Владика Богдан Дзюрах

     Читай також

    • Для всіх і кожного. Книжкові новинки до зимових свят від видавництва «Свічадо»
    • #НазустрічРіздву. День 16. 30 листопада. Народження Христа: Тривога беззаконних і страждання вірних
    • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.