«У Різдвяній події Господь об’являє нам свій задум про сім’ю – Божий задум про людське щастя», – Глава УГКЦ

Читай також

 • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
 • Великоднє послання Блаженнішого Святослава
 • Принаймні жінок, медиків, священнослужителів: Глава УГКЦ закликав до обміну полонених «всіх на всіх» напередодні Пасхи
    • «У Різдвяній події Господь об’являє нам свій задум про сім’ю – Божий задум про людське щастя», – Глава УГКЦ

     Споглядаючи на Марію, Йосифа і Боже Дитятко, яке вони тримають на руках, ми вкотре бачимо, що сім’я, родина – це Божий задум про людське щастя, що родина, сім’я – це союз чоловіка і жінки. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в другий день Різдвяних свят.

     «Сім’я – це союз, який силою і діянням Святого Духа Господь Бог підніс до гідності одного із семи Святих Таїнств Христової Церкви», – додав проповідник.

     Предстоятель відзначив, що в перший день Різдва наші духовні очі скеровані на постать Сина Божого, який народився у Божому тілі. «Різдво Христове, – каже він, – це свято довір’я, довір’я Бога до людини. Бог уподобав собі людину як найдорожче своє створіння. Бог уподобав собі людину, довіряючи людським рукам свого Єдинородного Сина».

     Довіряючи людині, каже Блаженніший Святослав, Бог відбудовує довір’я людини до неї самої, а також одної людини до іншої.

     «У другий день Різдвяних свят ми традиційно святкуємо свято Пресвятої родини, оцього першого оазису, який дає прихисток, захист гідності, людського життя Сина Божого. У Різдвяній події Господь наче об’являє свій задум про сім’ю, наче наново відкриває, ким є родина, про яку сьогодні так багато чуємо і говоримо», – відзначає духовний лідер.

     Глава Церкви зауважив, що ми сьогодні молимося за наші сім’ї, за наші родини, за те, щоб вони зростали в Бозі як спільноти взаємної довіри. Довіри, яка засновується, перш за все, на вірі в Бога. І в повному довір’ї Його задуму про вашу особисту сім’ю і родину. У сьогоднішньому світі інституція сім’ї терпить величезні напади.

     «Ми бачимо, – каже Глава Церкви, – як сучасну українську родину атакує домашнє насилля або інші ідеології, які говорять про те, що існують інші види сім’ї… Але ми як християни сьогодні кажемо, що справжньою сім’єю є тільки союз між чоловіком і жінкою. Бо це інституція, яку сотворив сам Бог, не людина».

     Господь Бог створив людину, вважає Блаженніший Святослав, – щоби початок і кінець її життя відбувався в родині. Лише тоді найбільш вразлива особа в найбільш делікатному періоді свого земного життя може бути справді захищеною, відчувати себе справді гідною. Нехай сьогоднішнє свято, сьогоднішній другий день Різдва Христового, буде святом наших християнських родин.

     «Саме в сім’ях, – заважує він, – ми вчимося жити, правильно будувати стосунки між молодшими і старшими, між особами протилежної статі, вчимося помагати тим, хто є в потребі. Саме у сім’ї людина вчиться бути людиною. І так само сім’я – первинний простір передавання віри в Бога. Той, хто навчився вірити в Бога від своїх батьків – перших і найважливіших учителів віри, тоді справді може сказати, що він перейняв віру з молоком матері своєї і впродовж свого життя він має таке багатство, яке, як кажуть наші люди, ні вогонь не спалить, ані вода не забере».

     Предстоятель привітав усіх вірних та людей доброї волі з цим святом: «Нехай Новонароджений Спаситель благословить усіх вас, торкнеться кожної вашої сім’ї, відкриє ваші серця у повній довірі до Бога, скріпить ваші родини взаємною довірою і поблагословить наші сім’ї силою Божественної любові».

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
    • Великоднє послання Блаженнішого Святослава
    • Принаймні жінок, медиків, священнослужителів: Глава УГКЦ закликав до обміну полонених «всіх на всіх» напередодні Пасхи
     • Оціни

      [ratemypost]