Чи ми не мовчимо, коли маємо говорити і не бачимо Того, Кого повинні бачити?

Читай також

 • Таємна дорога
 • Глава УГКЦ: «Нас хочуть стерти з лиця землі, але саме сила чесного і животворного Хреста буде перемогою України»
 • Святий Падре Піо: “Христос має бути твоїм єдиним прикладом для наслідування”
    • Чи ми не мовчимо, коли маємо говорити і не бачимо Того, Кого повинні бачити?

     Сьогоднішнє недільне Євангеліє про зцілення двох сліпців та одного біснуватого, що був німим. Сліпці кричали, німий мовчав. Сліпці самостійно йшли, кричачи за Ісусом, а німого привели інші. Реакція на побачене також дуже відрізнялася. Одні дивувалися і захоплювалися, ще інші брали Йому це за зле. Так і сьогодні, Особа Христа є причиною протиріч у суспільстві. Проте Євангеліє Царства проповідується і до сьогодні, недужі оздоровляються, біснуваті зцілюються.

     Колишні сліпці, самі не усвідомлюючи цього, сталися проповідниками. Будучи сліпими, вони узріли більше ніж ті, які були зрячими. Їхніх імен немає в Святому Письмі, але, напевно, вони зробили для поширення християнства не менше, ніж деякі з апостолів. Запитаймо себе, чи часом ми не мовчимо, коли маємо говорити і не бачимо Того, Кого повинні бачити.

     Можна бути сліпим, а можна бути засліпленим. Можна бути німим, а можна бути німим народом. Україна платить велику ціну за сліпоту одних і німоту інших.

     Сліпці кричали за Ісусом не тому, що були сліпі, а тому, що були нещасні. Біля дороги стояв жебрак і просив милостині. Вершник, що проїжджав повз, ударив жебрака по обличчю батогом. Той, дивлячись услід вершнику, що віддаляється, сказав: – Будь щасливий. Селянин, який бачив те, що сталося, почувши ці слова, спитав: – Невже ти такий смиренний? – Ні, – відповів жебрак, – просто, якби вершник був щасливий, він не став би бити мене по обличчю.

     “Засвіти в серцях наших, чоловіколюбче Владико, нетлінне світло Твого богопізнання і відкрий очі нашого ума, щоб ми розуміли Твої євангельські проповідування” (молитва перед читанням Євангелія).

     Отець Олег КОБЕЛЬ

     Читай також

    • Таємна дорога
    • Глава УГКЦ: «Нас хочуть стерти з лиця землі, але саме сила чесного і животворного Хреста буде перемогою України»
    • Святий Падре Піо: “Христос має бути твоїм єдиним прикладом для наслідування”
     • Оціни

      [rating-system-posts]