Чесноти Діви Марії. Якою була чеснота послуху Діви Марії

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • Чесноти Діви Марії. Якою була чеснота послуху Діви Марії

     Отець Назарій Ланько запрошує до участі в реколекціях «Чесноти Діви Марії» на основі навчань святого Альфонса Марії де Ліґуорі.

     Пресвята Діва Марія так сильно любила чесноту послуху, що коли архангел Гавриїл їй сповістив, що Вона ― обрана на Матір Бога, Вона визнала себе лише слугинею Господньою. Це є назвою основною приналежності, як стверджує святий Тома. Коли вірна слугиня, ані словом, ані чином, ані думкою ніколи і нічому не опирається Найвищому, а зрікається власної волі, в усьому підлягаючи волі Бога. Сама засвідчила, що Бог уподобав Її послух, кажучи, що споглянув на покору слугині своєї. Покора ― це приниження і готовість сповняти абсолютний послух.

     Цікавою є заувага святого Іренея, який каже, що Єва була непослушна і на себе, і на весь людський рід стягнула кару смерті, а Пресвята Діва Марія через свій послух і для себе, і для всього світу принесла спасіння.

     Послух Марії був набагато досконалішим від послуху всіх інших святих. Як і всі люди схильні до гріха, внаслідок первородного упадку, всі мають труднощі в сповненні чесноти. Для Марії це не мало місця. Як каже святий Бернадин Сієнський, оскільки Марія була вільна від первородного гріха, Їй не утруднявся шлях послуху. Згідно того ж святого, оскільки Діва Марія все життя шукала тільки волі Божою і завжди пристосовувалася до неї. Ці слова стосуються її «душа моя розтоплена, коли каже ― Боже мій».

      

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"