Святе Письмо з розважанням на 30 серпня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 30 серпня

     Друге послання до Корінтян 2, 14 – 3, 3.

     14. Богові ж дяка, який завжди дає нам брати участь у його побідоноснім ході у Христі і через нас на кожному місці виливає запах свого знання. 15. Бо ми для Бога – пахощі Христові серед тих, що спасаються, і серед тих, що гинуть. 16. Для одних запах, що від смерти веде до смерти, а для інших запах, що від життя веде до життя. 17. Хто, отже, здатний до того? Ми не так, як багато інших, що торгують словом Божим; ми щиро, ми від Бога говоримо, перед Богом, у Христі.

     1. Чи нам знову починати себе поручати? Чи, може, потребуємо, як дехто, поручальних до вас чи від вас листів? 2. Наш лист – це ви, лист, написаний у серцях наших, який усі люди знають і читають. 3. Відомо ж, що ви – лист Христа, виготуваний нами; написаний не чорнилом, але Духом Бога живого, не на камінних таблицях, а на тілесних таблицях серця.

     Євангеліє від Матея 23, 23-28.

     23. Горе вам, книжники й фарисеї, лицеміри, що даєте десятину з м’яти, кропу і кмину, а занедбуєте, що найважливіше в законі: справедливість, милосердя і віру. 24. І те слід робити, і того не слід лишати. Сліпі проводирі, що комара відціджуєте, а ковтаєте верблюда.

     25. Горе вам, книжники й фарисеї, лицеміри, що очищаєте зверху чашу й миску, а всередині вони повні здирства та нездержливости. 26. Сліпий фарисею! Очисть спершу середину чаші й миски, щоб і назовні були чисті.

     27. Горе вам, книжники й фарисеї, лицеміри, що схожі на побілені гроби, які зверху здаються гарними, а всередині повні мертвих кісток і всякої нечисти. 28. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви повні лицемірства й беззаконня.


     “Відомо ж, що ви – лист Христа, виготуваний нами; написаний не чорнилом, але Духом Бога живого, не на камінних таблицях, а на тілесних таблицях серця”.

     У Біблії знайдемо багато різноманітних поетичних формул, одну із тих, яка торкає глибоко, знаходимо сьогодні. Дуже поетично і метафорично прирівнює апостол християнина до листа, написаного не чорнилом, але Духом Бога живого.

     Насправді кожен з нас, приймаючи в Хрещенні Ісуса, стає для нього немов чисте полотно, на якому  Господь готовий писати, творити. Як важливо не забути кожному з нас, що насамперед, ми є інструментом у Божих руках, могутнім і прославленим водночас через ціну крові.

     Дуже різко контрастує із образом листа образ поблілених гробів, якими є фарисеї: зовнішня пишнота та краса не  мають під собою ніяких підстав, жодної цінності.

     Господи, дозволь мені завжди памятати, що я – знаряддя у Твоїх руках, яким маю чинити добро і  сповняти Твою волю. Амінь.

      

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
     • Оціни

      [ratemypost]