«Прийди і подивись»: програма після якої молодь стала ближчою до Бога

Читай також

  • Отець Ростислав Пендюк: Молодість ― час діяти чи «стан душі»
  • Прийди і подивись. Місце молоді в Церкві
  • Центр гідності дитини УКУ запрошує до перегляду серії розмов «Про що мовчать діти?»
        • «Прийди і подивись»: програма після якої молодь стала ближчою до Бога

          Завершилася пілотна програма проєкту «Прийди і подивись», яку організовувала Патріарша комісія у справах з молоддю спільно з Українською освітньою платформою. Цього разу учасниками події, що відбувалася у Львові, стали 25 молодих людей з всієї країни.

          Духівником завершального блоку реколекцій був заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш. З молоддю отець Роман спілкувався на тему «Христос — живий». Тому говорили про керигматичні поняття, що Христос нас любить та спасає.

          ⠀― Для Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ дуже цінна співпраця з Українською освітньою платформою в межах цього проєкту. Адже ми його реалізували на запит молоді про духовну формацію. Водночас цей проєкт став відповіддю на запит наших владик про проповідь, керигму для молоді, євангелізацію. Ми маємо багато молоді, яка добре вихована на своїй парафії, та змінюючи місце проживання, не має свого осередку і місць для дальшого зростання. Пілотна програма цього проєкту, яка нам вдалося успішно реалізувати, змобілізувало майже 30 осіб, які стануть апостолами серед іншої молоді. І дала нагоду глибше пізнати правду своєї віри та пізнати Бога через досвід духовного життя, ― розповів отець Роман Демуш.

          Проєкт «Прийди і подивися» матиме продовження і надалі.

          ― За цей рік ми бачили дуже багато змін. І якщо на початку програми ще вагалися, чи варто робити її коротшою, та тепер побачили, що молодь стала дуже згуртованою спільнотою, особливо після того, як ми провели спільний табір у Зарваниці. Ми всі здружилися і стали, як сім’я, ― зазначила проєктна менеджерка програми «Прийди і подивись» Наталя Лялюк.

          А також додала:

          ― Ми хочемо поширювати цю практику адже молоді дуже потрібно християнських однодумців. Щоправда, дещо видозмінимо програму, та основні цілі залишаться. На початку основною нашою ціллю було зібрати християнську молодь, яка знає Христа, знає основи християнства, але потребує заглиблення. Ми старалися дати інструменти гідного християнського життя. Радіємо, що вдалося це зробили — ми навчили наших учасників, як турбуватися про себе, як поєднувати духовність і психологію. Духівникам вдалося повести молодь на глибину віри, пізнання себе. Ми бачимо, що це був рік переосмисленням, рік побудови. Віримо, що наші учасники з духовних глибин винесли правду про Єдиного Бога.

          Про те, чим особливою була програма «Прийди і подивись»  поділилися й інші духівники.

          Отець Михайло Головяк підкреслив:

          ― Для мене новим у цих реколекціях було найперше те, що я пізнав молодь з інших областей, середовищ. Молодь, яка спрагла єднатися, спрагла Бога. Також відкриттям була співпраця зі священниками і нагода бачити, які підходи у праці з молоддю мають інші священники. Тішить, що всі просто і доступно говорили про важливі речі. Це було всім близьке. І хоча ми з різних середовищ, та Божа правда єдина для всіх і важливо її доступним способом подати. Щоб молодь винесла з цих реколекцій, що спільноти є дуже важливим фундаментом і спілкування є фундаментом для багатьох інших моментів, яких вони будуть вчитися, з якими працювати. Якщо це добре використати, то з цього буде велика користь.

          Ще один духівник програми отець Василь Ждан зазначив:

          ― Після кожної науки молодь мала особисті питання до духівників і потребувала духовної розмови. Ці реколекції спонукають не соромитися ставити незручні питання і шукати відповідь навіть на дуже складні питання свого духовного чи особистого життя. Із цих зустрічей молодь винесла кілька важливих думок: не боятися свідчити; пам’ятати, що Церква для них багато робить, бо вони є частиною спільноти, та все ж не потрібно лише очікувати, а брати ініціативу на себе і щось робити для Церкви. Важливо, що ця молодь є дуже активною, багато робить у парафіяльних спільнотах, частина з них навчається в УКУ, є в різних християнських спільнотах. Вони мають бути тими, хто покаже, що християнином бути нормально.

          Особливо теплі відгуки про програму «Прийди і подивись» почули і від самої молоді.

          ― Тут я зустріла багато молодих християн, які мають дуже схожі цінності з моїми. Насправді, такої молоді мало. А тут нам добре, ми біля людей, які нас розуміють. Тож відпочиваємо душею в такі важкі часи. Із цих реколекцій для себе винесу головну думку ― бути християнином може бути дивно для інших, але важливо, що нам добре з Богом. Ще дуже важливо усвідомлювати, що Бог ― живий і Він завжди з нам. Ще одна ключова думка, яку збережу і якій слідуватиму ― жити потрібно тут і тепер, ― наголосила Софія Ганьба з Хмельницького.

          Христина Тарасевич зі села Переможне, що на Львівщині розповіла, що брала участь в усіх подіях, які організовували в межах проєкту «Прийди і подивися».

          ― До участі в програмі «Прийди і подивись» я не знала, чого хочу і чого чекаю, та відчувала, що чогось потребую. Попри те, що я тут нікого не знала, все ж зрозуміла, що є такі самі люди, як я, які вирізняються від основної суспільних маси і було приємно, що знайшла однодумців. Тепер я стала впевненішою, пробую будувати стосунки з Богом, розуміти Його. Раніше думала, що я дуже християнка, але не розуміла думки і погляди інших людей. Тепер стараюся з більшим розумінням ставитися до кожного і не відвертатися від них, а водночас залишатися на своїх цінностях.

          ― Я прийшла і подивилася. Мені ця зустріч була дуже потрібна і тепер стараюся налагодити стосунки з ближніми, більше заглибитися у взаємини з Богом. Тут є можливість зблизитеся з молоддю з усієї України. Мене тішить, що знайшла так багато своїх однодумців. Спілкування вражало: коли ще не встигаєш слово сказати, а тебе вже розуміють. Я з ними ― на одній хвилі. Тепер ділитимусь усім, що тут дізналася. Сподіваюся, що буде ще схожа програма, щоб і мої друзі могли взяти в ній участь, ― зазначила Іванна Козуб᾽як із Коломиї

          Андрій Молчанов з Івано-Франківська зауважив, що для нього важливим стала цілісність програми.

          ― Дуже сподобалося, що реколекції були розділені на три частини. Це продовжило їх у часі й дало відчуття тяглості. Мені це нагадало обряд Римської Пасхальної Літургії, яка починається у четвер, а завершується в неділю. Так само тут — це одні великі реколекції. І навіть час між ними ми постійно пам’ятаємо про теми і роздумуємо про один і той уривок, так, як і щороку, коли споминаємо смерть і воскресіння Ісуса Христа. Завдяки таким заглибленням нам приходять нові думки і враження. Так і тут — кожна зустріч ― це зростання на новому рівні святості, крокування до святості, інше розуміння святості.

          Ще один учасник програми з Івано-Франківська Андрій Солдат зазначив:

          ― Досі в мене був лише один досвід реколекцій. Тепер на програмі «Прийди і подивись» я відчув силу Святого Духа. Раніше я знав Бога, Ісуса Христа, але не знав Святу Трійцю. І за цей рік зумів зрозуміти важливість Святого Духа. В перший час, коли побував тут в березні, мені далися навчання досить складно, та я почав пізнавати себе внутрішньо, який я є по-справжньому. Тепер вдруге маю можливість пізнати себе глибше. І вже знаю, що бути вірним Богові ― це служити ближньому і рухатимусь у цьому напрямі. Мрію про те, що вчора почув від отця Михайла Головяка, про святу подружню пару. Святі зазвичай одинокі, а от, щоб пара була святою, я про це почув і це мене запалило. Йду звідси зі ще більшим бажанням пізнавати Святого Духа і навіть вступити на навчання в УКУ.

          Підготувала Наталія Павлишин

           

          Читай також

        • Отець Ростислав Пендюк: Молодість ― час діяти чи «стан душі»
        • Прийди і подивись. Місце молоді в Церкві
        • Центр гідності дитини УКУ запрошує до перегляду серії розмов «Про що мовчать діти?»
          • Оціни

            [ratemypost]

               

              Про автора

              Журналіст "ДивенСвіт"