Відбувся перший формаційний вікенд «pro ЛіС (лідерство і служіння)»

Читай також

  • Надійка Гербіш: Як записувати історію
  • Ювілей молоді чекає тебе!
  • Запрошуємо молодь на Тезе у Таллінні «Паломництво довіри»
        • Відбувся перший формаційний вікенд «pro ЛіС (лідерство і служіння)»

          Відбувся перший формаційний вікенд «pro ЛіС (лідерство і служіння)» 27-29 вересня у Мшанецьких колибах. Даний проєкт організовують Патріарша комісія УГКЦ у справах молоді спільно з Українською освітньою платформою у партнерстві з Мшанецькими колибами.

          Першого дня о. Петро Майба – монах згромадження Селезіан святого Івана Боско, священник УГКЦ, богослов, психолог, педагог, голова Комісії у справах освіти і виховання УГКЦ спілкувався з учасниками на тему «Покликані бути людьми». «Виховання відштовхується від розуміння сенсу життя. Наше святе призначення – бути людиною, щоб любити. Прожити кожну хвилину свого життя в любові» – у своїй лекції наголосив о. Петро.

          Вечір завершили рефлексією, піснями та іграми біля вогнища.

          Наступний день був щедрий на історії. Ділилась ними Надійка Гербіш – українська письменниця, журналістка, перекладачка, колумністка, ведуча подкастів, директорка з міжнародних літературних прав для Європи та Нордичних країн, книжкова продюсерка про те, «Як писати історію». Про паузи в творчості під час війни говорить так: «Мова» і «мовчати» мають спільний корінь. Інколи треба «вимовчати» нову мову. Мовчати, щоб знайти нові слова. Дати собі час перейти на іншу «мову», щоб писати нові історії».

          «Нація – це племʼя, яке читає книги. Заберіть книги і люди знову стануть племʼям. Нація – це якісно інший стан, над яким працюють», – поділився думками Ярослав Грицак – український історик та публіцист, доктор історичних наук, професор Українського католицького університету, директор Інституту історичних досліджень, перший віцепрезидент Міжнародної асоціації україністів у своєму історичному екскурсі «Україна – країна хліба і вина».

          Наступною частиною стала панельна дискусія про ідентичність українця та християнина.

          Завершили день тренінгом від Наталії Заставецької – авторки трансформаційних проєктів для жінок, засновниці креативної агенції СПРАВЖНІ [spravzhni] та простору духовного розвитку і ментального здоровʼя PROSVITY, інфлюєнсерки та мама 4-х діток. Дискутували на тему: «Світ людей в еру машин: критично важливі навики

          нового часу». У своєму спічі вона дала багато практичних порад, як вживатись в діджиталізованій епосі: «Увага – валюта нового часу. Де твоя увага, там твоя енергія. Тому так важливо перейти з ери «людини розумної» в еру «людини усвідомленої», щоб не машини управляли нами, а ми ними».

          Підсумували почути переглядом фільму «Особливі» про виклики і труднощі, вміння з ними справлятись, про щоденний вибір і світосприйняття.

          Останнього дня, незважаючи на похмуру та холодну погоду і скасований похід в гори, учасники мали унікальну нагоду відвідати храм Архистратига Михаїла у с. Плоске, де в часи Другої світової війни знаходилась криївка – укриття воїнів УПА. Спільно молились Божественну Літургію за всіх учасників та організаторів, за воїнів та Україну. На проповіді отець Роман Демуш – керівник проєкту «pro ЛіС (лідерство і служіння)» говорив про важливість будування стосунків: з Богом, з собою і один одним, що будується на любові.

          З неймовірними враженнями, новими знаннями та чудовими знайомствами учасники повернулись додому в очікуванні нових вікендів. Реєстрація на наступний, що відбудеться 4-6 жовтня вже розпочалась.

          Більше фото тут:

           

          Читай також

        • Надійка Гербіш: Як записувати історію
        • Ювілей молоді чекає тебе!
        • Запрошуємо молодь на Тезе у Таллінні «Паломництво довіри»
          • Оціни

            [ratemypost]

               

              Про автора

              Журналіст "ДивенСвіт"