Підготуйте своїх дітей до непевних часів

Читай також

 • «Завжди є Той, хто нас запрошує»
 • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
 • «Сурогатне материнство – обʼєктивне моральне зло»
    • Підготуйте своїх дітей до непевних часів

     Наші старші сини стали підлітками, і ми з чоловіком чудово розуміємо, що скоро вони залишать батьківську домівку. Готуючись відпустити хлопчиків із відносної безпеки нашого дому, ми задумалися про те, як можна якнайкраще підготувати їх жити для Христа в невизначені часи.

     Пандемії, політичні перипетії останніх років постійно нагадують нам про те, що ми живемо в занепалому, зламаному світі, над яким тяжіє прокляття гріха. Але істина в тому, що ми завжди жили за невизначених часів, і ніхто з нас не знає, що принесе завтрашній день. «Ви, що не відаєте, що буде взавтра! Яке бо життя ваше? Ви ― пара, що з’являється на хвильку і зникає по тому» (Якова 4:14).

     Ми не знаємо, з якими випробуваннями зіштовхнуться наші діти, але можемо продовжувати готувати їх орієнтуватися у світі. Я вважаю, що 2 Послання до Тимотея є актуальним для церков і батьків у наші дні. У цьому посланні Павло пропонує чотири способи, як ми можемо підготувати наступне покоління жити за вірою, хоч би що трапилося.

     1. Допоможіть їм зрозуміти ці часи

     Дехто розглядає 2 послання до Тимофія як заповіт і вираз останньої волі апостола, в якому він передає мудрість своєму синові за вірою. Він пише: «Знай же, що за останніх днів настануть скрутні часи» (2 Тимотея 3:1).

     Якщо ми хочемо підготувати наших дітей жити для Христа в їхньому поколінні, нам потрібно допомогти їм правильно визначати час. На практиці це означає, що для віруючих настануть часи або епохи труднощів. Хоча Ісус здобув перемогу на хресті, ми все ще залучені у війну проти гріха, яка проходить на всіяному терням полі бою.

     Вчіть дітей, що їхній ворог не невіруючий або людина, яка думає по-іншому, але сам диявол. Як пояснює Павло: «Слузі ж Господньому слід бути не сварливим, а до всіх привітним, здібним навчати, терпеливим, лагідно картаючим тих, що спротивляються; може Бог дасть їм колись покаяння, щоб вони спізнали правду і виплуталися з тенет диявола, який схопив їх у полон ― виконувати його волю» (2 Тимотея 2:24-26).

     2. Навчайте їх Слову Божому

     Павло говорить Тимотею: «Все Писання ― натхненне Богом і корисне, щоб навчати, докоряти, направляти, виховувати у справедливості, щоб Божий чоловік був досконалий, до всякого доброго діла готовий.» (2 Тимотея 3:16-17). Ми хочемо, щоб діти, яких ми любимо, були повністю навчені і підготовлені до того моменту, коли почнуть самостійне життя у світі, і що Боже Слово є корисним ― плідним і продуктивним ― для досягнення їх цілей.

     Це істинно стосовно всього Святого Письма, а не тільки до віршів і окремих уривків. Наші діти повинні знати Біблійне вчення з усіх питань, від сексуальності до страждань, щоб вони не були здивовані або обдурені, коли стикаються з подібними питаннями в нашій культурі (2 Тимотея 3:10-13; 1 Петра 4:12). Звичайно, деякі теми повинні бути скориговані з урахуванням віку дітей, але дуже важливо, щоб навіть малюки розуміли, що слідування за Христом має певну ціну, і що воно того варте (Матея 8:18-22).

     Бог обіцяє, що Його Слово: «виконує те, що Мені завгодно, і робить те, для чого Я послав його» (Ісаї 55:11). Навіть коли підлітки вдають, що їм все одно. Навіть коли серця дітей тверді. Навіть коли малюки постійно заважають. Слово Боже робить свою роботу. Ми повинні продовжувати садити його насіння в ґрунт дитячих сердець і дозволити йому принести плід (1 Корінтян 3:7).

     3. Подавайте їм приклад

     Щира віра Тимотея була безпосередньо пов’язана з певними людьми ― бабусею Лоїдою та матір’ю Евнікою (2 Тимотея 1:5). Павло умовляє його: «А ти перебувай у тому, чого навчений і що тобі довірено, знаючи, ким ти навчений» — згадуй Лоїду, Евніку та самого Павла. «Ти ж тримайся того, чого навчився і в чому переконався. Відаєш бо, від кого ти навчився, і вже змалку знаєш Святе Письмо, яке вірою у Христа Ісуса може тобі дати мудрість на спасіння» (2 Тимотея 3:14-15).

     У житті Тимотея взаємини та блага звістка були пов’язані, і те саме повинно мати місце в наших церквах і сім’ях. Слово поширюють посланці і вони можуть вплинути на те, як послання приймуть.

     Приклад істинної віри включає смиренність до наших дітей. Визнання гріха перед Богом і перед ними відчиняє двері для євангельської бесіди. Ніхто з нас не в змозі зробити це досконалим чином, але щодня пропонує нові можливості для навчання та проживання життя віри у привабливій для наших дітей формі.

     4. Нагадуйте їм про нагороду

     У 4-му розділі 2-го Послання до Тимотея Павло відверто говорить про ті труднощі, з якими він стикається ― і з якими Тимотей також зіштовхнеться. Він передбачає, що «буде час, коли здорового вчення не прийматимуть», і закликає свого юного соратника ― «будь пильний у всьому, переноси скорботи, роби справу благовісника, виконуй служіння твоє». А потім іде далі.

     Він каже про нагороду.

     Павло образно описує християнське життя як боротьбу і забіг, але запевняє Тимофія, що він «віру зберіг» і з нетерпінням чекає на «вінець правди» — нагороду, яка приготована не тільки для апостола Павла, але для всіх віруючих (2 Тимотея 4 :7-8).

     Так, можливо, наші діти будуть страждати (2 Тимотея 4:5). У їхньому невизначеному майбутньому можуть настати більш тяжкі часи. Але якщо їхня надія буде вкорінена у Христі, тоді вони матиме вічну нагороду, яку вони можуть очікувати. І точно так, як страждання реальні, нагорода теж реальна – і вона триває набагато довше.

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • «Завжди є Той, хто нас запрошує»
    • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
    • «Сурогатне материнство – обʼєктивне моральне зло»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4 / 5. Vote count: 1

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"