Блаженніший Святослав у Томину неділю: «Через пасхальний хліб торкнися і увіруй у присутність Воскреслого Христа»

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Блаженніший Святослав у Томину неділю: «Через пасхальний хліб торкнися і увіруй у присутність Воскреслого Христа»

     Сьогодні Христос приходить до нас через наше закриття до світу. Каже нам: не втікай від ран України, не ховай свого погляду від ран війни, які сьогодні отримує і носить твій народ. Торкнися їх, бо сьогодні у тілі українського народу є розп’ятий, вкотре убитий але теж і воскресаючий Спаситель. Це нас Він закликає добачити Його власні рани в наших поранених воїнах. У тих людях, яких з ранами вийняли з-під розвалів як жертв російських ракет і бомбардувань. Не втікай від цієї дійсності, бо там можеш торкнути і побачити силу Воскреслого Спасителя. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Томину неділю.

     На початку проповіді Предстоятель зазначив, що на восьмий день після Пасхи Господньої ми як спільнота учнів запрошенні Церквою подібно до апостолів пережити моменти зустрічі з Воскреслим Христом.

     Відтак він пригадав уривок сьогоднішнього Євангелія, який нам розповідає про зустріч учнів з Воскреслим Христом. Бо саме до них Він поспішив після свого воскресіння. Христос знаходить їх переляканими, за зачиненими дверима.

     «Чого боялися учні? В чому полягав страх, який змусив їх закривати двері? Мабуть, після страждання, смерті Христа апостоли відчували, що вони не мають що сказати світові. Бо все те, що вони чули від Ісуса., на що сподівалися враз зазнало краху», – зазначив проповідник.

     Ось до них, переляканих приходить Христос і каже: Мир вам! Тобто, пояснює архиєрей, Христос начебто сходить до самого дна розпачу і страху і наповняє його новим життям, новим сенсом. Дає апостолам відчути, що вони є покликані звіщати світові віру у воскреслого Христа. 

     «Ми з вами є учнями, спадкоємцями тих, які бачили воскреслого. Тому й вітаємо один одного у цьому часі: Христос воскрес! А відповідаємо: Воістину воскрес!», – пояснює Глава Церкви.

     Відтак він звертає увагу на те, що серед апостолів не було одного, який не пережив віднайдення втраченого. Тому пропонує краще приглянутися до апостола Томи.

     «Чому його не було з усіма? Де він подівся? Що він робив вісім днів? Як він це переживав? Думаю, що у Божому слові сьогодні ми маємо дуже цікаву і глибоку відповідь», – каже проповідник.

     «Ми з вами добре знаємо, як болить втрачена любов. Коли хтось вперше закохався, а його зрадили. Він відчуває, що він більше нікого в житті можливо і не зможе полюбити. Знаємо, як болить втрачене довір’я! Коли ми довіряли якійсь людині, покладалися на неї, а в певний момент вона зрадила нашу довіру. Тоді в людини є відчуття, що більше ніколи і нікому вона не зможе так довіряти як було перед тим.

     Як болить втрачена віра? Ба більше віра в Бога! Віра в слово Боже! Як болить втрата Учителя, який дихав на свого учня живим словом життя. Мабуть, в апостола було відчуття, що він вже більше не зможе жити. Ось, до того болю втрати, до тої нездатності учня віднайти свого Воскреслого Учителя, який мабуть вісім днів оминав усіх інших, які вірили у воскресіння, до тої драми втраченої любові сьогодні приходить воскреслий Христос», – каже Блаженніший Святослав і розповідає чим закінчилася їхня зустріч: Христос дає йому торкнутися, вкласти палець у рани, де були цвяхи, вкласти руку у бік пробитий списом. Не для того, щоб учень більше знав, але, щоб більше жив. Бо цей момент дотику був моментом зцілення.

     На думку Отця і Глави УГКЦ історія зцілення ран, повернення втраченого, історія дотику до повноти життя є життєдайною для всіх, які її слухають, переживаючи трагедію війни.

     «Війна – це завжди біда, страх. Сьогодні український народ переживає страх. Як часто ми думаємо, що було би краще закритися від усього, втекти від жорстокої дійсності, яка нас оточує», – каже проповідник.

     І запевняє українців: «Там, де ми зможемо вийти за межі власного страху ми зможемо прийняти подих миру, яким дихає сьогодні над нами наш Спаситель. Це мені і вам сьогодні Він каже: торкнися мене і не будь більше невіруючим, але віруючим. Бо віра – це є здатність людини торкати Бога. Ось в тому життєдайному дотику полягає зміст сьогоднішнього свята».

     «Минулої неділі ми благословляли пасхальний хліб. Він є символом воскреслого Христа, Його прославленого тіла. Сьогодні після Божественної Літургії ми цим хлібом ділимося, даємо одне одному в руки і просимо: торкнися Христа, який сьогодні приходить до тебе, який говорить до Тебе своїм Євангеліям, словом не для того, щоб ти більше знав, знала про Нього, але, щоб ти повірив, повірила у присутність Воскреслого. У те, що його перемога над смертю, яку несе ворог, уже є над нами. А мир для України, за який ми так молимося, уже виходить з уст воскреслого Христа, який каже: Мир вам!», – просить Предстоятель УГКЦ.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      [ratemypost]