Тільки особистий досвід зустрічі з Христом може нас навернути і дати змогу побачити у ньому Воплоченого Бога

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Тільки особистий досвід зустрічі з Христом може нас навернути і дати змогу побачити у ньому Воплоченого Бога

     Оздоровлення розслабленого (Мт 9,1-8)

     Хто є цим розслабленим, про кого ця історія? Дорогі у Христі брати і сестри, це історія про кожного з нас, історія нашого навернення і оздоровлення. Можливо, навіть не самостійно прийшли ми до Ісуса, а нас принесли наші ближні, як і у випадку з євангельським розслабленим (Мт 9,2).

     Гріхи розслабляють людську душу, а як наслідок – хворіє тіло. Така особа терпить багато фізичних і душевних болей. Тільки Ісус Христос – найкращий Лікар Душі і Тіла може подати нам правдиве оздоровлення з недуги гріха.

     Поки живемо на цій землі, нам загрожує хвороба гріха, однак завдяки святим Таїнствам маємо змогу лікуватися. Немає такого гріха і нужди з якої не можна визволитися, тож Ісус каже до розслабленого: “Бадьорися, сину; твої гріхи відпускаються” (Мт. 9,2). Завдяки вірі тих, хто приніс розслабленого до Ісуса відбулося це чудо оздоровлення.

     Хтось скаже, який це зараз має стосунок до мене: я не розслаблений. Навіть якщо так – дякуй Богові. Але в такому становищі можна тоді помогти іншим, нашим ближнім, їх привести до Христа. Можливо, Ісус прагне когось оздоровити власне через тебе, через твою віру…

     Інше питання, яке слід собі поставити в контексті цього Євангелія, – що у мені є розслаблене, з чим не даю раду, можливо нарешті вартує прийти з цим до Христа і відкрити Йому свою рану; будьмо певні: Ісус не осудить, але через виявлення подасть лік і оздоровить. Ісус Христос має владу на землі гріхи відпускати (Мт. 9,6) і цією владою Він поділився зі своїми священниками: “Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються” (Йо 20,23). Такої влади не має навіть ангел. Таїнство покаяння – це, наче духовна лікарня у котрій лікуються ті, які поранилися і хворіють на хворобу гріха. Дякуймо Богові за цю велику ласку.

     Народ, який був свідком чуда оздоровлення розслабленого, не знав і не бачив в Ісусі Бога, а людину (Мт. 9,8). Тільки особистий досвід зустрічі з Христом може нас правдиво навернути і дати змогу побачити у ньому Воплоченого Бога.

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.