Українська молодь URBI ET ORBI голосить правду про страждання нашого народу

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • «Жийте, а не животійте!» – отець Роман Демуш до молоді Донецького Екзархату
 • Відбулися IV дні формування для молоді
    • Українська молодь URBI ET ORBI голосить правду про страждання нашого народу

     На запрошення “Католицької Акції” в Італії українська молодь мала нагоду говорити про війну в Україні та ділитись пережитим досвідом в рамках  XVIII Національної Асамблеї та  Національного зібрання Італійської Католицької Акції, що відбулось під гаслом «У відкритих обіймах». Зокрема, зустріч на площі Святого Петра у Ватикані, яка зібрала близько вісімдесяти тисяч учасників, відвідали двоє осіб з України: Марія, що виїхала з окупованого Криму та Даниїл, зі зруйнованого Мелітополя.

     Марія мала нагоду виступити на площі Святого Петра та говорила про ціннісні меседжі, не лише від себе, але й від багатьох українців: “Я хочу привітати вас усіх від молоді нашої Української Греко-Католицької Церкви, від української молоді! Запрошення долучитись та розділити цю радість спільно з тисячами людей для мене є проявом небайдужості та щирого співпереживання з народом  України у такий непростий для нас час! Адже для моєї держави зараз надважливо бути почутими світом та не бути забутими”. Дівчина хотіла поділитись важливими думками про те, що Росія вбиває нас, українців! Але байдужість теж вбиває! В той час, як солідарність – лікує! Вона висловила вдячність за нагоду свідчити правду про жахіття російської агресії в Україні. Бо змогла хоча б декілька слів сказати про драматичні обставини життя українського народу. “Бо правда нас робить вільними!” – наголосила дівчина. 

     “Ми маємо надзвичайно велику честь і чуємося відповідальними, що наша українська молодь сьогодні могла свідчити правду про війну в Україні на площі Святого Петра у Ватикані, в центрі Католицького Світу, голосить “Urbi et Orbi”, до міста і до світу правду про страждання нашого народу. Ми вдячні Католицькій Акції, на запрошення якої, цьогоріч молодь зі Сходу України була з культурно-дипломатичною місією в Італії, а сьогодні могла брати участь у святкуванні та мала нагоду свідчити до усіх представників, членів цієї асоціації на площі Святого Петра у Ватикані про драму війни в Україні. Наші хлопці і дівчата сьогодні захищають нас на Сході нашої країни, а інші молоді хлопці та дівчата свідчать і голосять правду про кровопролитну, жорстоку агресію Росії проти нашого народу на Заході”, – говорить заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, митрофорний протоієрей Роман Демуш, котрий цьогоріч супроводжував групу молодих людей з культурно-дипломатичною місією в Італію.

     Напередодні, українська молодь мала місійну поїздку в міста Віченци і Болоньї на запрошення “Католицької Акції” й мала нагоду святкувати Різдвяні свята в мирних містах Італії. Зокрема, в рамках візиту відбулась низка важливих зустрічей із Головою Єпископської Конференції Італії та Архиєпископом Болоньї кардиналом Маттео Дзуппі, Патріархом Венеції, Архиєпископом і Митрополитом Моралья, єпископом Віченци Джуліано Бруньотто та іншими впливовими персонами. 

     Ця подорож була унікальною нагодою послухати живих свідків війни в Україні, кровопролитної війни, яку здійснює Росія. Протягом цих днів було організовано багато інтерв’ю, знайомств, ділень та спілкування, візити до молоді з місцевих парафій. Всі вони доносили важливі меседжі про обстріли, про воїнів, ранених, полонених, загиблих героїв. Про те, як живе цивільне населення та про те, які сильні українці, бо навчились жити в тих реаліях, в яких вони знаходяться.

     “Ми мали чудову нагоду відвідати Італію для того, щоб свідчити правду про Україну, поділитись своїм досвідом пережитого та побаченого з італійцями, які дуже тепло нас прийняли у свої сімʼї та огорнули підтримкою та любовʼю! Ми мали досвід спільних зустрічей, подорожей та молитви. Це був прекрасний досвід єднання, який залишив у наших серцях велику повагу, вдячність та тепло до італійського народу”, відповіла Марія на запитання про час перебування в Італії.

     В коментарях для ДивенСвіт вона додала: “Обійми зігрівають! Молитва теж лікує наші видимі і невидимі рани! Потрібно сказати, що ми були вражені рівнем емпатії та гостинності. А ще, і Італії ми чулися в безпеці. Бо мир і спокій в Європі забезпечують українські воїни-захисники, які ціною власного життя оберігають не лише кордон України, але й мир і спокій Європи, життя усіх нас! Ми мали можливість бути почутими тут в Італії, знайти підтримку та розуміння у незнайомих людях, які прийняли нас, як рідних. Повертаючись до України, ми були сповнені надії та натхнення, адже відчували, що ми не одні в цій боротьбі і світ бачить та чує нас, ми відчули тут справжню любов. Ми не чулися покинутими та самотніми в боротьбі зі злом, а для нас – це дуже важливо!”.

     Супроводжувала на площі Святого Петра українку Федеріка з Віченци та Андреа з Болоньї. 

     “В січні 2024 року Католицька Акція Болоньї і Віченци мала великий дар – 50 молодих людей, які походять з Східних і Південних єпархій України: Одеса, Харків, Донецьк, Київ. У Віченці ми їх прийняли в сім’ях. Ми розділили з ними традиції, ми запросили в наші спільноти, ми відкрили простір цим молодим людям, бо в цей час вони могли дихати небо свободи. Вони мали можливість, щоб їхні дні пройти пройшли в спокої, в мирі, в іграх, без страху війни. Бути в сім’ї означає, також, творити сім’ю разом з ними. Момент, в який ми найбільше творили сім’ю і родину – це коли ми молилися разом. Це був Різдвяний час молитви, який розказує про нове життя, про світло, що дає велику надію. Андрій і Вероніка, двоє молодих людей з Одещини, будучи катехитами в Одеському екзархаті, розказували нам про бажання повернутися в свою країну, до малих дітей, щоби могти передати їм оцю усмішку і усвідомлення того, що є можливим майбутнє миру. В сім’ях ми багато обіймалися. Ми змогли, як сім’я, бути таким простором відгомону миру. Ми з іншими родинами старалися, щоби ситуація в Україні не була забутою, проігнорованою. Ми дали можливість цим молодим людям свідчити і говорити певний меседж. Тому, що мрії молодих людей мають бути захоронені, а не бомбардованні. Щоби їхні дні проходили в спокої, мирі, без страху й жаху війни”, – говорить Федеріка про те, що означало для них прийняти молодь з України, які живуть у драмі війни. 

     Андреа додав: “Перша річ, яку ми зрозуміти, коли зустрілися з малими людьми, це те, що війна справжня. Війна має кілометри відстані. Коли ці молоді люди дивляться тобі в очі і розказують правду про війну, про свої сім’ї, про свої родини, ти співпереживаєш їхній біль, але ти не можеш нічого зробити, ти чуєшся імпотентним. Ми пробували розділити нашу присутність, нашу гостинність. Найкращу пам’ятку, яку я взяв собі, коли група молоді нашої парафії приготувала момент ділення і розважання для молодих людей з України, одна дівчина в кінці прийшла до мене і подякувала, за те, що ми розважали над такими словами, як майбутнє, сім’я, родина. Вона сказала, що мала потребу розважити, власне, над цими словами тому, що щоденно не можу робити цього, бо їхні думки є про інші речі необхідності. Ось чому цей час близькості і братерства ми змогли досвідчувати. Майбутнє, яке йде вперед, незважаючи на жахіття війни, які переживає ця молодь в Україні”.

     Марія також готова була говорити про важливість солідарності й підтримки, але не мала нагоди продовжувати свою промову, тому поділилась думками із нами в коментарі: “Одним із найважливіших проявів солідарності, було і повинно залишитись правдиве свідчення про війну в Україні, щоб біль і безперервна боротьба українського народу за свою державу не сходили з повістки дня, не ставали буденністю і лише тонкою стрічкою в новинах. Щоб світ не забував про трагедію, яка відбувається в центрі Європи і калічить життя українців. Ми потребуємо світу, як і світ потребує нас. І лише завдяки підтримці та єднанню Україна зможе вистояти проти ворога, який хоче забрати наших близьких, наші домівки та наші життя. Голос кожного тут важливий тому, що мовчання вбиває нас значно сильніше, ніж зброя”.

     Закінчила інтерв’ю для ДивенСвіт Марія словами вдячності: “Ми вдячні за всі гуманітарні допомоги, які отримали в Україні від італійців та від інших людей. Ми вдячні за підтримку тих мільйонів українців, котрі рятуючи своє життя знайшли прихисток в різних країнах, а, зокрема, в Італії. Тому хочеться подякувати кожному, хто у цей складний час простягнув нам руку допомоги, невтомно свідчить правду і підтримує нас. Це є надзвичайно важливо зараз. Я неймовірно щаслива бути сьогодні тут і мати можливість не лише розділити це свято з усіма членами Католицької Акції, а й мати право голосу – можливість говорити до світу, щоб нас почули і зрозуміли. Дякую!”

     Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ завдяки сприянню і запрошенню Католицької Акції в Італії організувала участь української молоді на XVIII Національній Асамблеї та Національному зібранні Італійської Католицької Акції «У відкритих обіймах». Також ПКуСМ готує низку ініціатив для молоді зі Сходу України у співпраці з екзархатами Київської Митрополії та партнерами у країнах Європи, зокрема Італії.

     Спеціально для ДивенСвіту підготувала Юлія Сиротюк

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • «Жийте, а не животійте!» – отець Роман Демуш до молоді Донецького Екзархату
    • Відбулися IV дні формування для молоді
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.