Друге послання до Tимотея 4, 5-8.
5. Сину Тимотею, будь тверезим у всьому, знось напасті, виконуй працю євангелиста. Виконуй твою службу.
6. Бо я вже готовий пролити мою кровну жертву, і час мого відходу настав. 7. Я змагався добрим змагом, скінчив біг, віру зберіг. 8. Тепер же приготований мені вінець справедливости, що дасть мені того дня Господь, справедливий Суддя; та не лише мені, але всім тим, що з любов’ю чекали його появи.
Євангеліє від Марка 1, 1-8.
1. Початок євангелія Ісуса Христа, Сина Божого. 2. Як написано в пророка Ісаї:
Ось я посилаю мого посланця перед тобою,
який приготує тобі дорогу.
3. Голос вопіющого в пустині :
готуйте дорогу Господеві, вирівняйте стежки його.
4. Так виступив Іван, христячи у пустині та проповідуючи хрищення покаяння на прощення гріхів. 5. І виходили до нього вся країна юдейська та всі мешканці Єрусалиму, христились від нього в ріці Йордані і визнавали гріхи свої.
6. Іван був одягнений в. одежу з верблюжого волосу, носив ремінний пояс на бедрах і їв сарану й дикий мед. 7. Він проповідував, кажучи:
– Слідом за мною йде сильніший від мене, якому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця його сандалів. 8. Я вас христив водою, а він христитиме Духом Святим.
Мабуть, неодноразово в житті траплялися випадки, коли через чиюсь помилку щось не вдалося чи пішло не так, як планувалось. І часто в таких випадках образа чи злість на винного просто переповнює. Але якщо щось зруйнувалося через власний недогляд, недопрацювання, то завжди знаходяться виправдання.
Покаятися і пробачити… Тобто бути щирим насамперед зі собою. Перебуваючи сам-на-сам зі своїм сумлінням, мати силу волі, аби визнати власну помилку. Можливо, саме це стало би поштовхом до лояльнішого ставлення до чужих проступків і було б певною пересторогою перед засудженням чиїхось помилок — „хто без гріха“? Ісус своєю жертвою ще раз показав, що кожен є вартим, аби покаятися і бути прощеним. Зі свого боку мусимо усвідомити і визнати: „Ти є воістину Христос, Син Бога Живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший я“.